Страви з буряка - запорука успішної профілактики та лікування захворювань.
Основна рекомендація для загального очищення організму та лікування безлічі захворювань звичайним буряком - це щоденне його вживання в будь-якому вигляді - сирому (салати, соки), вареному (борщі, вінегрети та ін). Адже буряк, на відміну від інших овочів, найдовше зберігає поживні речовини, й, що найголовніше, майже не втрачає їх при тепловій обробці.
Тому в сучасній карпатській медицині буряк застосовується не тільки як лікарський засіб, але й в якості дієтичного продукту, що сприяє запобіганню виникнення хвороб та їх лікування. Страви з нього рекомендуються в багатьох дієтах. Буряк багатий такою речовиною, як бетанін, який попереджає жирову інфільтрацію печінки.
Комплекс таких речовин, як клітковина, цукор, органічні кислоти, сприятливо впливає на стінки кишківника, тому буряк рекомендовано для літніх людей як засіб, що нормалізує діяльність кишкового тракту. Так, варений буряк дуже корисний при хронічних запорах. Його також рекомендується вживати при діабеті. Вважається, що буряк регулює процес травлення, прискорює виділення шлаків з організму, а це основа попередження багатьох захворювань.


Читайте також:

Буряковий сік, сік селері, спаржі. Карпатські цілющі соки

Сокотерапія Карпат. Лікування овочевими і фруктовими соками.

Натуральні соки в Карпатах називають напоями довголіття

Базилік. Корисні та лікувальні властивості звичайних продуктів
Карпатські лікувальні соки зі звичайних овочів. Лікувальні властивості

Яблуко, лимон. Сік який очищає від шлаків, отрут та важких металів

Сім простих рецептів карпатських коктейлів для краси і здоров'я


Бурякові страви володіють цінними лікувально-дієтичними властивостями та успішно застосовуються у Карпатах при лікуванні багатьох захворювань.

Клітковина й органічні кислоти стимулюють шлункову секрецію та перистальтику кишківника, що використовують при спастичних колітах. Страви з буряка показано особам, які страждають тиреотоксикозом, атеросклерозом з супутніми йому серцево-судинними порушеннями.


Варений буряк та його відвар у вигляді перших страв корисні:

• при гастритах: оскільки в коренях буряка знайдено кристалічну речовину - ацідоль, яка застосовується для лікування гіпоацидного (з підвищеною кислотністю) гастриту, тому страви з буряка особливо рекомендується вживати тим, хто страждає цією хворобою.
• при хронічних запорах (очищає кишківник);
• при хворобах нирок, геморої, ожирінні;
• при малокрів'ї: наявність різноманітних вітамінів та мінеральних солей (заліза, кобальту, міді, цинку) робить його цінним лікувальним засобом харчування при анемії.


Карпатська медицина рекомендує не забувати також й про буряковий сік,

який можна вживати на десерт в суміші з іншими соками. З метою профілактики хвороб його найкраще вживати в суміші з морквяним соком. Це допоможе вам більш успішно боротися з жовчнокам'яною хворобою, з гіпертонією, серцево-судинними хворобами, різними пухлинами, в тому числі й злоякісними.
Складно перерахувати усі хвороби, від яких допомагає позбутися щоденне вживання бурякового соку та страв з буряка, оскільки дія їх дуже багатопланова. Головне, що треба засвоїти, так це те, що буряк має бути на нашому столі щодня та цілий рік. Навесні це можуть бути - молоде свіже листя та паростки, влітку - молоді коренеплоди з листям, восени й взимку - соковиті коренеплоди.


Буряк прекрасно зберігається при дотриманні нескладних умов, в Карпатах його заготовляють про запас -

мочать, маринують, консервують. Можна заготовляти й свіже листя, якщо залити їх розсолом. До речі, в Стародавній Персії, Ассирії, Вавилоні в харчуванні використовували тільки листя буряка. І лише стародавні римляни зуміли повністю оцінити силу буряка: вони почали вживати й соковиті корені, та молоде листя, вимочене у вині з перцем. Римляни вміли вирощувати буряк часто та багато вживали його в їжу, ба більше - змушували варварів платити данину саме буряком. Тому стародавні германці, підкорені Римом, розводили великі плантації буряка на берегах Рейну. Все це говорить про те, що буряк, соки та страви з нього займали особливо почесне місце в меню відомих стародавніх європейських гурманів та людей які стежили за своїм здоров'ям.