Живі камені Румунії. У 130 км. від замку Бран росте і розмножується каміння.
Знакові місця Європи які слід відвідати українському туристу. У південній Румунії, в 130 км. від легендарного замку Бран (володіння графа Дракули) живуть, ростуть, рухаються і розмножуються камені траванти  - так їх називають місцеві жителі. 
На території Румунії вчені всього світу спостерігають явище, яке не можуть пояснити. Йдеться про живі камені трованти, схожі вони на капелюшок гриба дощовика. Після дощу трованти починають швидко рости - за короткий час невеликий камінчик може вимахати до величезного каменю вагою в кілька кілограм. Усередині тровант теж виглядає не як звичайний камінь з однорідною структурою, а, скоріше, нагадує зріз дерева. Вчені провели аналіз вмісту каменів і з'ясували, що зростаючі камені складаються з різних мінеральних солей. При зіткненні з водою солі, розширюючись, починають збільшуватися в розмірах, і камінь росте.

Але є у тровантів й інша властивість, яку вчені пояснити не можуть - камені можуть розмножуватися. Під час зростання великого каменю на ньому з'являються ущільнення, схоже на бородавку. Потрапляючи під дощ, воно збільшуються в розмірах, та росте разом з «материнським» каменем і з часом відламуються, не витримуючи власної ваги. Цікаво те, що в розрізі «дітки» виглядають так само, як і дорослі камені.

Але й це ще не все. Деякі камені можуть пересуватися!
Вони можуть «йти» досить далеко і навіть підніматися у гору. Все це змушує вчених задуматися про те, що румунські трованти дійсно незвичайні камені і представляють якусь невідому науці форму життя.
Сьогодні трованти - це одна з тих пам'яток Центральної Румунії, подивитися на яку з'їжджаються туристи з усіх країн світу. Своєю чергою, винахідливі румуни виготовляють з невеликих тровантів сувеніри та прикраси, а тому у кожного гостя є можливість привезти з собою з подорожі частинку кам'яного дива.


Читайте також:

Містичний замок Бран – родовий маєток графа Влада Цепеша (Дракула)

Долина Смерті. Камені які рухаються. Місця Сили Землі

Багато власників каменів-сувенірів стверджують, що пам'ятні вироби з тровантів, намокнувши, починають рости, а ще вони інколи самовільно переміщуються по будинку, що справляє досить моторошне враження. Найбільше скупчення зростаючих каменів зафіксовано в румунському жудеці (області) Вилча. На його території зустрічаються трованти всіляких форм, розмірів і кольорів.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
У зв'язку з великим інтересом туристів у 2006 році вилчинською владою в селі Костешть був створений єдиний у всій країні музей тровантів просто неба. Його площа становить 1,1 гектара. На території музею зібрані самі незвичайні по виду зростаючі камені з усієї округи. Туристи за невелику платню можуть ознайомитися з експозицією і придбати невеликі зразки в якості сувенірів.