Монастирі на кам'яних кручах. Камбунські гори в Греції. Місця які слід відвідати українському туристу.
Камбунські гори в Греції (лат. Cambunii monies), високі гори на півночі Фессалії, на кордоні з Македонією, обмежені на заході Лагманом (нині Меццово), на сході Олімпом (нині Лаха); нині Волуцца. 
Камбунські гори в Греції високі, але над ними підносяться ще дві могутні кручі. Ці голі прямовисні скелі навряд чи можуть здатися мандрівникові придатними для житла. Але на початку XIV століття, коли релігійні чвари роздирали всю християнську Європу, ці мовчазні скелі були заселені ще більше мовчазними ченцями. На вершинах круч виросло понад два десятки християнських монастирів, які, подібно ластівчиним гніздам, відважно і зухвало ліпляться у вишині на похмурих кам'яних укосах.


Читайте також:

Метеора. Греція - монастирі Метеори. Місця Сили Європи

Рудні гори. Саксонія або “Саксонська Швейцарія”. Дивовижні місця Європи

Котор (Чорногорія). Аномальні місця Європи

Природні і рукотворні перлини. Чудеса Європи та світу

Для заснування обителей відлюдників навряд чи можна було знайти місце більш відокремлене. До цих дивних осель не можна було пробратися інакше, як по самим хитким у світі дерев'яним сходам, прибитим прямо до прямовисних скель, або за допомогою мотузки та тенет, які ченці опускали зверху. І хоча з того часу пройшло не одне століття і життя змінилося майже невпізнанно, тут і нині використовують  для підйому все те ж саме приладдя.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Внизу, під кручами, шумить квапливе, повне суєти життя: там читають газети, обирають президентів, обговорюють зростання цін, а нагорі все по-старому: там все так само, як і століття тому, в тиші й зосередженості моляться Богу.

Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ

Різниця лише в тому, що замість двадцяти монастирів, що тіснилися на вершині круч в Середні століття, зараз діють тільки чотири: великий монастир і монастирі Святої Трійці, Святого Варлаама, Святого Стефана, в яких живуть загалом тридцять ченців.
Здається неможливим, що на вкрай малому просторі на вершинах цих недоступних скель ченці примудрилися побудувати каплицю, трапезну, монастирські переходи й келії для ченців кожного монастиря. В даний час монастир Святого Стефана є найбагатшою обителлю в Греції, йому належить одна з найкращих каплиць. Але для археологів, мабуть, більший інтерес представляє висічена в скелі каплиця Святого Варлаама.