Метеора. Греція монастирі Метеори. Місця Сили Європи. Загадкові та сакральні місця Європи, які варто відвідати українському туристові. Метеори (грецькою «метеорос» означає «ширяє в повітрі») - це масивні скелі, на вершинах яких розташована одна з головних святинь Греції, монастирі Метеори. Неприступні, відрізані від світу вершини скель стали притулком відлюдників ще з 11 століття. У 14 столітті тут виникли перші монастирські громади, шість з яких діють і понині. Раніше туристи могли піднятися сюди лише за допомогою ченців і складної системи мотузок, кошиків, возів і гужової сили. Сьогодні ж від Каламбаки до монастирів прокладена хороша асфальтована дорога, а до самих монастирів серпантини сходів і підвісні канатні дороги що ведуть до унікальних фресок, бібліотек, що зберігають рідкісні Середньовічні рукописи, ікони й неоціненні святині.


Метеора - це казкова гірська місцевість у Греції яка нагадує пейзажі з комп'ютерних ігор. Проте це світовий центр Християнства та християнського чернецтва: тільки в один Афон щороку з'їжджаються мільйони прочан, щоб вшанувати святі реліквії та помолитися давнім іконам, просячи у них заступництва та благословення для земних справ. Монастирський комплекс – Метеори що виріс поблизу міста Каламбака на півночі країни більш як тисячу років тому - можна порівняти за значенням у християнській релігії тільки зі священним Афоном у тій же Греції.Читайте також:

Монастирі на кам'яних кручах. Камбунські гори в Греції

Рудні гори. Саксонія або “Саксонська Швейцарія”. Дивовижні місця Європи

Котор (Чорногорія). Аномальні місця Європи

Природні і рукотворні перлини. Чудеса Європи та світу


Формування загадкової форми круч в околицях монастирів Метеори (Μονές Μετεώρων) відбулося в епоху понад 60 мільйонів років тому. У центральній частині Фессалійської долини, де знаходиться Метеора Греції, колись було море. В результаті тектонічних змін відбулося підняття земної кори і виплеск вод через Темпейску  ущелину. Природа протягом мільйонів років руйнувала пухкі породи гірського масиву, оголюючи твердь базальтових ущільнень. Сьогодні ми спостерігаємо кам’яні гребні з сотень стовпів, що піднімаються над гладдю Фессалійської долини.

Метеора. Греція - монастирі Метеори. Місця Сили Європи


Незвичайні стовпи сягають у висоту до 613 метрів. У XVI столітті монастирі у Величній Метеорі переживають період відродження і благоденства, збільшується кількість братії і число монастирів доходить до 24. До нашого часу вдалося зберегтися лише шести монастирям з них дві жіночі обителі та чотири чоловічих. Греція – батьківщина православ'я, і не випадково історично так склалося, що в спадкоємиці Візантії, на території сучасної Греції знаходиться величезна кількість знакових пам'яток, монастирів і християнських святинь. Якщо Вам пощастило відвідати Грецію, то неодмінно скористайтеся можливістю здійснити екскурсію в Метеори, байдужим це місце не залишає нікого. Велич та витонченість Метеори Греції, злиття творіння рук людських та єства природи, все це нерозривно породжує особливу магію гірських велетнів, витесаних з базальту, з шапками - монастирями. Скам'янілі велетні стомлено дивляться вслід допитливому мандрівникові, який безуспішно намагається помістити в свідомість побачене диво.


Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Згідно зі стародавніми літописами, одним з перших пустельників був схимник Варнава, який заснував скит Святого Духа 950-960 р. В дійсності ж, перші пустельники піднялися для здійснення молитов на прямовисні скелі монастирів Метеори задовго до нього. Точних свідчень початкової появи пустельників не залишилося.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ


Затворники забивали дерев'яні кілки в тріщини каменів, споруджували підмостки, використовували мотузки та примітивні пристосування, щоб усамітнитися від мирського життя на кам'яних громадах у подобах печер. Деякі з них швидше схожі на фортеці , а стародавні мотузкові сходи й цього часу можна побачити у покинутих монастирях. Ні холод зими, ні тиск вітру, ні літня спека не змогли втримати пустельників від їх прагнення до спільної молитви на крутих стовпах Греції.
Якась невідома сила штовхала цих людей до добровільного самітництва у монастирях, ми вже не дізнаємося. Екскурсія ж у монастирі Метеори сьогодні припускає відносно комфортне сходження висіченими у гірських монолітах сходами.
Для спільних богослужінь тих давніх часів затворники спускалися щонеділі до скиту біля підніжжя гір. Ранні письмові згадки про новостворену монастирську громаду у середній Греції відносяться до десятого століття нашої ери.
У 1160 році у Метеорах був зведений скит з новою назвою «Стаги». Дослідниками заведено пов'язувати саме цю дату з зародженням організованої чернечої держави - Метеора, а надалі з авторитетною громадою аскетів, що мала вплив не тільки на всю Грецію, на Балкани, але й на увесь християнський світ.


Де знаходяться Метеора у Греції.

У північно-західній частині Фессалії між гірськими масивами Пінд та Антихасья (гора Козиакос), де річка Пиней виходить на Фессалійську рівнину, височіють величезні  кам’яні брили. Територіально монастирі Метеори відносяться до префектури Трікали, розташованій в 20 кілометрах на схід. Дістатися до монастирського комплексу можна з селищ біля підніжжя масиву - Каламбака або Кастраки, що знаходяться в центральній Греції, у 260 кілометрах на південь від Салонік і в 350 кілометрах на північ від Афін та у 100 кілометрах на схід від міста Ларіси.
Є кілька способів дістатися туристичними автобусами з груповою екскурсією, самостійно на авто та громадським транспортом. Існує залізнична гілка Афіни-Салоніки. Поїзд зупиняється в Каламбаке. Від станції до монастирів ліпше взяти таксі.
Щоб автобусом доїхати до Каламбака зі Салоніків, необхідно зробити пересадку в Трікалі. Потрібно врахувати час стикування рейсів. Таким же чином можна доїхати й з Афін. Якщо ж їхати на автомобілі, то на магістралі,  що сполучає Афіни з Салоніками, потрібно повернути в напрямку міста Ларіси, слідуючи через Трікалу.