Дихайте фітонцидами. Цілюща сила карпатських хвойних лісів.
Ви напевно помічали, як легко дихається в карпатському хвойному лісі, як цілюще діє його повітря. Цілющі властивості карпатському гірському повітрю надають фітонциди, здатні пригнічувати ріст і розмноження хвороботворних бактерій. І якщо в одному кубічному метрі міського повітря налічується до 36 000 різних бактерій, в тому ж обсязі гірського карпатського повітря – всього близько 500!
Хвойний карпатський ліс є справжньою фабрикою фітонцидів, але і серед представників хвойних порід є свої чемпіони. За добу 1 гектар соснового карпатського бору виділяє в атмосферу майже 5 кг фітонцидів, а 1 гектар ялівцевого лісу – близько 30 кг.
Цієї кількості цілком достатньо, щоб уберегти населений пункт середньої величини від багатьох напастей та захворювань.


Найбільша кількість фітонцидів виділяється в карпатському лісі в спекотні дні початку літа після полудня.

Летючі речовини, проникаючи крізь легені й шкіру в організм людини, вбивають і загальмовують розвиток хвороботворних мікроорганізмів, захищають його від інфекційних захворювань, бальзамують тканини. Фітонциди нормалізують серцевий ритм і артеріальний тиск, беруть участь в обміні речовин, сприятливо впливають на кровообіг у мозку, стан печінки, бактерицидну активність шкіри, психіку людини й взагалі на всю систему імунітету. Не випадково люди, які живуть в лісових та гірських районах, набагато менше схильні до захворювань верхніх дихальних шляхів в порівнянні з городянами.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Крім фітонцидів повітря карпатського хвойного лісу насичене легкими негативними аероіонами й ні з чим не порівнянним смолистим ароматом.

Ефірна олія, що міститься у хвої, окислюється киснем повітря і виділяє в атмосферу значну кількість цілющого озону. Від впливу летючих речовин, що виділяються хвоєю кедра, сосни, ялини, ялиці, ялівцю, збільшується життєва ємність легенів, заспокоюється нервова система, знімаються напруга та втома. Сосна, туя західна, модрина європейська, ялина звичайна, ялівець стимулюють кровотворення і діяльність серцево-судинної системи, підсилюють біоструми мозку, знижують рівень цукру в крові, знімають головний біль, покращують самопочуття і настрій.


Читайте також:

Гірське повітря Карпат. Вплив гір на здоров'я людини

Кліматотерапія. Лікування природою, енергетикою Карпат

Карпатські лікувальні ванни з хвої

Ароматерапія в Карпатах. Цілющі властивості запахів рослин

Хвойне повітря Карпат. Лікувальні та корисні властивості


Тому людям, страждаючим захворюваннями органів дихання, різного роду нервовими розладами, безсонням, карпатське повітря рекомендується як найперший лікувальний засіб.

Корисні фітонциди також і тим, хто займається спортом, оскільки допомагають уникнути спортивної анемії: летючі речовини підвищують стійкість еритроцитів до нестачі кисню, майже у два рази збільшують термін їх життя, позитивно впливають на функцію всієї системи крові. Тому спортивні заняття (наприклад, пробіжки) набагато корисніше й ефективніше проводити в карпатському хвойному лісі. Та й звичайні прогулянки в таких місцях можуть стати прекрасною оздоровчою процедурою. Ну а якщо є власна ділянка землі, то на ньому можна створити спеціальну композицію з дерев цілителів, які будуть не тільки очищати повітря і покращувати екологічну обстановку, але і цілий рік радувати око своєю красою.
Якщо ж у вас немає власної ділянки, а прогулянки в сосновому і тим більше в ялівцевому карпатському лісі трапляються нечасто, ефірні олії хвойних рослин дозволять вам насолодитися цілющими запахами, не виходячи за поріг власного будинку. Вони створять сприятливий мікроклімат, який дозволить одночасно і лікуватися і відпочивати.
Провівши курс ароматерапії, ви вгамуєте свій «фітонцидний голод». При цьому покращаться імунні реакції й зникнуть симптоми хвороби, якщо вони були. Використовуючи окремі частини рослин: хвою, бруньки, гілки, кору, шишки, можна і в домашніх умовах проводити оздоровлюючі процедури. З заготовленої сировини нескладно приготувати настої, настоянки, відвари, чаї, мазі, порошки, інгаляційні суміші й екстракти для цілющих ванн.