Усі види лікувальних мінеральних вод Карпат. Цілющі властивості.
Лікувальні мінеральні води Карпат не можна пити без консультації лікаря і тривалим курсом, у разі неправильного вживання та дозування вони можуть завдати шкоди здоров'ю. Це правило не стосується столових мінеральних вод Карпат.
Вуглекислі лікувальні мінеральні води Карпат
посилюють виділення шлункового соку та підшлункової залози, стимулюють перистальтику шлунково-кишкового тракту, поліпшують всмоктування їжі, підвищують апетит, при вживані курсами призводять до підвищення початково зниженої кислотності шлункового соку. Навіть невеликий вміст в мінеральних водах вуглекислоти сприяє більш швидкому всмоктуванню та більш швидкому виділенню її нирками, що є однією з причин сечогінної дії.
Слід знати, що якщо кількість вуглекислоти перевищує індивідуальну норму, то вона може стати причиною здуття живота або відрижки. У таких випадках слід почекати, поки гази вийдуть з води.
У сірководневих водах їх іони утворюють нерозчинні комплекси з іонами важких металів (свинець, ртуть, кадмій, кобальт, нікель, мідь, олово, цинк), послаблюючи їх токсичну дію і сприяючи їх виведенню з організму. Ця води знижують шлункову секрецію, надає проносну і жовчогінну дію, покращує імунний статус. Для приймання всередину застосовують слабосульфідні води з вмістом вільного сірководню та тіосульфідів 10-40 мг/л.
Радонові лікувальні мінеральні води Карпат
все частіше використовують для пиття. Вони надають болезаспокійливу дію, покращують обмінні процеси, полегшують перетравлення їжі у шлунку і підвищують виділення шлункового соку, полегшують роботу кишківника, жовчних шляхів.
У хворих пієлонефритом радонотерапія покращує імунітет, клубочкову фільтрацію та видільну функцію нирок.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту |
Хлорідні лікувальні мінеральні води Карпат
солоні, слабомінералізовані, містять в основному хлор та натрій. Вони підвищують обмінні процеси, надають жовчогінний ефект, а при тривалому прийманні сприяють збільшенню виділення шлункового соку та збільшенню його кислотності. У поєднанні з іонами кальцію мають протизапальну дію, зменшують кровоточивість. Вживають їх при захворюваннях травного тракту, дихальних шляхів, порушення обміну речовин (цукровому діабеті, ожирінні, гіпотиреозі), захворюваннях опорно-рухового апарату, неврологічних, гінекологічних, шкірних, захворюваннях серцево-судинної системи. Хлорідні води можна пити гіпертонікам.
Читайте також:
Застосування розчину солі Барабара в домашніх умовах
Сіль "Барбара", аналог мінералу "Карловарська сіль"
Джерело срібної води. Цілюща сила Карпат
Природні термальні та радонові джерела Карпат
Медичні показання до застосування мінеральних вод курортів Східниці, Трускавця
Мінводи курортів Східниця, Трускавець. Як приймати
Курорт Трускавець. Мінводи. Методики лікування, рекреації
Курорт Трускавець. Клімат, розташування, властивості мінвод
У гідрокарбонатних лікувальних мінеральних водах Карпат
гідрокарбонатний іон відіграє велику роль у підтримці кислотно-лужного балансу в організмі. У поєднанні з іоном натрію гідрокарбонатний іон утворює гідрокарбонат натрію (питну соду). При нейтралізації соляної кислоти в шлунку знижує подразнюючу дію кислоти шлункового соку на слизову оболонку шлунку та дванадцятипалої кишки. Слабшає вплив пепсину шлункового соку на слизову оболонку стравоходу, шлунку, далекого (проксимального) відділу 12-палої кишки. Гідрокарбонатні води регулюють секреторну та моторну функції шлунку, посилюють або знижують виділення соляної кислоти в залежності від часу відносно прийому їжі, зменшують спазми шлунку та кишківника, сприяють розчиненню слизу в шлунку. Це у свою чергу, стимулює й нормалізує стан печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів. Присутність у воді гідрокарбонатних іонів сприяє кращому всмоктуванню в кишечнику деяких мікроелементів, зокрема заліза. У результаті приймання таких карпатських вод усуваються діспептичні явища (печія, відрижка, відчуття тяжкості в надчеревній області та ін.). Гідрокарбонатний іон лудить сечу та розчиняє слиз у сечовивідних шляхах. Основні показання до їх застосування: гастрити, виразкова хвороба, хронічні коліти, панкреатіти, гепатити, діабет, хронічні цистити, пієліти, оксалурія а також хронічні бронхіти, ларингіти.
