Сербія, Франція, Італія, Литва, Греція. Бальнеологічні курорти Європи. Місця які слід відвідати українському туристу.
Бальнеологія. Розділ медицини, що вивчає і використовує мінеральні води, цілющі грязі з метою їх лікувально-профілактичного застосування. Методики, лікувальні, профілактичні, оздоровчі напрямки і властивості, хімічний склад відомих і маловідомих бальнеологічних курортів Європи.


Читайте також:

Австрія, Словенія, Болгарія, Польща. Бальнеологічні курорти Європи

Чехія. Угорщина. Румунія. Німеччина. Бальнеологічні курорти Європи


Бальнеологічні курорти Сербії.

В Сербії функціонує 53 курорти. Багато термомінеральних, мінеральних (у т.ч. радіоактивних) джерел і родовищ лікувальних грязей. У поєднанні зі сприятливими кліматичними умовами і відносною дешевизною лікування приваблюють курортників із-за кордону, в т. ч. з України. Серед найвідоміших сербських курортів - Враньська-Баня (опорно-рухова і сечостатева система, органи дихання і травлення, діабет). Соко-Баня (нервова система, опорно-руховий апарат, дихальні шляхи). Нішка-Баня (серцево-судинна і нервова система, дихальні шляхи, гінекологія). Баня Ковиляча (серцево-судинна і нервова система, опорно-руховий апарат). Златібор (серцево-судинна, нервова та ендокринна система). Популярними курортами є також Русанда, Буковичка-Баня, Матарушка-Баня, Врнячка-Баня, Брестовачка-Баня.


Бальнеологічні курорти Франції.

Світової слави зажив французький бальнеологічний курорт Віші, який знаходиться в Центральному масиві. Тут використовується 12 субтермальних і термальних джерел радонової вуглекислої гідрокарбо-натної натрієвої води для пиття, ванн, інгаляцій, зрошень. Ці процедури забезпечують лікування захворювань печінки, жовчних шляхів, кішкивника, нирок, ендокринної системи. На південний захід від Віші розміщений ще один популярний бальнеокурорт - Ла-Бурбуль мінеральні води якого мають найбільший вміст миш'яку серед європейських джерел. На курорті ефективно лікують порушення обміну речовин, анемію, бронхіальну астму, захворювання шкіри. Серед інших бальнеологічних курортів Франті - Евіан-ле-Бен, Бурбон-Лансі, Ман-Дор, Віттєль, Контрексевіль, Мондорф-ле-Бен, Морсбон-ле-Бен, Пломб'єр-ле-Бен, Екс-ан-Прованс, Котре, Баньєр-де-Бігор, Екс-ле-Бен, Дакс.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ


Бальнеологічні курорти Італії.

Понад 2000 років налічує історія окремих бальнеологічних і бальнеогрязьових курортів Італії. За деякими даними, в країні функціонує 137 курортів і курортних місцевостей. Серед найвідоміших можна назвати: Абано-Терме на Венеціанській низовині: Борміо, Левіко, Ронченьо, Сірміоне в Альпах: Монтекатіні-Терме, Сальсомаджоре-Терме в Апенінських горах: Аньяно-Терме, Кастелламаре-ді-Стабія поблизу Неаполя. Абано-Терме є одним із найбільших курортів Західної Європи. Тут функціонує понад 70 готелів і пансіонатів з лікуванням. Термальні радонові хлоридні натрієві йодо-бромні мінеральні води і грязьові родовища дозволяють лікувати захворювання опорно-рухового апарату, а також гінекологічні, хвороби дихальних шляхів, периферійної нервової системи.
Бальнеологічні курорти Литви.
З першої половини XIX ст. починає розвиватись курортна справа в Литві. Бальнеологічні курорти цієї країни використовують в основному йодні та бромні мінеральні води, а також води без специфічних компонентів і торфові лікувальні грязі та сапропелі. На основі їх запасів функціонують санаторно-курортні заклади в Друскінінкаї, Бірштонасі та Паланзі. Ці курорти, зокрема, пропонують ефективні програми реабілітації онкологічних хворих.


Бальнеологічні курорти Греції.

Головним туристичним ресурсом Греції є її історико-культурна спадщина і клімат, обумовлений острівним і півострівним положенням країни на узбережжі теплих морів. Однак змістовний відпочинок у цій балканській країні можна поєднати з лікуванням на її численних бальнеологічних курортах, що знаходяться, як правило, поблизу головних туристичних центрів або на морському узбережжі. Саме такими є Ікарія, Іпаті, Камена-Вурла, Кіліні, Кітнос, Нігріта, Платістома, Смаковон, Термопілє, Едіпсос, Елефтере. Ідеальним місцем для оздоровлення вважається курорт Камена-Вурла: оточений залісненими гірськими схилами, він лежить на березі Егейського моря.
Головний лікувальний фактор - це гарячі (33-41°С) джерела радонової хлоридно-натрієвої та гідрокарбонатно-хлоридної натрієвої мінеральної води, найбільш придатні для лікування захворювань опорно-рухового апарату і периферійної нервової системи.
Поблизу знаходиться г. Парнас із гірським курортом і центром зимового спорту Аракова і знамениті Дельфи.