Лікувальна дія питних мінеральних вод Карпат.
При прийомі всередину дія карпатської мінеральної води починається вже в ротовій порожнині і триває у всіх відділах шлунково-кишкового тракту.


Лікування в Карпатах, за допомогою пиття мінеральної води застосовується при багатьох захворюваннях.  

До них належать хронічні хвороби шлунка, кишечника, печінки, жовчних шляхів та підшлункової залози (гастрити, виразкова хвороба, коліти, ентерити, гепатити, холецистити, панкреатити) - все в неактивній формі та у фазі затихлого запалення, а також у після операційний період. Крім того, питне лікування у Карпатах застосовують при хворобах обміну речовин та ендокринних органів (цукровому діабеті, ожирінні, подагрі), при хворобах сечостатевих органів (сечокам'яній хворобі, пієлонефриті, циститі, простатиті).
Пити цілющу мінеральну воду Карпат бажано безпосередньо у джерела, оскільки частина корисних властивостей води втрачається при переливанні в інший посуд та при тривалому зберіганні. Звичайно, це найкращий варіант, але не завжди можливий. Карпатська мінеральна вода буде діяти, і розлита в пляшки але не так активно. Кількість спожитої води коливається від 1 столової ложки до 1.5 скл. Вважається, що оптимальна доза становить від 0.5 до 1 склянки.


Читайте також:

Застосування розчину солі Барабара в домашніх умовах

Сіль "Барбара", аналог мінералу "Карловарська сіль"

Джерело срібної води. Цілюща сила Карпат

Природні термальні та радонові джерела Карпат

Медичні показання до застосування мінеральних вод курортів Східниці, Трускавця

Мінводи курортів Східниця, Трускавець. Як приймати

Курорт Трускавець. Мінводи. Методики лікування, рекреації

Курорт Трускавець. Клімат, розташування, властивості мінвод

Мінеральні лікувальні джерела курорту Трускавець

Лікувальні властивості мінеральної води Карпат



Необхідну кількість мінеральної води Карпат розраховують як 3,3 гр. на 1 кг маси тіла людини,

приймається вода зазвичай 3 рази в день. Більший обсяг мінеральної води іноді призначається при захворюваннях печінки, захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів - за показаннями, в залежності від проведених обстежень та результатів аналізів.
Мінеральні води мало - та середньо мінералізовані частіше призначають по 200 - 250 мл або 400 - 500 мл на один прийом їх слід випивати в два прийоми з інтервалом 15-30 хвилин між прийомами.
При серцево-судинних захворюваннях з нестійкою компенсацією, при атонії шлунка, поганому проходженні їжі через нього карпатську воду починають з 1/4.1/3 або 1/2 склянки та лише в міру звикання до води переходять до повній дозі.

Ми будемо раді бачити вас у наших спільнотах. Підписуйтесь на наші новини

Зазвичай карпатська мінеральна вода п'ється в теплому вигляді (38 - 50 °С).

особливо при захворюваннях органів травлення та нирок. Тепла вода знімає спазми м'язів внутрішніх органів і краще проявляє свою лікувальну дію. Вуглекислі води (при відсутності супутніх захворювань органів травлення) можуть мати більш низькі температури. Холодні мінеральні води Карпат у вигляді разових прийомів можуть використовуватися з цілью послаблення при запорах.
Прийом карпатської мінеральної води за 15 - 30 хвилин до їжі посилює секрецію та підвищує кислотність шлункового соку, що корисно при гастритах зі зниженою кислотністю. При цьому температура води повинна бути приблизно 18 - 24 °С. Пити треба повільно, не поспішаючи, невеликими ковтками, оскільки при зниженій секреції шлункового соку необхідно тривалий вплив на слизову оболонку шлунка та закладені в ній рецептори, щоб стимулювати їх.
Прийом карпатської води за 1 - 1,5 години до їжі - знижує виділення шлункового соку та зменшує його кислотність, що рекомендується при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки. Таким людям (які мають підвищену кислотність) воду потрібно пити швидко, залпом, щоб уникнути тривалого подразнення слизової шлунка та сприяти якнайшвидшому переходу мінеральної води із шлунка у кишечник, звідки вона повинна гальмувати виділення шлункового соку.


