Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити. Сократ (грец. Σωκράτης, 469 до - 399 до н. е., Афіни) - давньогрецький філософ, вважається одним із засновників Західної філософії)
З Сократом згодні й експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). На їхню думку, тривалість життя людини залежить в першу чергу від їжі, води, від способу життя, який вона веде. На другому місці - генетика, на третьому - екологія і лише на четвертому - розвиток медицини.


Курортна медицина Карпат говорить:

два ключових поняття здорового способу життя - це правильне харчування та фізична активність. І, вирощуючи на городі корисні для здоров'я овочі, фрукти і ягоди, ми працюємо відразу на два фронти. Ні, навіть три, бо городи, як правило, розташований в сільській місцевості, на свіжому повітрі, тобто в сприятливій екологічній обстановці.
Звичайно, овочі, фрукти і ягоди не вилікують від серйозного захворювання. Це потрібно розуміти дуже чітко. Морква і чорниця не замінять короткозорому окуляри, цибуля та  часник не зможуть підмінити антибіотики при бактеріальних інфекціях.
Для того щоб поставити діагноз й призначити лікування, потрібен лікар. Самолікування та відмову від лікарської допомоги, коли вона необхідна, не можна вважати частиною здорового способу життя. Однак правильне харчування може допомогти одужанню та профілактиці захворювань. Й тут користь овочевої та фруктової продукції незаперечна.
Курортна медицина Карпат говорить:  фрукти й овочі повинні складати більшу частину нашого раціону. Вони добре насичують, але не дуже калорійні, містять велику кількість вітамінів, мінеральних речовин, незамінних амінокислот. Фрукти солодкі, але вміст глюкози в них мінімальний, тому їх (як і овочі) можуть їсти майже без обмежень люди з порушеннями вуглеводного обміну, яких в останні роки стає все більше.


Читайте також:

Карпатська національна кухня, страви, смаки, традиції

Кухня та кулінарні вподобання довгожителя карпатських гір

Мольфари Карпат про живу та мертву їжу

Правильне і здорове харчування – основна запорука довголіття

Основний закон харчування довгожителів Карпат


Однак фрукти з добавками або ті які пройшли будь-який тип термічної обробки, істотно втрачають свою цілющі властивості. Більшість свіжих фруктів та овочів, надають яскраво виражений очисний та омолоджуючий ефект. Вони допомагають виводити з організму токсини та регулювати діяльність травної системи, стимулюючи моторику травного тракту та підвищуючи здатність тіла поглинати корисні речовини. Фрукти також є фантастичним джерелом ензимів, натуральних цукрів і біохімічних речовин, що захищають клітини від руйнування.
Не так давно ВООЗ опублікувала список продуктів, корисних для здоров'я, краси та молодості жінок: це - авокадо (антиоксиданти, ненасичені жирні кислоти, триптофан - гормон гарного настрою), капуста броколі та білокачанна, шпинат, абрикоси, селера, чорниця, суниця, журавлина, темний виноград, морква, лимон, апельсин, грейпфрут.
Список дуже красномовний, чи не так?, адже всі продукти в ньому - рослинного походження.

 

Звичайно курортна медицина Карпат

не закликає всіх стати вегетаріанцями, але якщо ви не займаєтеся важкою фізичною роботою, то постарайтеся, щоб на вашій тарілці якомога частіше був присутній гарнір з овочів й невеликий шматок м'яса або риби.
Салат зі свіжих овочів в якості, овочевий суп, традиційний український борщ або щі, фрукти на десерт, свіжий сік або фруктове пюре - ось меню живої, смачної та корисної їжі. Не забудьте про пряну, і будь-яку іншу зелень, яку найкраще вживати у свіжому вигляді.
Приємного апетиту і будьте здорові!