Сенсорне харчування. Правильний відпочинок для органів чуття.
Сенсорне харчування і сенсорна дієта. Правильний відпочинок для органів чуття, і позитивне психотерапевтичне харчування для наших сенсорів. Рекомендації курортної медицини Карпат.
Ми не будемо розповідати про важливість відпочинку, в Карпатах зокрема. І без  того зрозуміло, що перевтома - це накопичений стрес, який проявляється скороченням життя психосоматичними захворюваннями - гіпертонічною хворобою, хворобами серця, виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки тощо.
Перевтома відбувається не тільки через роботу, але і через велику кількість інформації та інших подразників, які ми отримуємо, ледь відкривши очі, а насправді як ми побачимо нижче, часто навіть і вночі. Інтернет, реклама, телевізор, включений фоном, світлові ефекти, шум транспорту, радіо, теле - бомбардування, військове бомбардування в реальному житті, які ми витримуємо, поки що нам вистачає сил.
Може прозвучати несподівано, але для фізичного і психологічного здоров'я нам важливо «правильне харчування» і відпочинок наших сенсорів - органів чуттів. Про це тільки зараз починають говорити західні психологи, які досліджують згубний вплив перенасиченого інформацією - міського середовища на емоційне, психосоматичне, фізичне здоров'я людини.
Наші сенсори "харчуються" враженнями - зоровими, слуховими, смаковими, нюховими, відчуттями. Як і травній системі, їм потрібно «правильне харчування» і час для відпочинку. А оскільки людина-творення природи, повністю підпорядкована її біоритмам і її тіло прагне перебувати з природою в гармонії - тому все «правильне харчування» для наших сенсорів пов'язано з природою – саме тут можна згадати й про довголіття людей, що живуть на свіжому повітрі, на природі, і про те, як багатьох з віком «тягне» за місто. "Правильне харчування" сприяє хорошій роботі головного мозку, нервової системи, а отже і здоровому, активному довголіттю.


Психотерапевтичне харчування для очей. Рекомендації курортної медицини Карпат.

"Правильне харчування", позитивне психотерапевтичне харчування для очей: це види карпатської природи, природні кольори, звірі, птахи, риби, комахи (не рахуючи, зрозуміло, тих що викликають фобію), рослини, вогонь, вода в природному своєму стані, небо. На жаль, звичайні міські вулиці до перерахованого нами не відносяться, якщо на них немає квітників, клумб, рясного озеленення. Трохи покращує ситуацію забарвлення зовнішніх стін будинків в природні й разом з тим красиві кольори та, природно, зелені зони в містах.
І, звичайно ж, такі речі, як шпалери природних кольорів, із зображенням видів природи або імітуючих дерев'яну стіну, справжній або імітуючий камін, плитка на підлозі що імітує структуру дерева, акваріум, кімнатний фонтанчик, квіти в будинку - все це сприяє «правильному харчуванню» наших очей у нашій квартирі. Звідси однозначно корисні прогулянки на природі або в парку, в Ботанічному саду.
Відпочинок для очей - це темрява. Повна темрява, вона повинна оточувати вас вночі. Якщо ви спите з нічником, мерехтливим екраном комп'ютера або включеним телевізором - не будемо вже говорити про направлений у вікна прожектор сусіднього будівництва - зоровий аналізатор перевантажується і не відпочиває. А значить, не відпочиває повноцінно і центральна нервова система, якій аналізатор продовжує подавати інформацію.


Читайте також:

Мольфари Карпат про таємниці співаючих тібетських чаш

Як зберегти спокій в неспокійному світі

Шлях вчених до щасливої їжі, рік за роком. Антидепресанти. Цікаві факти

Харчування щасливих романтиків. Компоненти середземноморської дієти


Психотерапевтичне харчування для вух. Рекомендації курортної медицини Карпат.

