Сльози як інструмент збереження психологічної рівноваги.  Позитивна психотерапія в Карпатах. Як зберегти психологічну рівновагу в умовах війни та у важких життєвих ситуаціях і не дати стресу заволодіти нами. Врівноважені почуття, думки, вчинки заспокоюють психіку. Рекомендації курортної медицини Карпат.
Туга, пригніченість, сльози... людині здається, що все це зайве, непотрібне, що своїх негативних емоцій потрібно позбутися якомога швидше, бажано - раз і назавжди. Однак назавжди не вийде. Негативні емоції були, є і будуть. Вони є частиною повноцінного життя, частиною гармонії, частиною цілісності Інь-Ян, так само як і позитивні.
Проте ми так влаштовані, що позитивні емоції швидко згасають, а негативні мають властивість застрягати. Щастя - ну, є воно і є, а нещастя, навіть маленьке, може надовго засісти у підсвідомості. Негативні емоції корисні, проте довго їх утримувати в собі, зрозуміло, не варто. І сльози - один з ефективних інструментів для нейтралізації поганого настрою. Поплач, і тобі стане легше, поплакав, і справді стало легше.
Що цікаво: у тварин негативних емоцій не менше, ніж у людини. Вони теж страждають від гніву, голоду, ревнощів, самотності... але вони не плачуть. Чому ж природа обділила їх настільки ефективним інструментом?
Тому що він їм не потрібен. Природа дала їм ще більш ефективний інструмент – не зациклюватися на своїх бідах. Якщо тварини поб'ються, то через пару хвилин вони як ні в чому не бувало розгулюють поряд. А у людей - якщо посваряться дві сусідки, їх вендета буде тривати роками, а шкода, поплакали б і забули…
Сльози покликані виконати кілька завдань.
По-перше, вони несуть психотерапевтичну функцію.
По-друге, сльози - інструмент досягнення мети. Або, часто, інструмент маніпуляцій оточенням.
По-третє, сльозами людина намагається викликати до себе співчуття. Це - невід'ємний компонент гри "пожалійте мене".
По-четверте, сльози - інструмент захисту. Коли інші варіанти не спрацювали, є шанс з їх допомогою зупинити ворога. Крім того, бувають не тільки сльози горя і неприємностей. Але і сльози захоплення, перемоги, радості!
Зрештою, краще плакати в кабінеті психолога, ніж сміятися в кабінеті психіатра, чи не так?
Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я і казкового відпочинку у Карпатах! Пам'ятайте! – здоров'я не можна купити, ним можна тільки розплатитися!


Читайте також:

Наші слова і думки наші матеріальні. Психотерапія в Карпатах

Правильний відпочинок для органів чуття

Карпатська притча: «Сильне бажання, точна мета і велика потреба»

Карпатська позитивна психотерапія. Як навчитися жити та бути щасливим

Наші мотиви успіху. Психотерапія в Карпатах