Якщо людина не страждає захворюваннями органів травлення або не знає стану кислотності, то зазвичай карпатську мінеральну воду п'ють за 45 хвилин до їжі.

При виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки з явищами загострення прийом мінеральної води лікар може призначити за 30 хвилин до їжі (навіть при підвищеній кислотності). Також при гастритах з підвищеною секрецією шлункового соку, печії, відрижці, виразковій хворобі, хронічному коліті зі спазмами та діареєю, захворюваннях печінки та жовчевивідних шляхів лікар може призначити мінеральну воду після їжі. через 1.5-2 години. При цьому вода повинна бути теплою: +40 - 50 °С.
Якщо прийом мінеральної води викликає послаблюючу дію, то дозу зменшують в 2 а часто і в 4 рази (1/2 або навіть 1/4 склянки). У міру звикання організму переходять до повної дози. Крім того, спочатку воду можна пити 3 рази на день, потім 2 рази на день перед обідом та перед вечерею, а можна обмежитися однократним прийомом.


Швидко слід пити проносні карпатські мінеральні води, дія яких має розвиватися в кишечнику.

При порушенні обміну речовин у поєднанні з захворюваннями сечовивідних шляхів допускається вживання карпатської води й крім 3 основних прийомів, та після прийому пиши, а загальна кількість прийомів карпатської мінеральної води на день може бути доведено до 5 - 6 разів.


Бальнеологічний курс лікування у Карпатах зазвичай становить від З-4 до 5-6 тижнів.

Через 9-12 місяців проводять повторний курс лікування. Самостійно збільшувати дозу прийому мінеральної води не потрібно, це може викликати небажані побічні явища, та призвести до загострення основного захворювання. При деяких станах обсяг мінеральної карпатської води зменшується до 100 - 150 г на прийом. Це буває при загостренні деяких захворювань (виразкова хвороба, панкреатит та ін.). при схильності до проносів, при гіпертонічній хворобі, при порушенні серцево-судинної діяльності. Незважаючи на великий список захворювань, при яких карпатська мінеральна вода допомагає, є і деякі протипоказання. Не можна пити карпатські мінеральні води при:
- порушеннях рухової функції шлунково-кишкового тракту, що перешкоджають проходженню води.
- захворюваннях нирок та серцево-судинної системи, що протікають з набряками,
- хворобах сечовивідних шляхів, що вимагають оперативного хірургічного лікування.
Якщо лікування проходить на карпатському курорті, то прийом мінеральної води (джерело кількість, час) призначається лікарем з урахуванням захворювання, його фази, наявності супутніх захворювань. Найбільшою лікувальною дією володіє вода прийнята безпосередньо у джерела, вона зберігає всі цілющі властивості. Тривалість курсу лікування у Карпатах як правило - 21 день.
При захворюваннях нирок та сечовивідних шляхів карпатські мінеральні води п'ють для посилення сечовиділення, зменшення больового синдрому, полегшення відходження каменів зі сечоводів. При цьому відбувається не тільки виведення води з організму але і видалення непотрібних мінеральних речовин й продуктів азотистого обміну. Мінеральні води Карпат розчиняють та вимивають речовини які скупчилися в сечових шляхах слиз, гній, хвороботворні мікроби, чим сприяють позитивні корекції порушень мінерального обміну. При цьому зменшується каменеутворення, знижується загальний об'єм сечі яка утримується організмом, що також є сприятливим фактором для профілактики рецидиву каменеутворення. Так проводиться профілактика та лікування пієлонефриту, сечокам'яної хвороби та сечових діатезів на карпатських бальнеологічних курортах.