Карпатський оберіг. Магічна оболонка, енергетичний кокон.
Магічний купол карпатського оберега створює потужний енергетичний захист навколо людини і багаторазово підсилює природні захисні сили властиві енергетиці цієї людини.
Наші пращури в Карпатах здавна виготовляли обереги, бо добре знали про їхню дивовижну магічну силу. Нерідко за обереги в Карпатах правили символічні тварини, такі як їжак, зозуля, ведмідь, а також рослини на кшталт звіробою та папороті. З плином часу нічого не змінилося - ми, як і раніше, шукаємо захисту в надприродних сил, хіба що форма оберегів зазнала певних змін. Суть оберегів відображає вже сама їх назва - оберігати людей, особливо в роки лихоліття, в періоди військових конфліктів тощо. Тобто оберіг захищає свого господаря від будь-якого спрямованого негативного впливу.


Карпатський оберіг - це своєрідний акумулятор енергії думок власника для здійснення його задумів.

Оберіг має дивовижну здатність у десятки разів збільшувати внутрішній потенціал свого власника, посилювати або нейтралізувати певні риси його характеру, забезпечувати його необхідними фізичними та духовними силами.
Обереги для наших пращурів в Карпатах були надійними помічниками в різних сферах життя, оскільки нагадували про зв'язок з Богами та Пращурами, оберігали від мороків Нави (тобто поганих думок та хвороб) тощо.
Саме слово «оберіг» означає «захист», який ОБЕРІГає енергетичну оболонку людини (тобто ауру). У глибшому сенсі «беріг» у слові «оберіг» - прикордонна смуга між паралельними світами, котрих в уяві наших пращурів було кілька.
Ось три найважливіших: ЯВ - світ людей, тобто видимий світ, НАВ - світ духів, ПРАВ - світ Богів. Особисті обереги (ті, котрі постійно мають при собі) надавали безпеку і підтримку людині, коли вона торкалася інших світів або коли перехід в інший світ був найбільш вірогідний - в дорозі, на полі бою тощо.


Читайте також:

Карпатський рушник - прадавній оберіг. семантика орнаменту - значення кольорів та символів

Рослини - обереги Карпат. Стародавні традиції наших предків

Спадщина наших предків. Прадавні "павуки", солом'яні обереги Карпат

Карпатська писанка. Легенди та перекази про український символ

Символіка карпатської ляльки-мотанки

Український оберіг - вишивка, значення вишитих символів

Однак не варто сприймати оберіг лише як захист від темних сил, оскільки поділ на добро і зло, світло та тьму характерний для християнського періоду нашої історії. А наші предки-язичники вважали ці протилежності частинами єдиного цілого, личинами єдиного Рода-Прабатька, який ніс у собі першопричини всього. І за їх віруванням, все зло, котре може відбуватися в житті людини, - породження її власних думок та дій. Принцип відповідальності за свою долю, а не перекладання її на «темні сили» - ось основа світогляду наших пращурів в Карпатах.
Ніякий пристріт, ніякі уроки не пристануть до людини з чистою душею, яка живе у Правді. Лише власні сумніви, осуди та погані думки обов'язково повернуться до свого власника.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Тому карпатські обереги захищають людину не лише не від зла ззовні

(що є лише адекватною відповіддю світа на її ж думки), а оберігають передусім від зла в собі - від поганих думок, сумнівів, образ, осуду. Тож немає нічого дивного, що обереги іноді творять дива: адже це не просто чарівні символи і Боги допомагають, це сама Людина творить свою долю своєю Думкою. Тільки думка ця за допомогою оберегу очищена від заздрощів, осуду та ненависті.
Дуже важливий той заряд, та енергія, що закладені в оберіг майстром і що підтримуються та посилюються за допомогою думок власника оберегу. Адже оберіг являє собою акумулятор цієї мисленої енергії, він є точкою відліку, початком шляху до здійснення мрії або досягнення якихось благ. Незалежно від дій власника оберіг працює за рахунок позитивної енергії, закладеної майстром і за рахунок древніх знаків, які перегукуються з різними стихіями природи й приводять в рух певні сили Всесвіту.


Мольфари Карпат стверджують, що саме під час праці з матеріалом закладається основа оберегу.

