Карпатське вино - жива істота, його не виготовляють, а народжують і виховують. Корисні й цілющі властивості карпатського вина, рекомендації курортної медицини Карпат.
Неділя 17 листопада 1991 року. У Сполучених Штатах близько сьомої години вечора. Сорок мільйонів телеглядачів, шанувальників передачі "60 хвилин", сідають біля екранів в очікуванні популярної програми компанії Сі-Бі-Ес.
До кінця передачі американські глядачі були шоковані: в одному з репортажів їм повідомили результати великого і тривалого дослідження, початого в масштабах планети Всесвітньою Організацією охорони Здоров'я (ВООЗ) на тему про рівні факторів ризику серцево-судинних захворювань у різних країнах. І одна з цих країн, а саме Франція, різко виділяється на тлі інших. У французів фактор ризику серцево-судинних захворювань нижче, ніж в інших.
Читайте також:
Будз, вурда, бринза. Як у горах Карпат варять крафтовий сир
Вино - напій Богів. Як виготовляють вино в Карпатах
Таємниці цілющої сили карпатського червоного сухого вина
Червоне вино-цілющі властивості та стародавня карпатська легенда
Ягідне вино Карпат. Карпатські рецепти ягідних вин
Виноград - сонячна ягода Карпат. Комора здоров'я і довголіття
Біле карпатське вино. Домашні косметичні рецепти для краси і здоров'я
Так народився «французький парадокс». Для Америки ця новина дійсно парадоксальна, оскільки до цього моменту вважалося, що небезпека серцево-судинних захворювань тісно пов'язана з підвищеним рівнем холестерину в крові, а він у свою чергу залежить від надмірного споживання жирів. Але найбільш вражаючим виявився той факт, що середній рівень холестерину у французів майже такий же, як в американців, та й жирів вони споживають стільки ж, ну або майже стільки ж. Тоді в чому ж справа?
Те, що стало одкровенням для широкої публіки, не є такою вже великою новиною для значної частини науковців, що багато років працюють над цією проблемою. Ще у 1786 році англійський лікар Гербеден зауважив, що вино полегшувало муки його пацієнтів, які страждали від грудної жаби. З більш близьких по часу спостережень можна згадати, що в 70-х роках нашого століття одна лише спроба заїкнутися про лікувальні властивості вина могла бути розцінена як жарт поганого смаку. А між тим багата світова наукова та медична література здавна враховувала епідеміологічні дослідження і документальні дані, що свідчать про те, що вино забезпечує цілком реальний захист серцево-судинної системи.
Спочатку вважали, що позитивну дію надає спиртова компонента вина, і увірували в це настільки, що інші стали навіть стверджувати, ніби не тільки вино, але і всі інші алкогольні напої володіють тими ж корисними властивостями. Однак численні дослідження й особливо знамените датське дослідження, опубліковане в травні 1995 року, показали, що це зовсім не так. Тільки вино забезпечує оптимальний захист серцево-судинні системі. Щоправда, відбувається це лише за певних умов: вино (переважно червоне) слід пити регулярно і в помірних кількостях (від 2 до 4 келихів в день).
Епізодичне споживання вина, по вихідних днях наприклад, як це робить більшість людей, не робить ніякого позитивного ефекту. Навпаки, це може бути навіть небезпечно. Різке припинення споживання вина з понеділка може спричинити за собою інтенсивне згортання крові, що сприяє утворенню згустків, і, як наслідок, реальну небезпеку інфаркту.
Але вино діє позитивно не тільки на серцево-судинну систему, хоча саме цей аспект найбільш вивчений і висвітлений засобами масової інформації. За часів античності цілющі якості вина були добре відомі і широко використовувалися, але потім, з приходом сучасної фармакопеї, були благополучно забуті.
Сучасні наукові дослідження дозволяють заново відкрити терапевтичні властивості вина, зокрема в плані захисту серцево-судинної системи, травлення і протиінфекційного захисту. Крім того, вино є прекрасним сповільнювачем процесу старіння. Було доведено, що воно здатне загальмувати розвиток раку і хворобу Альцгеймера. І на довершення всього вино-вельми ефективний антистресовий засіб.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту |
Французи могли б порадіти, дізнавшись, що сьогодні їхня країна служить зразком споживання вина. У всякому разі, вони могли б привітати себе з тим, що за дві тисячі років внесли визначальний внесок у культуру вирощування винограду і виробництва вин.
Тому прислухайтеся до мудрої поради Авіценни:
"Вино - наш друг, але в ньому живе підступність: П'єш трохи п'єш – ліки, багато - отрута. Не заподіюй собі зайвої шкоди, пий в міру - і триватиме життя твоє як царство".