Харчування щасливих романтиків. Компоненти середземноморської дієти.
Антидепресанти. Продукти що лікують депресію. Харчові антидепресанти
 Суперпродукти, що підіймають настрій. Рекомендації курортної медицини Карпат.


Гарбузове насіння.

Справжнє джерело щастя!  Гарбузове насіння багате триптофаном, триптофан - незамінна амінокислота, яка бере участь в білковому обміні, сприяє виробленню серотоніну -  "гормону щастя". Крім того, вони є найкращим джерелом магнію. Майже кожна третя людина відчуває дефіцит цього важливого для нас мінералу, що безпосередньо пов'язано з депресією.
Остаточно перемогти смуток і печаль допомагає також цинк що міститься в гарбузовому насінні цинк - ще один мінерал, дефіцит якого асоціюють з депресією.  Майже все насіння багате мінералами, вітамінами та клітковиною. Велика кількість триптофану міститься також в насінні кабачка.
Трохи менше, але теж багато - в насінні чіа, кунжуті й насінні соняшнику. Інші джерела триптофану: квасоля, сочевиця, овес та інші продукти, такі як шпинат і броколі, а також м'ясо, риба і морепродукти.


Гіркий шоколад.

Вибирайте шоколад з вмістом какао не менше 70 відсотків. Какао багате флавоноїдами та іншими речовинами, що поліпшують роботу мозку і загальне самопочуття. Точні механізми їх дії ще недостатньо вивчені, але какао сприяє підвищенню рівня як серотоніну, так і дофаміну; вони обидва керують почуттям щастя і задоволення.
У гіркому шоколаді міститься фенілетиламін - така ж речовина виробляється в нашому мозку, коли ми закохуємося. Крім того, фенілетиламін протистоїть дії гормону стресу кортизолу. Шоколадну дієту ми, звичайно, рекомендувати не будемо, але користь 40 г в день (не більше) явно зменшує негативні наслідки стресу.


Трав'яний чай.

Настої багатьох трав можуть цілюще позначатися на стані здоров'я. Звіробій впливає на рівень серотоніну, дофаміну, норадреналіну і в дослідженнях демонструє таку ж ефективність, як стандартні антидепресанти. У ряді досліджень добре проявив себе ромашковий чай; він цілком міг би замінити стандартні ліки проти тривожності та депресії.
Одне нещодавно проведене широкомасштабне дослідження показало, що у людей, які п'ють чай, на 40 відсотків нижче ризик розвитку депресії.


Устриця.

На думку багатьох, це одна з найбільших радощів життя. Так вважають і вчені, що займаються дослідженнями в галузі охорони здоров'я США. Природа сама пропонує нам цю альтернативу мультивітамінній таблетці від депресії. Приблизно в семи устрицях міститься 20 відсотків рекомендованої добової дози вітаміну В12, 500 відсотків дози цинку і 120 відсотків дози селену, а також половина рекомендованої добової дози заліза і значна кількість вітаміну D поряд з іншими вітамінами групи В.
Цей чудовий продукт зменшує роздратованість і нормалізує концентрацію гормонів настрою серотоніну і дофаміну. Тільки переконайтеся, що устриці були виловлені в чистій воді.


Читайте також:

Гранат, фрукт довголіття. Рекомендації курортної медицини Карпат

Бобові - основний продукт харчування карпатських довгожителів

Батат. Корисні й лікувальні властивості звичайних овочів

Складові здоров'я і довголіття. Поради курортної медицини Карпат

Зелений чай. Лікувальні та корисні властивості. Курортна програма дієтичного харчування

Овочі, фрукти, зелень - не просто користь, а скоріше необхідність в нашому раціоні

Вишня. Корисні й лікувальні властивості звичайних продуктів

Буряк червоний. Лікувальні та корисні властивості

Помідор. Корисні й лікувальні властивості звичайних овочів. Рецепт

Абрикос. Корисні й лікувальні властивості звичайних фруктів

Баклажан. Корисні й лікувальні властивості звичайних овочів


Шпинат.

Жоден список найкорисніших для здоров'я продуктів не обходиться без шпинату. Ця зелена травичка дуже багата триптофаном. У верхній частині списку також розташовуються кейл (чорна капуста), пекінська капуста, броколі.


Квасоля і сочевиця.

Теж відрізняються високим вмістом триптофану, але в них більше білка. У тофу з соєвих бобів концентрація триптофану особливо висока, так само як і в соєвому соусі.


Овес, пшеничні висівки

та пророщені пшеничні зерна багаті триптофаном.


Сир.

Йдеться про визріли, ароматні сорти, таких як пармезан, моцарелла, грюйер, едам, чеддер. Настрій підіймається вже від однієї думки про шматочок такого сиру.


Дичина.

Якщо говорити про м'ясо, то особливо високим рівнем вмісту триптофану відрізняється дичина. На першому місці - цар лісу: лось, на другому розташувалося козяче м'ясо.


Риба і морепродукти.

Високим вмістом триптофану відрізняються креветки, краби, омари та риба типу палтуса. Лосось теж є цінним джерелом. Велика частина морепродуктів в змозі підняти настрій.


Яйце.

У них міститься велика кількість триптофану, але також багато агресивних конкурентів, що заважають його засвоєнню. Триптофан знаходиться переважно в білку.


Гриби.

Останнім часом модними стали екзотичні гриби на зразок шіїтаке, але і звичайні печериці або білий карпатський гриб їм нічим не поступаються.


Гірчиця.

якщо вам не подобається її смак, то пам'ятайте, що добра порція триптофану, який міститься в ній, вам точно допоможе.