Цілющі властивості карпатських мінвод були відомі ще кельтам.
Кожен з нас знає, що таке мінеральна вода. Більшість з задоволенням її п'ють, не замислюючись, звідки вона, власне, взялася, і наскільки вона нам корисна. Основна частина світового населення більше знайома з прісною та морською водою. А ось мінеральна вода, як виявляється, доля небагатьох «обраних Богом» територій. В умовах, коли став відчуватися глобальний дефіцит природних ресурсів, все частіше стали згадувати не про нафту та залізну руду, а про просту воду. І ця тенденція буде проявлятися з часом все сильніше.
Чим же відрізняється проста вода від карпатської мінеральної?
Вчені дають просту відповідь: якщо загальна мінералізація перевищує 1 грам на літр - це вже мінеральна вода. За рахунок чого це досягається?
А тут все просто. У підземних водоносних горизонтах Карпат прісна вода вилуговує з гірських порід різні солі, збагачується різними газами - вуглекислотою, сірководнем, радоном, іноді купуючи лікувальну радіоактивність.
Незважаючи на уявну простоту натуральних джерел мінеральних вод, далеко не всі місця на нашій Землі можуть похвалитися наявністю цілющих мінеральних вод, а особливо вод які претендують на свою цілющу специфічність. Виявляється, що територій, де в наявності є достатня кількість мінеральних вод, не так вже й багато в світі, й до них сьогодні спрямовано підвищену увагу. А місць, де є їх надлишок та цей надлишок супроводжується різноманітністю - взагалі небагато.
До таких регіонів, поза всяким сумнівом, відноситься Карпати, особливо Трускавецькі, Східницькі та Моршинські родовища. Про цей факт відомо досить давно, але й досі цей природний феномен не вивчений повною мірою та не повністю описаний в спеціальній літературі. Хоча останнім часом вивченню лікувальних властивостей мінеральних вод приділяють все більшу увагу як в Європі так і в Україні.


Читайте також:

Застосування розчину солі Барабара в домашніх умовах

Сіль "Барбара", аналог мінералу "Карловарська сіль"

Джерело срібної води. Цілюща сила Карпат

Природні термальні та радонові джерела Карпат

Медичні показання до застосування мінеральних вод курортів Східниці, Трускавця

Мінводи курортів Східниця, Трускавець. Як приймати

Курорт Трускавець. Мінводи. Методики лікування, рекреації

Курорт Трускавець. Клімат, розташування, властивості мінвод

Мінеральні лікувальні джерела курорту Трускавець

Лікувальні властивості мінеральної води Карпат

Так вийшло, що залучені в процес великого переселення народів - скіфи, білі хорвати, кельти залишилися прив'язаними до гірських карпатських ареалів, виключно багатих мінеральними водами, і цей факт, безсумнівно, відбився на їх повсякденному житті, на їх могутньому здоров'ї, довголітті.
Не міг цей момент не потрапити у давні оповіді про Карпати, легенди і міфи Карпатського народу. З них можна з усією очевидністю зрозуміти, що предки сучасних карпатських народів прекрасно знали про цілюще значення мінеральних вод, і охоче користувалися цим. Часто на це їх підштовхувала поведінка диких карпатських тварин, які збиралися навколо карпатських цілющих джерел.
Карпати давно славляться лікувальним використанням двоокису вуглецю, виходи якого тісно пов'язані з мінеральними джерелами. Способи лікування за допомогою вдихання двоокису вуглецю в Карпатах відомі здавна, але стали забуватися останнім часом. Ось чому сучасні вітчизняні та зарубіжні дослідження, використовуючи новітні досягнення в цій області, повертають нас як до традиційних, так і древніх методів зцілення від різних недуг.
В Карпатах з давніх часів використовували бальнеологічне лікування і в доповнення до застосування мінеральних вод, цілющих кліматичних факторів карпатського гірського регіону, лікувального харчування, використовували також й лікарські рослини, саме тому й сьогодні все частіше курортна медицина Карпат повертається до цих стародавніх практик, які і сьогодні демонструють свою високу ефективність.
Народи Карпат знаходяться в привілейованому, щодо природних ресурсів, положенні, тому не тільки можуть, але і зобов'язані користуватися своїм виключним становищем, а особливо зобов'язані берегти природні та мінеральні ресурси для наступних поколінь. Вже сьогодні мінеральні води Карпат приймають особливо важливе, якщо не стратегічне, державне значення.
Відпочивайте в Карпатах частіше!
Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я та казкового відпочинку у Карпатах!
Пам'ятайте! – здоров'я не можна купити, ним можна тільки розплатитися!