Цей момент найбільш важливий, оскільки будь-яка стороння думка, яка виникла у майстра, наприклад, під час розминання глини (тіста), в'язання чи вишивання, міцно закріпиться в майбутньому виробі і впливатиме на майбутнього власника. Ви напевно чули про неймовірні властивості води сприймати, зберігати та передавати інформацію? Так ось, і будь-який матеріал, суміжний з руками, з енергетикою людини, вбирає інформацію про неї і також здатен зберігати та передавати її. Тому вироби ручної роботи завжди мають на собі відбиток майстра. Тож дуже важливо, щоб оберіг було зроблено в доброму самопочутті, з добрими думками та в гарному настрої.
Звичайно, що найдобріші та найкращі побажання та думки також можна заговорити, «надумати» на оберіг в момент роботи з матеріалом, і вони обов'язково закріпляться в ньому і почнуть сприяти майбутньому власнику.


Отже, сила карпатського оберега - це добре посилання й праця майстра, думки та почуття власника

(а якщо оберіг було подаровано, то й дарувальника) і, звісно ж, сила древніх символів.
Існує помилкова думка, що справжній сильний оберіг не можна купити, а можна лише вробити своїми руками або отримати в подарунок. Це не зовсім відповідає дійсності.
Не можна купити любов, щастя, здоров'я. Не можна купити удачу, гострий розум, сміливість та вроду. Оберіг купити можна, але наскільки він буде працювати, залежить від багатьох факторів, насамперед від думок, прагнень та потреб його володаря. Звісно, ніякий оберіг не зрівняти за силою з оберегом, зробленим ніжними руками рідної матусі або люблячої дружини.


Карпатські обереги, створені батьками для дітей, жінкою для чоловіка (і навпаки), - особливо сильні.

А ось зробити оберіг самому собі - не завжди добре, тому що тоді він буде примножувати або пригнічувати тільки ті якості, що вже має людина. Адже він не міститиме ані необхідної енергії (припустімо, якщо людина небагата, а бажає збільшити достаток), ані доброго посилання, що йде від людини, яка дарує, і працює навіть утому випадку, якщо та людина сама небагата.
Магазинний оберіг, який робиться у великій кількості - «на потік», не руками, а засобами виробництва, зазвичай не має жодного енергетичного заряду і жодної інформації. Якщо його подарувати, він може працювати на енергії та добрих побажаннях того, хто дарує. Хоча й купувати такий «порожній» оберіг не завжди добре з тієї ж причини, що й робити його самому собі.


Обираючи карпатський оберіг, дуже важливо, аби він припав до душі. У вас не повинно виникати дискомфорту, негативу, недовіри до нього.

Обов'язково потрібно не лише читати опис, але й бачити оберіг, адже, буває, що за описом оберіг вам не підходить (наприклад, ви - жінка, а вам дуже припав до душі чоловічий оберіг), але вам дуже хочеться саме такий. До своєї інтуїції слід дослухатися, тому що вона підказує, які енергії потрібні вам саме в цей момент.
Оберіг не обов'язково постійно носити на собі, але дуже важливо увійти з ним у контакт. Добре вранці або ввечері перед сном, тримаючи оберіг між долонями, візуалізувати свої бажання, уявляти себе в бажаному стані - здоровим, сильним, сміливим, успішним, багатим тощо.
Мольфари Карпат стверджують що - найсильнішими будуть наші особисті обереги, що передаються в родині з покоління в покоління: сережки, каблучки, намиста - будь-яка річ, яка, за переказами, приносить щастя в сімейному житті. Найчастіше такі предмети передаються по жіночій лінії - каблучки і сережки, по чоловічій рідше - ножі, пряжки для ременів. Якщо у вашій родині таких речей немає, їх доведеться вибирати самим, а це непросто, якщо ви не володієте екстрасенсорними здібностями. При цьому найкраще, якщо такий оберіг, так би мовити, випадково «знайдеться» серед речей, які передавалися у вашій родині у спадок. Це буває не так уже й часто. Але будь-яку традицію хтось може почати. Чому б, якщо у вашій родині ще немає традиційних оберегів, саме вам не створити такий, щоб він передавався потім із рук у руки - наступним вашим поколінням?