Курортна медицина Карпат про здорову їжу.
Щоб відпочинок в Карпатах став повноцінним частіше харчуйтеся екологічно чистими продуктами карпатських сіл. Здорове харчування це те харчування, яке забезпечує ріст, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє зміцненню його здоров'я, довголіттю та профілактиці захворювань.
Основний закон здорового харчування:
відповідність між калорійністю їжі, яку людина споживає, і енергією, яку його організм витрачає.
Харчування відіграє надзвичайно важливу роль у житті людини. Продукти, які ми їмо, єдине для нас джерело енергії і поживних речовин. Їжа повинна містити білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини та чисту воду. Тому дуже важливо, щоб організм отримував необхідні харчові речовини в оптимальній кількості й в потрібний час. Правильне раціональне харчування — запорука нормального функціонування всіх систем нашого організму. Важко уявити собі раціональне харчування без продуктів тваринного походження, в першу чергу м'яса, молока та сиру.
Це найбільш важлива складова нашого щоденного раціону. М'ясо людському організму необхідно, оскільки в цьому продукті містяться найважливіші амінокислоти та білки, які організм самостійно виробити не може. М'ясо багате залізом, що забезпечує нормальну життєдіяльність людини та рівень гемоглобіну. Жири і білки в його складі легко засвоюються і надають відчуття ситості.
Читайте також:
Кухня та кулінарні вподобання довгожителя карпатських гір
Основний закон харчування довгожителів Карпат
Мольфари Карпат про живу та мертву їжуКарпатська еротична кухня. Поради карпатських мольфарів
Їжа для камасутри, поради карпатських мольфарів
Правильне харчування - потужне джерело чоловічої сили
Перцівка. Прості рецепти карпатської перцівки - алкогольний напій з перцем
З м'яса можна приготувати безліч страв: м'ясо в духовці, на грилі і сковороді, у фользі й на пару, м'ясо варене і страви з рубаного м'яса. Яка ж з цих страв найкорисніша?
Смажене м'ясо - важкий продукт для печінки і нирок. Віно може спровокувати шлунково-кишкові захворювання. Найкраще смажити м'ясо без жиру - на грилі, в мікрохвильовій печі або на тефлоновій сковороді. Корисніше смажити або запікати м'ясо одним великим шматком.
При варінні м'яса з нього виводиться холестерин і різні екстрактивні продукти. Коли м'ясо вариться у власному соці, в щільно закритій каструлі з товстим дном на слабкому вогні - це називається тушкування.
У тушкованому м'ясі більше, ніж у відварному, зберігається мінеральних речовин, мікроелементів. Білки тушкованого м'яса розщеплюються легше і швидше, ніж білки вареного м'яса. Риба, як і м'ясо, постачає організму будівельний матеріал-білок. Але на відміну від м'яса, рибний білок містить меншу кількість сполучних волокон і завдяки цьому краще і швидше засвоюється.
Білки риби містять всі незамінні амінокислоти і нічим не поступаються білкам м'яса. Риба містить кальцій, вітаміни В і D, цинк, фосфор, залізо, а також омега-3 жирні кислоти. Вони забезпечують людині міцні нерви, хороший зір, здорове серце, нормальний рівень холестерину.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту |
Але самі по собі різноманітні море та річкові продукти можуть здатися не ситними. Саме тому їх подають з овочами в яких багато клітковини. Кращий гарнір до риби - це свіжі овочі: молода картопля, морква, кабачки, зелений горошок, тощо. Взимку як гарнір підійде як традиційна картопля, так й заморожені овочі, рис. Але найкориснішою для людини є свіжа зелень. У зеленому листі містяться різні вітаміни-А, В, С, багато лужних солей, особливо заліза та кальцію в легко засвоюваній формі. Зелень дає нашому організму також й ніжну клітковину. І хоча харчова цінність цих волокон невелика, вона є дуже важливим елементом харчування та сприяє нормальному травленню. Салати потрібно їсти цілий рік. Їх можна використовувати як закуски, гарніри. Аромат зеленим овочам надають ефірні олійки які в них містяться. Вони збуджують апетит, сприяють хорошому травленню. Найчастіше для салату в Карпатах використовуються такі овочі: капуста, зелені листя салату, селера, огірки, редиска, цибуля, помідори, крес-салат, петрушка та ін. Для приготування салатів використовують як сирі, так і оброблені холодним або гарячим способом фрукти та овочі, які можуть бути солоними або маринованими. Салати готують з додаванням або без додавання інших компонентів, а також із застосуванням різних заправок і прянощів, які покращують смак або надають аромат.
Враховуйте це в своєму раціоні в Карпатах та залишайтеся здоровими!