Карпатське овече, козяче молоко. Корисні й цілющі властивості.

Карпатське овече молоко. Корисні й цілющі властивості.

Карпатське овече молоко жирне, багате білками, відрізняється підвищеною щільністю і кислотністю, через відсутність каротину має сіруватий відтінок. Таке молоко традиційно використовують в Карпатах. У гірських регіонах Карпат виведені особливі породи овець, які за період лактації, що триває від 4 до 5 місяців, дають до 150 л молока.


Карпатське овече молоко - дуже поживний продукт, що володіє ніжним солодкуватим смаком.

З нього виготовляють масло, кисле молоко, йогурти, кефір, різні сири. Незбиране овече молоко не часто вживають через специфічний запах. В карпатському овечому молоці міститься до 10% жиру і до 20% сухих речовин. Поживні речовини овечого молока легко засвоюються, тому дієтологи рекомендують включати його в раціон літніх людей і дітей. Овече молоко багате вітамінами групи В і вітаміном А, має антиоксидантні властивості. При його регулярному вживанні поліпшується засвоєння кисню і поживних речовин клітинами головного мозку, в результаті чого поліпшується пам'ять, увага, підвищується здатність до навчання.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

У порівнянні з коров'ячим або козячим молоком карпатське овече молоко містить в кілька разів більше цинку і кальцію.

Кальцій в карпатському овечому молоці міститься в легкозасвоюваній формі, і співвідношення фосфору і кальцію в ньому є ідеальним, тому дієтологи радять регулярно вживати овече молоко для лікування і профілактики остеопорозу. Цинк що міститься в овечому молоці необхідний для здоров'я шкіри й волосся, достатнє надходження його з їжею сприяє підвищенню апетиту, тому овече молоко рекомендується включати в меню людей, які страждають на анорексію.
Білок карпатського овечого молока володіє меншими алергенними властивостями, ніж білки козячого або коров'ячого молока. Овече молоко показано при бронхіальній астмі, екземі та інших алергічних захворюваннях.   Вміст білка в овечому молоці становить 5,6 %, а калорійність 100,0 г – 109,7 ккал.



Читайте також:

Карпатський сир з овечого молока. Корисні та цілющі властивості

Карпатські молоко і молочні продукти, цілющі й корисні властивості

Склад і унікальні лікувальні властивості карпатського козячого молока

Карпатське козяче молоко. Лікувальні та корисні властивості

Будз, вурда, бринза. Як у горах Карпат варять крафтовий сир


Завдяки високим поживним якостям, високому вмісту жиру і білка, а також своєрідному запаху овече молоко є практично ідеальною вихідною сировиною для виготовлення сирів. У різних країнах сир з овечого молока роблять за різними технологіями. Найбільш відомими є наступні види сиру з овечого молока: рокфор, бринза, фета. В овечому сирі містяться всі незамінні амінокислоти, білок, мікроелементи, вітаміни, жирність становить понад 30 %.


Карпатське козяче молоко. Корисні й цілющі властивості.

Кількість білка в козячому молоці в 4 рази перевищує вміст протеїну в грудному молоці. Вміст кальцію в козячому молоці вище, ніж в коров'ячому, і він присутній в легкозасвоюваній формі. Також в ньому невисокий вміст молочного цукру-лактози, тому воно прекрасно підходить для людей з лактозною непереносимістю.
Карпатське козяче молоко практично не містить молочного білка-казеїну, який є основним алергеном коров'ячого молока. Крім того, це впливає на механізм утворення сиру, завдяки чому сири з козячого молока виходять м'якими.
Жир в складі козячого молока представлений гомогенізованими гранулами, які за розміром у два рази менше, ніж в коров'ячому молоці, і тому з нього дуже важко отримати вершки.


Карпатське козяче молоко містить велику кількість вітамінів і мікроелементів:

- вітамін А (ретинол) відповідає за нормальний зір в сутінках, забезпечує антиоксидантний захист організму;
- вітамін В2 (рибофлавін) допомагає нормалізувати енергообмін і забезпечити правильне функціонування організму;
- вітаміни групи В відіграють важливу роль у клітинному метаболізмі;
- вітамін С є коферментом;
- вітамін D забезпечує нормальний ріст і розвиток кісток;
- вітамін Е нормалізує репродуктивну функцію;
- вітамін Н бере участь в регуляції обміну амінокислот, жирних кислот;
- вітамін РР забезпечує протікання в організмі окислювально-відновних реакцій;
- кобальт входить до складу вітаміну В12, який, своєю чергою, бере участь в кровотворенні й допомагає запобігти анемії;
- лецитин, альбумін, глобулін сприяють оздоровленню кольору обличчя, запобігають старінню шкіри; - натрій, калій, кальцій, йод, фосфор, магній, марганець, мідь і фтор сприяють підтримці здоров'я серцево-судинної, ендокринної (особливо щитоподібної залози), нервової систем.
Карпатське козяче молоко позитивно впливає на підвищення працездатності, зміцнення зубної емалі, кісток, нігтів, волосся, запобігає розвитку остеопорозу, рахіту. Запах карпатського козячого молока досить різкий, смак незвичайний.