Гірське повітря Карпат. Вплив гір на здоров'я людини.
Карпати ваблять людину своєю красою та величчю. Древні, як сама вічність, прекрасні, загадкові, зачаровують розум і серце, вони не залишають байдужим жодного людини. Захоплюючі дух види гірських вершин, покритих ніколи нетанучим снігом, схили поросли лісом, високогірні луки тягнуть повернутися всіх, хто хоч одного разу провів відпочинок в горах Карпат.
Давно вже помічено, що люди в горах живуть довше, ніж на рівнині. Багато з них, доживаючи до глибокої старості, зберігають бадьорість духу та ясність розуму. Вони менше хворіють і швидше одужують після хвороб. Жінки гір набагато довше зберігають здатність до дітородіння, ніж жінки рівнин.


Захоплюючі дух види Карпат доповнюються найчистішим повітрям, яке так приємно вдихати на повні груди.

Гірське карпатське повітря чисте і наповнене ароматами, оліями цілющих трав та квітів. У ньому немає пилу, промислової кіптяви та вихлопних газів. Їм дихається легко і здається, що ніяк не можеш надихатися.
Карпати ваблять людину не тільки своєю красою і величчю, але й стійким поліпшенням самопочуття, помітним підвищенням працездатності, приливом сил та енергії. В горах тиск повітря менше, ніж на рівнині. На висоті 4 кілометри тиск 460 мм. рт.ст., а на висоті 6 км - 350 мм. рт.ст. Із збільшенням висоти щільність повітря зменшується, зменшується відповідно і кількість кисню у вдихуваному обсязі, але як не парадоксально, це позитивно позначається на здоров'ї людини.
Кисень окислює наш організм, сприяє старінню і виникненню маси хвороб. Але, зовсім без нього життя неможливе. Отже, якщо ми хочемо істотно продовжити життя, нам необхідно домогтися скорочення припливу кисню в організм, але не занадто маленького і не надто великого. У першому випадку, лікувального ефекту не настане, а в другому можна нашкодити собі. Такий золотою серединою є карпатське повітря середньогір'я: 1200 – 1500 метрів над рівнем моря, де вміст кисню становить приблизно 10%.


Читайте також:

Карпати лікують. Лікувальні властивості карпатських лісів

Біоенергетична гімнастика в Карпатах. Поради курортної медицини

Скандинавська ходьба в Карпатах

Енергія води. Медитативна практика карпатських мольфарів

Корисні властивості клімату карпатських гір

Медитація та рекреація (відновлення) у Карпатах. Прості вправи

Місця Сили Карпат. Карпатська енергетика

Хвойне повітря Карпат. Лікувальні та корисні властивості

Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря гір

Мольфари Карпат про живу та мертву їжу

Мольфари Карпат про світ запахів. Довідник ароматів


В даний час вже абсолютно точно з'ясовано, що є один дуже важливий фактор, який подовжує життя людини в горах Карпат– це гірське повітря,

вміст кисню в якому малий і це робить надзвичайно цілющий вплив на організм.
Нестача кисню викликає перебудову у роботі різних систем організму (серцево-судинної, дихальної, нервової), змушує включитися резервні сили. Це, як виявилося, дуже ефективний, недорогий, а головне всім доступний спосіб відновлення і зміцнення здоров'я. Коли у вдихуваному повітрі зменшується кількість кисню, сигнал про це через спеціальні рецептори передається дихального центру мозку, а звідти йде до м'язів. Посилюється робота грудної клітки та легенів, людина починає дихати частіше, відповідно поліпшується вентиляція легенів і доставка кисню в кров. Відбувається почастішання серцевих скорочень, що посилює кровообіг, і кисень швидше доходить до тканин. Цьому сприяє і викид в кров нових еритроцитів, а отже, і міститься в них гемоглобіну.
Саме цим пояснюється цілющий вплив гірського повітря на життєвий тонус людини.

