Пішохідний маршрут (трек) для активного відпочинку у Карпатах, гора Парашка - село Майдан.

Практично 70% протяжності пішохідного маршруту проходить уздовж карпатської річки Стрий. Гора Парашка відкриє для невтомних туристів прекрасні пейзажі Карпат, а в ясну погоду з неї можна побачити навіть місто Львів! Одна з гір, та мальовничих місцевостей, які підносяться над містом Сколе, що на Львівщині, називається Парашка.

За давнім переказом, під час битви, в якому загинув князь Святослав Володимирович, на цьому самому місці вбили і його дружину (за іншими джерелами - дочку) Параску. Прямих свідчень цієї події немає, але легенда в Карпатах живе.

Саме з цієї причини і гора названа Парашкою. Між іншим, Парашка - найвища гора на однойменному хребті в Сколівських Бескидах. У ясну погоду вона прекрасно проглядається з міста Львова, незважаючи на чималу відстань - близько 90 км. Чим же гора Парашка цікава для туристів? Та хоча б тим, що з висоти 1 271 метр видно мальовничі краєвиди Національного Парку Сколівські Бескиди. Кількість часу, необхідного для підйому на гору, залежить від вашої фізичної підготовки, але в будь-якому випадку вам знадобиться не більше 4 годин. Плюс, з міста Сколе ви будете йти по добре утоптаної, маркованої стежці.

 

 

Читайте також, корисна інформація для шанувальників походів Карпатами:

Памятка туриста. Основи безпечного відпочинку в горах, лісах Карпат
Правила безпечного відпочинку на річці, озері у Карпатах
Рибалка у Карпатах для новачків, інструкція

Йдемо в похід Карпатами. Наші рекомендації новачкам

Дика рибалка у Карпатах. Наші поради новачкам і не тільки

Як не заблукати в лісах Карпат. Правила орієнтування

Що робити, якщо ти заблукав у лісах Карпат

Похід в Карпати. Перша медична допомога

Похід в Карпати. Харчування в поході

Через гору Парашку проходить популярний туристичний маршрут зі Сколе до с. Майдан - загальна протяжність маршруту 37 км. Допитливому туристу на вершині можна не затримуватися, а подорожувати далі! Цей маршрут цікавий в усі пори року. Весною можна спостерігати пробудження природи на різних висотах над рівнем моря. Протягом літа на високогірних луках буяє різнотрав'я. Восени яскраві шати бука та берези відтіняють темно-зелену хвою ялиць та смерек.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Багатство рослинного світу, розмаїття фарб гірських квітів, приносять насолоду і знімають втому. Вабить сюди неповторна краса природи, чисте, напоєне ароматом хвої і різноманітних тра в, повітря. Хто хоч раз побував тут, ніколи не забуде чудових краєвидів, які відкриваються з гори Парашки. Цікавий даний маршрут ще й тим, що при проходженні його туристи мають можливість побачити природні зміни, зумовлені висотною зональністю (маршрут починається на висоті 440 м н.р.м., а найвища точка маршруту - гора Парашка має 1268 м н.р.м.).

 

Активний відпочинок у Карпатах
Все про активний відпочинок.
Риболовля, походи, маршрути, гриби, ягоди, та багато іншого...
Перейти в цю рубрику

 

Піднятися на цю найвищу вершину національного природного парку можна різними стежками, проте найзручнішими вважаються виходи з міста Сколе та з села Коростів. При добрій погоді можна зауважити також і скелі Довбуша в Бубнищі, віддалені в напрямку на схід на 18 км. На півдні простягається долина річки Бутивлі і село Коростів, а далі за нею слабо залісені гори в околицях сіл Тухля і Славське. З г. Парашки лісовою стежкою, яка проходить через вирубки, переходимо на вершину гори Кривий Верх (1072 м н.р.м.), перед якою розміщений вказівник з інформацією про віддаль, пройдену від початку маршруту. З цієї гори починається хребет Серединний, або як його ще інакше називають Мальманстальська складка. Сама гора є дуже кам'янистою, що може ускладнювати прохід туристів. З гори Кривий Верх відкривається прекрасний краєвид. На фоні зеленого різнотрав'я сіріють великі купи каміння. Проходячи вниз по стежці бачимо зруйновані землянки періоду Другої світової війни. Велика Річка, що яка починає свої витоки з гори Парашки, навесні може порадувати вас стрімким потоком і затишним відпочинком біля водоспаду Гуркало.

Карта пішохідного маршруту:
https://goo.gl/maps/es4hDSz4PdA2

Координати GPS Парашка: 49.069816, 23.415306
Координати GPS село Майдан: 49.152343, 23.280375