Загадки Карпат. Згубні і аномальні місця, поради мольфарів.
Непояснимі явища в Карпатах - не рідкість, багато з тих, хто бував в Карпатах, натрапляли на них. Люди чують якісь звуки, бачать невиразні фігури, зустрічають старих людей, які раптово зникають. Місцеві жителі вважають, що все це - витівки пана Блука, від слова «блукати». Ніхто не знає його адреси й коли стане його жертвою. В Карпатах Блук давно, ще відтоді, як скелі з моря росли, як твердить переказ. Він - маленький на зріст, страшненький. Лісовичок чіпляється до людей і водить їх горами до смерті. Має брата - високого, білобородого, одягненого в усе біле. «Чугайстер» любить із людьми розмовляти й навіть танцювати. Але танцювати із цим красунчиком небезпечно - затанцює в лігвище й прощавай, світське життя.
Скільки разів навіть місцеві ходженими-переходженими стежками потрапляли в місця геть незнайомі. Скільки разів серед білого дня переслідувані чудовиська виявлялися сухими корчами, до того ж борода й ріжки видно було на них чітко.
Читайте також:
Гроза в Карпатах, правила поведінки
Як не заблукати у Карпатах, як виміряти відстань до гір, предметів, споруд
Пам'ятка туриста. Основи безпечного відпочинку в горах, лісах Карпат
Правила безпечного відпочинку на річці, озері в Карпатах
Риболовля в Карпатах. Риболовля в Карпатах для новачків, інструкція
Йдемо в похід Карпатами. Наші рекомендації новачкам
Що робити, якщо ти заблукав у лісах Карпат
Похід в Карпати. Перша медична допомога
Отруєння грибами в Карпатах, ознаки, безпека, перша допомога
Укус отруйної змії в Карпатах. Опис, перша допомога, наші рекомендації
Під час подорожей горами Карпат трапляються непорозуміння і з відчуттям часу.
Можеш пройти маршрут удвічі швидше звичайного, а можеш «накручувати кола» між трьох сосен. У досвідчених провідників раптом губиться стежка, і вони знову й знову повертаються на вершину, поки стежка не з’явиться під ногами. Крім пана Блука, в Карпатах живуть десятки видів істот, добре знайомих місцевим жителям. Дехто з них терпимий до людей, а інші - непримиренні вороги людства. Вони мають свій ранжир. Очолює когорту «гук», у нього в підпорядкуванні «дідьки», «юдники», «щезники». Для безпеки їх не можна згадувати на ім’я. Капості в горах Карпат - саме їхніх рук справа.
Між карпатських ялинок бродять в образі звабливих красунь «навки», «манки», «лісовиці».
Круглолиці, стрункі й ласкаві «навки» на узгір’ях сіють приворот трави й квіти, садять дерева і ягоди, бережуть худобу, яка пасеться. «лісовиці» - худі, чорноокі й чорноволосі, хоча можуть набувати й іншого вигляду, співають голосом коханої і спокушають, а спокусивши, віддають Блуку, а він уже познущається досхочу.
У Карпатах можуть украсти сон «Нічниці», а «Круговерт» може відібрати здоров’я, підхопити й занести в прірву.
Витягнути силу можуть «язи» - злі скорчені баби. «мануни» - чоловіки що забирають жінок, «мануни»(жінки) - чоловіків. У гірських лісах Карпат не дрімають упирі, відьми і відьмаки, а також «вовкулаки» - перевертні.
Убезпечитися від ворожої погані допомагає часник. А ще безліч інших способів, на яких спеціалізуються професіонали - «земляні боги», або «непрості». Це люди з незвичайними здібностями, які є листоношами між світом реальним і загробним. Ці адепти магії вважають свої замовляння досить дієвими. Прочитаєш таке, дивись - і благополучно шлях складеться.
А вчені знаходять усій цій карпатській чортівні наукове пояснення.
Вони вважають, що людина дезорієнтується через вплив потужних енергетичних полів карпатських гір, чистого, п'янкого повітря насиченого киснем і випаровування галюциногенних газів з лісових болот та торфовищ. Всі ці природні явища створюють лінії негативної і позитивної енергії, якими вздовж і впоперек через кожні півтора метра вкриті земля і точки перетину цих ліній з позитивною енергією; мінус на мінус дає плюс, утворюючи сітку Хартмана.
Найщедріші на позитивну енергію вершини Карпатських гір,
може, саме тому так тягне туди туристів: одного разу відчувши таке сильне добро та позитив, без нього вже існувати неможливо.
А карпатські розломи, прірви, печери, болота мають негативну енергетику. Негативна енергія накопичується в місцях, де колись сталося лихо. Занедбані цвинтарі, місця розстрілів, катувань, убивств, суїцидів, нещасних випадків цим місцям потрібна енергія живих, вони нею харчуються. Місцевість таку легко впізнати, на ній мало дерев, а які є покручені або всохлі, є якісь руїни, немає птахів. Поки людина сильна, вона протистоїть будь-якому впливу, а стомившись й ослабнувши, стає легкою здобиччю для підживлення негатива.
Поради карпатських мольфарів, знайти втрачені орієнтири допоможе біолокація.
На ниточку надіваємо кілечко й тримаємо цей вантаж у висячому положенні перпендикулярно землі, програмуючи його роботу: «так» - маятник гойдається ліворуч-праворуч, «ні»- вперед-назад. А тепер запитуємо в нього, куди вам йти далі.
За рік у Карпатах губиться близько трьохсот людей, до того ж приблизно троє гинуть. Збиваються зі шляху під час сходження на Говерлу, плутають стежки і спускаючись. Проблемні: Чорногору, Свидівку, Горгани без карти, та провідників не здолати. В Карпатах ще в ходу - старі польські карти зі знаками - «погане місце», обведені колом. Так обведені дві сідловини: між горою Смотрич і головним вододілом Чорногори, друга - між горами Менчул і Бребенескул. Там зафіксовано найбільше втрат.
Особлива зона - «карпатські Бермуди», розташована між Бребенескулом, Гутин Томнатиком і озером Несамовитим. На території з десятками паралельних стежок губиться кожен третій. Відчули, що йдете не туди - поверніться, загубилися на лисому спуску - ідіть на вершину, шлях з лісу - завжди до води, а там за течією, але не руслом, вище обов’язково є стежка. І крім сучасних: карти, компаса й GPS, добре б ще знати молитву.