Кисломолочні продукти. На запитання відповідає курортна медицина Карпат.
Існує велика кількість продуктів які належать до даної категорії, є ті, які відомі й популярні в усьому світі, а є виключно національні, рецептуру яких зберігають у секреті та передають з покоління в покоління. Практично всі кисломолочні продукти об'єднує наявність корисного впливу на організм людини. Кисломолочні продукти сприятливо впливають на травну систему, підвищують імунітет, захищають організм від інфекцій, насичують організм вітамінами й мінералами, особливо це стосується кальцію.
Корисні властивості наприклад кефіру відомі багатьом. Він прекрасно засвоюється організмом, нормалізує мікрофлору кишечника, допомагає налагодити роботу шлунково-кишкового тракту, впоратися із запорами й поліпшити обмін речовин. Кефір корисний при ослабленій імунній системі, дисбактеріозі, анемії, порушеннях сну, хронічній втомі й захворюваннях нервової системи. Фахівці рекомендують вживати кефір дітям, людям похилого віку, а також хворим та видужуючим. Кефір широко використовується для боротьби із зайвою вагою і включається в різні дієти. Пити цей кисломолочний напій рекомендують в помірній кількості, але регулярно, і тоді він принесе велику користь організму.


Читайте також:

Молоко і молочні продукти. На запитання відповідає курортна медицина Карпат

Гуслянка. Напій мольфарів і довгожителів Карпат. Рецепт

Карпатське козяче молоко. Лікувальні та корисні властивості

Склад та унікальні лікувальні властивості карпатського козячого молока

Будз, вурда, бринза. Як у горах Карпат варять крафтовий сир

Карпатська програма харчування для здоров'я серця і судин


У чому користь карпатських кисломолочних продуктів?

В них підвищений вміст вітамінів і, що надзвичайно важливо, вони мають властивість пригнічувати гнильні процеси в товстому кишківнику завдяки вмісту молочнокислих бактерій. Кисломолочні продукти добре засвоюються, підсилюють секрецію травних залоз, нормалізують перистальтику кишківника, що веде до ліквідації запорів - проблеми, яка торкається дуже багатьох.


Кому потрібно обов'язково їсти карпатський сир?

Та всім! Сир надає антисклеротичну дію, тому його неодмінно треба їсти людям, хворим атеросклерозом, ожирінням, діабетом, а також при лікуванні серцево-судинних захворювань, захворювань печінки, складних опіків, при переломах й захворюваннях кісток.


Скільки часу може зберігатися в холодильнику карпатський сир?

36 годин.


Кому корисний карпатський сир?

Свіжий карпатський сир є концентратом всіх харчових речовин цілющого карпатського молока. У ньому міститься 18-24 % білка, 20-40 % жиру, багато кальцію та фосфору, безліч вітамінів особливо A і групи B. Сир корисний не тільки здоровим людям, але і хворим на туберкульоз легенів, а також тим, хто страждає захворюваннями крові, шлунка, печінки.
Сир рекомендується їсти при переломах кісток і в період одужання після інфекційних захворювань, а також вагітним жінкам.


Чи можна повністю виключити з раціону вершкове масло і замінити його рослинним?

Ні, зовсім відмовлятися від вершкового масла не варто.