Таємна історія хреста - стародавнього містичного символу людства.
Хрест-найвідоміший знак в історії людства. Вже дві тисячі років він є всесвітнім символом християнства. Але з'явився цей знак набагато раніше. Зображення хрестів знайдені при розкопках стоянок кам'яного віку.
Вже в глибоку давнину хрест став сакральним знаком. З ним були пов'язані різні обряди, міфи, легенди, забобони, ритуали. Він входив складовою частиною в орнаменти, ставав основою при будівництві осель та храмів, карбувався на монетах.
Історія хреста, стародавнього містичного знака, простого й таємничого одночасно,  що відомо сьогодні день про найважливіший символ людства?


Читайте також:

Легендарні християнські монастирі Метеори. Греція - монастирі Метеори. Місця Сили Європи


Хрест є одним з найпоширеніших символів. Йому поклоняються з найдавніших часів і до наших днів люди різних віросповідань. З ним пов'язані міфи та легенди, прислів'я та приказки, забобони й ритуали. Він входить складовою частиною в орнаменти, лежить в основі архітектурних споруд. Ним благословляють,  ним проклинають. Його вважають оберегом, носять на тілі й творять ним хресне знамення. Він майорить на національних прапорах держав, прикрашає старовинні герби, карбується на монетах. Ним нагороджують за видатні заслуги. Його ставлять на могилах покійних.
Культ хреста пронизує всю історію людства і по сьогоднішній день. Цей загадковий, містичний знак ставить перед  дослідниками багато запитань і... піднімає завісу над великою Таємницею Світу і Людини.
Як знахідка, змінила світогляд людства.
Вищим символом і емблемою християнства хрест став тільки в IV столітті. Це сталося після знаходження хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос, імператрицею Оленою, матір'ю Костянтина Великого, під час паломництва в Палестину 3 травня 328 року.
Кажуть, що справжній хрест розп'яття був виявлений за часів правління Тіберія (14-37 рр.) , коли єпископом Єрусалиму був св. Яків. Якщо це так, то імператриця могла тільки знову знайти його. Коптський опис проведених нею розкопок показує, що розмах робіт був дуже великий, і не виключено, що вона виявила щось зовсім інше.
Згідно з цим описом, Олена знайшла три хрести, але не знала, на якому з них страждав Ісус Христос. Зрештою, розповідають, що вона веліла принести тіло мертвого чоловіка і покласти його на один з хрестів. Оскільки при торканні тіла до цього хреста не сталося нічого дивного, вона звеліла покласти тіло на інший хрест, потім на третій. При зіткненні з третім хрестом мертвий чоловік воскрес.
Частину цього хреста Олена відіслала імператору Костянтину, а той, своєю чергою, Папі Римському. Фрагмент святині й досі зберігається в Римі в церкві Св. Хреста Єрусалимського. Більшу частину Хреста імператриця Олена знову закопала в церкві, побудованою нею на місці Голгофи.
Пізніше поруч з хрестом була знайдена табличка з написом «Ісус Назарянин, Цар Юдейський», яку теж відправили до Риму.
Знахідка хреста, на якому був розп'ятий Спаситель, викликала ажіотаж у християнському світі. На місце знахідки стали стікатися люди, щоб прикластися до хреста.
Охочих виявилося так багато, що було вирішено «спорудити» хрест на підвищеному місці, щоб його могли хоча б побачити, ті хто не зможе підійти ближче.
Трохи пізніше Костянтин Великий, своєю чергою, помістив хрест на щити своїх воїнів, прибравши зі щитів римського орла. Відтоді хрест став загальноприйнятим символом. Однак більш масове розповсюдження культ хреста отримав тільки після V століття.