«Правильне харчування» психотерапевтичне харчування для вух - в першу чергу це звуки природи й затишні звуки життя, близького до природного (скрип снігу під ногами, потріскування дров в печі). Зі звуків природи максимально оптимальні ті, що пов'язані з водою - прибій, дощ, струмок, річка. Тому їх часто використовують для звукотерапії там, де потрібно розслабитися - трансові психологічні методики, завершальна частина спортивного тренування, масаж і спа-методики. На другому місці після звуків природи - класична музика, особливо звучання таких інструментів як флейта, скрипка і фортепіано, цілюще діють на центральну нервову систему. Корисні ще й звуки-вібрації заспокійливих тонів - муркотіння кішки, тибетські співаючі чаші. Ви можете слухати звуки природи безпосередньо на природі або в запису вдома чи на роботі. Ви можете слухати класичну музику і в записі, і на концерті - друге, звісно, набагато яскравіше.


Відпочинок для вух - це тиша. Повна тиша, особливо вражаюча вона в горах Карпат.

Ще й тому так корисно виїхати, наприклад, на відпочинок в Карпатах, хоча б на пару днів. У городян, є погана звичка оточувати себе звуками постійно - той же бурмочучий телевізор, включений комп'ютер, повідомлення на телефоні. Занурюйтесь в повну тишу хоча б перед сном, відпочивайте в тиші (якщо немає можливості, існують беруші (бервуха) бережи вуха).
Дотик, нюх і смак ми можемо об'єднати в один, загальний аналізатор – оскільки ми зараз ведемо мову не про анатомію. Чому? А тому, що люди діляться за провідним аналізатором на візуалів, яких найбільше, аудіалів, які на другому місці, і кінестетиків - їх найменше. У кінестетиків дотик, нюх і смак об'єднані.
Від вашого провідного аналізатора, через який ви в першу чергу сприймаєте світ, залежить, якому органу чуттів(саме для вас) найважливіше правильне харчування і відпочинок!
«Правильне харчування» кінестетика базується на тілесних відчуттях і запахах. Смак впливає не особливо сильно, тому що, на почуття смаку у нас нашаровується стільки психологічних особливостей і навіть розладів, що спочатку потрібно розбиратися з харчуванням. Ми лише скажемо, що смаковому аналізатору в хорошому робочому стані немає потреби в пересолоджені або різко солоні їжі, в підсилювачах смаку – немає потреби, наш смаковий аналізатор відчуває необхідність в багатстві природного смаку їжі.
"Правильне харчування" для кінестетика базується, по-перше: на природних приємних тактильних відчуттях - тепле, м'яке, бархатисте, пухнасте. Самомасаж і масаж. І, звичайно ж, будь-які комфортні водні процедури, басейн, аквапарк, гідромасаж.
"Правильне харчування" для кінестетика базується, по-друге: на масажних відчуттях в пальцях рук і стопах, де безліч рецепторів. Перебирати крупу або чотки, вертіти в руках масажний м'ячик, ходити босоніж по масажному килимку або по землі, займатися рукоділлям, гладити кішку.
"Правильне харчування" для кінестетика базується, по-третє: на яскравих природних запахах - розрізаний фрукт, хвоя, зріз дерева, кава, нагріта земля.
Відпочинок для таких аналізаторів - не повна відсутність відчуттів (хоча зараз все популярніше на Заході такий своєрідний вид розслаблення, як камера сенсорної депривації, вона ж флоатинг - камера, де людина повністю ізольована від будь-яких відчуттів). Але в цілому досить свіжого приміщення без різких запахів і відсутність неприємних тактильних подразників - одягу що натирає і давить, одягу синтетичного, важких тугих шпильок у волоссі, холоду.
З нашою допомогою і в наступних статтях рекомендації про те як правильно підібрати індивідуальне «харчування» і відпочинок для органів почуттів, а через них - центральній нервовій системі. Це ще одна цеглинка в будівлі довголіття, розумного, активного довголіття. Підписуйтесь на новини нашого сайту.