Цілюща сила лісових карпатських ягід.
Карпатські ягоди володіють не тільки прекрасними харчовими, смаковими якостями, але і цілющими властивостями. В Карпатах їх з давніх пір вживають в їжу. Вони є цінним продуктом, багатим корисними речовинами - вітамінами, мінеральними речовинами та мікроелементами. Ягоди в Карпатах широко використовуються в якості народного засобу для лікування простудних захворювань. Однак існує безліч інших шляхів використання ягід. Ними лікують хронічні захворювання травного тракту, печінки, серцево-судинної системи, дихальних шляхів, тощо.


Будучи натуральними продуктами, карпатські ягоди досить ефективні при лікуванні багатьох захворювань.

Вони практично не викликають побічних ефектів й добре переносяться всіма людьми, крім тих які страждають індивідуальною непереносимістю. В карпатських ягодах часто присутнє таке поєднання біологічно активних речовин, що його важко створити штучним шляхом. Рідко які карпатські ягоди мають протипоказання. Вони не чинять негативного впливу на внутрішні системи організму, а навпаки, зміцнюють його захисні сили, не порушуючи поточних процесів.
Карпатські ягоди рекомендується застосовувати як в лікувальних, так і в профілактичних цілях. Особливо важливо використання ягід при лікуванні хронічних захворювань, коли потрібна тривала терапія.


В Карпатах з давніх пір використовували цілющі ягоди для лікування різних захворювань.

У давні часи цим займалися відуни, волхви і знахарі, мольфари які добре розбиралися в місцевій флорі. Свій досвід вони передавали з покоління в покоління. З XI ст. до XV ст. в Карпатах лікуванням хвороб займалися ченці, які збирали лікарські ягоди та трави. У стародавніх Карпатах відомості про лікарські властивості ягід та інших рослин поширювалися мандрівниками та збирачами трав.
Карпатські ягідні рослини мають численні цілющі властивості, оскільки містять в собі безліч біологічно активних речовин: вітаміни, мінерали, мікроелементи, хімічні речовини, білки, амінокислоти, жири, цукру, вуглеводи, тощо. Лікувально-профілактична дія карпатських ягід обумовлюється впливом на організм біологічно активних речовин, їх комбінацією і процентним співвідношенням, в ягодах воно настільки вдале, що офіційна наука досі не може відтворити у ці фактори штучно.


Читайте також:

Ягідне вино Карпат. Карпатські рецепти ягідних вин

Ожина в Карпатах. Відкрито сезон збору ожини в Карпатах

Цікаве про шипшину, карпатські рецепти вітамінних чаїв

Журавлина в Карпатах

Карпатська калина. Лікарська рослина

Лісова суниця в Карпатах. Сезон збору суниці в Карпатах

Малина в Карпатах. Скоро сезон збору малини в Карпатах

Чорниця в Карпатах. Скоро сезон збору чорниці в Карпатах

Чорниця і журавлина (журавлина). Стародавні природні цілителі Карпат

Чорниця (афіна, яфини). Лікувальна ягода Карпат

Деякі речовини (вітаміни, мікроелементи, білки, жири, вуглеводи, амінокислоти, тощо) беруть активну участь в обміні речовин, інші (фітонциди, тритерпеноїди, алкалоїди і т. п.) надають фармакологічну дію.
Цілющі властивості карпатських рослин й сьогодні широко застосовуються в офіційній і народній медицині. Їх перевага перед медикаментами полягає в тому, що рослини, особливо карпатські ягоди, рідко викликають побічні реакції організму, рідко бувають токсичними і добре переноситься хворими незалежно від віку.


Карпатські ягоди застосовують як для лікування, так і для профілактики багатьох захворювань.

Особливо цінним є ягідне лікування при хронічних захворюваннях, які потребують тривалого застосування ліків, а також при уповільнених захворюваннях, при захворюваннях які погано піддаються лікуванню . Такими захворюваннями є хронічні захворювання травної системи, печінки, серцево-судинної системи, дихальних шляхів, тощо. Карпатські ягідні рослини займають особливе місце серед лікарських рослин. Вони можуть входити в щоденний раціон людини, попереджаючи багато хвороб.
Купувати ягоди з рук на ринках в великих містах або вздовж доріг не безпечно, оскільки невідомо, де були зібрані ці рослини (в межах міста, поблизу промислових підприємствах, що забруднюють навколишнє середовище тощо), що використовувалися при їх вирощуванні пестициди і нітрити тощо.