Йдемо у похід Карпатами, як правильно зібрати рюкзак
Будь-який турист знає, що правильне укладання й упаковування  похідного рюкзака - складний і відповідальний процес, від якого залежить комфорт і безпека всієї подорожі в гори Карпат.


Як правильно зібрати рюкзак в похід Карпатами, особливості підбору, укладення речей.

Золоте правило упаковування похідного рюкзака-брати тільки необхідний мінімум. Звичайно, заманливо взяти в подорож новий журнал або улюблену подушку, але кожна додаткова річ буде тягнути вас вниз, істотно сповільнюючи пересування і доставляючи масу незручностей.


Щоб туристичні рюкзаки для нетривалого походу в Карпати були укомплектовані найнеобхіднішим,

справжні профі активного виду відпочинку в Карпатах давно користуються списком, в який входять тільки "правильні" речі (для походів в Карпати в теплий сезон):
місткий туристичний рюкзак з додатковим захистом від дощу (спеціальний тент або чохол);
спальник;
килимок туристичний;
дощовик;
намет;
дві пари взуття. Рекомендується покласти в рюкзак міцне і неслизьке взуття для основної подорожі і запасну пару (не варто брати нове взуття, тільки перевірене);
дві пари штанів і кофт або светрів;
термобілизна і кілька комплектів звичайної спідньої білизни;
2-3 футболки;
не завадить укласти в рюкзак куртку або вітрівку на випадок прохолодної погоди в Карпатах; купальний костюм;
головний убір;
сонцезахисні окуляри;
теплі й прості шкарпетки (по дві-три пари);
туристичні приналежності для прийняття їжі (не забудьте взяти в похід складаний ніж);
засоби особистої гігієни;
рушник;
аптечка;
похідні приналежності для привалів і пересувань в темний час доби (сірники, ліхтарик, компас);
мішки для сміття. Не завадить захопити паспорт, медичний поліс, гроші.

 


Як правильно упакувати рюкзак для походу Карпатами, особливості розподілу навантаження.

Всі речі, які ви плануєте укладати в похідний рюкзак, попередньо рекомендується розбити на окремі групи по ваговій категорії - окремо скласти важкі предмети, середні речі по вазі й дрібниці.
Якщо є можливість, постарайтеся не упаковувати речі для походу відразу в основний відсік, а попередньо закріпити предмети, максимально збільшивши простір (наприклад, під час укладання варто наповнити похідний казанок продуктами харчування або компактно складеними комплектами запасного одягу, і лише після цього складати інші предмети й компактно заповнювати основний простір).

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Основні правила правильного укладання речей і розподілу ваги:

найлегші предмети необхідно класти на дно, складати важкі речі необхідно по центру простору зі зміщенням до спини. Якщо на дно складати речі великої ваги, ви сформуєте істотне навантаження на спину і гарантовано відчуєте весь спектр задоволення від болю в області шиї й плечей. Правильне укладання важких предметів уздовж хребта істотно зменшує загальне навантаження, переносячи основну вагу на стегна; середньої ваги приналежності акуратно розміщуються навколо найважчих елементів; незмінна перевага похідних рюкзаків-наявність карабінів і систем кріплень для зовнішньої фіксації найрізноманітніших предметів. Але при закріпленні екіпіровки також необхідно дотримуватися правил розподілу ваги-наприклад, важкий намет чи казанок повинні знаходитися у верхній частині, а легкий туристичний килимок можна зафіксувати в самому низу.


Як укладати речі першої необхідності для походів Карпатами.

Через кілька днів шляху кожен сам вирішує, який з предметів є для нього річчю першої необхідності. Як правило, швидкий доступ потрібен до їжі, пиття, ліхтарика, карті й декількох предметів першої допомоги. Укласти саме необхідне можна в зовнішні кишені або в самому верху основного відділу туристичного рюкзака.

 

Читайте також, корисна інформація для шанувальників походів Карпатами:

Пам'ятка туриста. Основи безпечного відпочинку в горах, лісах Карпат
Правила безпечного відпочинку на річці, озері у Карпатах
Рибалка у Карпатах для новачків, інструкція

Йдемо в похід Карпатами. Наші рекомендації новачкам

Дика рибалка у Карпатах. Наші поради новачкам і не тільки

Як не заблукати в лісах Карпат. Правила орієнтування

Що робити, якщо ти заблукав у лісах Карпат

Похід в Карпати. Перша медична допомога

Похід в Карпати. Харчування в поході


Регулювання кріплень, перевірка зручності зібраної екіпіровки для походу Карпатами.

Якщо ви закінчили укладати приналежності для походу в Карпати, саме час перевірити, наскільки зручно буде подорожувати з ним кілька днів по пересіченій місцевості.
Для цього достатньо надіти екіпіровку і трохи пройтися з нею взад-вперед (надягати рюкзак необхідно, попередньо поставивши його на стегно). Навіть такий короткий тест дозволить виявити недоліки. Наприклад, може знадобитися додаткове регулювання ременів і лямок.
Якщо рюкзак нестійкий або ви не відчуваєте з ним рівноваги - всю процедуру укладання слід повторити заново, розподіливши вагу більш рівномірно.
Якщо нічого не тисне, дихання не утруднене після застібання поясного кріплення, центр ваги не зміщується — ви ідеально виконали поставлене завдання і підготувалися до походу як досвідчений турист.


Загальні рекомендації, як правильно скласти речі для походу Карпатами.

Перед відправкою в подорож настійно рекомендується перевірити наступні параметри:
Загальна вага екіпіровки не має перевищувати 1/3 ваги власника. Якщо зібраний комплект здається надмірно важким, краще витратити зайвий час і викласти не надто необхідні в подорожі елементи або замінити їх більш легкими аналогами; укладати речі необхідно без перекосів, в іншому випадку ви буде втрачати рівновагу і занадто швидко втомлюватися. Крім того, втрата рівноваги з важкою ношею може бути небезпечною для здоров'я, і навіть життя в умовах Карпатських гір.
Рюкзак повинен бути не вище голови туриста; якщо речі не поміщаються, але без них похід немислимий, спробуйте скористатися звичайною харчовою плівкою (в плівку можна щільно упакувати об'ємні светри або змінний одяг, значно скоротивши об'єм).


Важливі поради, наші рекомендації.  

Обов'язково перед виходом слід перевірити наявність і працездатність запальнички (сірників), ліхтарика, зв'язку. Пам'ятайте також:  для нормальної роботи організму дорослій людині потрібно вживати 3 літри води й 2000 калорій щодня.