Сульфатні лікувальні мінеральні води Карпат
містять сульфат, натрій, магній та кальцій. Вони знижують кислотність шлункового соку, володіють вираженим впливом на кишківник, покращують роботу підшлункової залози. Усувають метеоризм та очищають кишківник, ці карпатські води звільняють організм й особливо печінку від дії різних токсичних речовин. Сульфатні карпатські води утворюють виражену жовчогінну дію, виводячи з жовчу продукти запалення, жовчні кислоти, пігменти, холестерин, що знижує запальні процеси у жовчному міхурі та перешкоджає утворенню жовчних каменів. Сульфатні води Карпат застосовують при захворюваннях печінки, жовчовивідних шляхів, цукровому діабеті, ожирінні. Також вони мають сечогінний ефект, оптимізують обмін жирів, білків, вуглеводів, усувають метеоризм, лікування сульфатними водами проводять при захворюваннях шлунково-кишкового тракту (гастритах з підвищеною кислотністю, виразковій хворобі шлунка, холециститі), запаленні підшлункової залози (панкреатиті), порушеннях обміну речовин (цукровому діабеті, ожирінні, гіпотиреозі). Сульфатні води можуть перешкоджати засвоєнню кальцію, тому їх не радять пити дітям та підліткам.
Натрієві лікувальні мінеральні води Карпат
стимулюють секрецію травних соків шлунково-кишкового тракту. Іони натрію стимулюють утворення жовчі й виділенню її при перетравленні їжі. Калієві води підсилюють рухову активність шлунка та кишківника. Також калій впливає на синтез білка, дія деяких ферментних систем, сприяє обміну глюкози. Іони калію стимулюють гладку мускулатуру сечових шляхів, посилюючи їх моторну функцію, сприяють просуванню сечового піску і дрібних камінчиків та видаленню їх разом з сечею.
Магнієві лікувальні мінеральні води Карпат
впливають на активність більше як 300 ферментів. Відомо, що дефіцит магнію провокує розвиток різних захворювань серця. Крім того, він контролює рівень артеріального тиску. Нарешті, іони магнію необхідні для забезпечення процесів травлення, оскільки регулюють моторику шлунку та кишківника, сприяють утворенню та виділенню жовчі. Сульфати магнію мають дію що послаблює. Якщо в сечі знаходять оксалати то приймання магнієвих вод дуже корисний, оскільки магній зв'язує в сечі до 40 % щавлевої кислоти, а недолік в організмі іонів магнію проявляється утворенням кристалів оксалату кальцію.
Кальцієві лікувальні мінеральні води Карпат
дуже корисні для лікування хворих на сечокам'яну хворобу та сечокам'яні діатези при наявності супутнього пієлонефриту. Кальцій має протизапальну дію і знижує алергічну налаштованість організму, впливає на ріст кісткової тканини, знижує схильність до кровотеч зі слизових оболонок. Кальцій підвищує розчинність сечової кислоти у сечі, чим пояснюється ефективність лікування сечокислого діатезу. Мінеральні води Карпат, що містять кальцій, також з успіхом застосовують при багатьох захворюваннях органів травлення.
Залізисті лікувальні мінеральні води Карпат
стимулюють утворення еритроцитів, збільшують вміст гемоглобіну в крові, підвищують загальну стійкість організму до несприятливих впливів навколишнього середовища, поліпшують функції органів травлення.