 

Приїжджаючи на гірські карпатські курорти багато хто помічають, що настрій у них поліпшується, життєві сили активізуються.

Але якщо піднятися вище в гори, де гірське повітря містить ще менше кисню, організм буде реагувати на його нестачу зовсім по іншому. Гіпоксія (недолік кисню) буде вже небезпечна, і в першу чергу від неї постраждає нервова система, а якщо кисню буде не вистачати для підтримки роботи головного мозку, людина може втратити свідомість.
В горах Карпат є набагато сильнішою - сонячна радіація. Це пов'язано з великою прозорістю повітря, бо з висотою знижується його щільність, вміст у ньому пилу та парів води. Сонячне випромінювання вбиває багато шкідливих мікроорганізмів, що мешкають в повітрі, та розкладає органічні речовини. Але головне, сонячна радіація іонізує гірське повітря, сприяючи утворенню іонів, в тому числі і негативних іонів кисню та озону.
Для нормального функціонування нашого організму у повітрі, яким ми дихаємо, повинні обов'язково бути присутнім як негативно, так і позитивно заряджені іони, причому в строго певному співвідношенні. Порушення цього балансу в будь-яку сторону дуже несприятливо впливає на наше самопочуття та здоров'я.

 

При цьому негативно заряджені іони , за сучасними науковими дослідженнями, необхідні людині також як вітаміни в їжі.

У карпатському повітрі концентрація іонів обох зарядів в сонячний день доходить до 800-1000 на 1 куб. см. В гірських карпатських місцевостях порослих густим ялиновим лісом їх концентрація піднімається до кількох тисяч. Саме тому гірське повітря цілюще діє на більшість живих істот.
Останнім часом у у європейській медицині набувають поширення такі методики як оротерапія( лікування гірським повітрям) або нормобарична гіпоксітерапія (лікування розрідженим повітрям з пониженим вмістом кисню). Точно встановлено, що за допомогою гірського повітря можна попереджати, а також лікувати такі захворювання як: професійні захворювання, пов'язані з ураженням верхніх дихальних шляхів, різні форми алергічних та імунно-дефіцитних станів, бронхіальної астми, широкої групи захворювань нервової системи, захворювань опорно-рухового апарату, захворювань серцево-судинної системи, захворювань шлунково-кишкового тракту, захворювань шкіри. В Європі доведено, що гіпоксітерапія виключає побічні явища - як без медикаментозний спосіб лікування.
Відпочинок в горах Карпат дає можливість надовго отримати заряд здоров'я, насолодитися красою гірських карпатських вершин, по схилах яких біжать чисті як кришталь гірські струмки.

підпишіться на наші новини

Дає можливість вдихнути аромат трав, що ростуть в гірській місцевості.
В горах Карпат можна знайти відпочинок на будь-який смак. Для любителів пасивно проводити час підійде перебування в будинках відпочинку або санаторіях. Для любителів активного відпочинку - гірськолижний , туристичні походи, пісні біля багаття, купання в кристально чистій холодній воді гірських карпатських річок. Відпочинок в горах назавжди залишить слід у вашій душі і бажання повернутися.

 

Уявіть собі, що ви стоїте на вершині однієї з карпатських гір. Кришталево чисте повітря відкриває можливість огляду на десятки кілометрів навіть без спеціальної оптики.

Навколо тиша і спокій безкрайнього простору гірських вершин, десь поруч дзюрчить гірський струмочок. Вершини навколишніх гір вкриті жовтогарячим простирадлом світла мальовничого карпатського заходу сонця. Ви відчуваєте велич, силу і впевненість гір, відчуваєте їх міць. Відпочинок у горах Карпат закінчився, ви прощаєтеся з ними, але ви обов'язково повернетеся, тому що ви ще не поїхали, а вже дуже хочеться повернутися, тому що краще гір можуть бути тільки гори.

Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я і казкового відпочинку в Карпатах!
Пам'ятайте! – здоров'я не можна купити, ним можна тільки розплатитися!