Бромомісткі лікувальні мінеральні води Карпат
мають заспокійливу та знеболюючу дію, ефективні при болях в животі. Бром, будучи конкурентом йоду знижує захоплення йоду щитоподібною залозою, таким чином сприяє профілактиці зобу. Бромомісткі води Карпат вживаються при захворюваннях нервової (неврозах, невралгії, синдромі хронічної втоми, безсоння), захворюваннях серцево-судинної системи, хворобах обміну речовин.
Бор присутній у лікувальних мінеральних водах Карпат
у вигляді ортоборної кислоти, найчастіше в складі гідрокарбонатних вод, бор покращує стан кісток скелета через вплив на активність гормону паращитоподібної залози за чого нормалізується обмін кальцію, фтору та магнію, й запобігає їх надмірному виведенню з організму. Бор впливає на перетворення в організмі вітаміну, бере участь в синтезі стероїдних гормонів: тестостерону та естрогену. Бормісткі води Карпат показані жінкам в клімактеричному періоді, а також пацієнтам із захворюваннями суглобів, після травм кісток.
Лікувальні мінеральні води Карпат що містять йод
знижують запалення, підвищують процеси регенерації, беруть участь в окисно-відновних процесах, надають бактерицидну дію. Іони йоду потрібні щитовидній залозі, яка впливає на основний обмін в організмі, стимулює синтез білка та окислення вуглеводів та ліпідів. У хворих ожирінням йод покращує жировий обмін. Їх п'ють при атеросклерозі, захворюваннях щитоподібної залози.
Лікувальні мінеральні води Карпат що містять фтор
виводять з організму радіонукліди та солі важких металів, сприяють зміцненню зубної емалі. За рахунок великої кількості фтору вони діють на формування та побудову кісткової тканини зубів, нігтів та кісток. Ці карпатські води п'ють при захворюваннях органів травлення, хворобах обміну речовин, при хворобах зубів (карієсі, хронічному парадонтиті та гінгівіті), уповільненому утворенні кісткової мозолі, остеопорозі. Вони ефективні при запальних захворюваннях нирок та утворенню там каменів.
Лікувальні мінеральні води Карпат що містять кремній
містять також метакремнієву кислоту. Їх прийом всередину викликає сечогінну дію та знижує кислотність шлункового соку. Вони мають протизапальну дію на шлунок, покращують живлення слизових та пружність шкіри, сприяють виведенню сечової кислоти. Вживають їх у Каратах при шлунково-кишкових, шкірних захворюваннях, захворюваннях печінки та жовчного міхура, захворюваннях порожнини рота.
Хлорідно-натрієві лікувальні мінеральні води Карпат
застосовують при хронічному гастриті поза загостренням виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічних запальних захворюваннях кишківника, печінки, жовчнокам'яної хвороби.
Азотно-кремністі лікувальні мінеральні води Карпат
призначають при гастритах, гепатитах, холециститах, діскінезії жовчевивідних шляхів, пародонтозі.
Миш'як міститься у лікувальні мінеральні води Карпат
в основному у вигляді миш'яковистої кислоти. Ці карпатські води допомагають при порушеннях обміну речовин, хронічних захворюваннях печінки, жовчевивідних шляхів, шлунка та дванадцятипалої кишки; позитивно впливають на кровотворення. Їх застосовують при хронічних хворобах печінки (холециститі, гепатиті), різних видах анемій.
Лікувальні мінеральні води Карпат з підвищеним вмістом органічних речовин бітумів та гумінів
позитивно діють при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, жовчевивідних шляхів. Ці карпатські води займають особливе місце в лікуванні захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Вони містять гумінові та фульвокислоти, які мають протизапальні властивості та бактерицидну дію на умовно-патогенну мікрофлору, кишкову паличку, золотистий та білий стафілокок, протей синьогнійної палички.