Медитація та рекреація (відновлення) у Карпатах. Прості вправи.
Нам є чому повчитися у тварин: наприклад, умінню відпочивати. Ми, люди, цю здатність втратили.
Перевірені століттями методи, якими володіли наші пращури, які можуть повернути нам спокій і радість у будь-який момент повсякденного життя нами давно забуті. А між іншим для цього не потрібно спеціально вчитися нічому або щось купувати. Досить звернутися до того, що завжди з нами: до нашого дихання.
Мольфари Карпат стверджують, щоб опанувати найпростіші прийоми медитації досить почути мелодію природи (шум дощу, вітру, листя, дзюрчання струмка, річки) і сконцентруватися на своєму диханні. Медитація (від лат. meditatio - роздум) - рід психічних вправ, які використовуються у складі східної духовно-релігійної або оздоровчої практик, або ж медитація це особливий психічний стан, що виникає в результаті цих вправ. Медитативні методи засновані на управлінні функціями психіки з допомогою концентрації уваги (пасивна медитація) або волі (активна медитація). Відрізняються не тільки методи, але і способи медитацій. Часто використовуються у військових підрозділах, коли в проміжках між виснажливими переходами привали для відпочинку не більше п'яти хвилин.
Чудеса це не казка - це повсякденні справи, які ви робите усвідомлено.


Читайте також:

Місця Сили Карпат. Карпатська енергетика

Хвойне повітря Карпат. Лікувальні та корисні властивості

Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря гір

Мольфари Карпат про світ запахів. Довідник ароматів

Кліматотерапія. Лікування природою, енергетикою Карпат

Ароматерапія в Карпатах. Цілющі властивості запахів рослин

Біоенергетична гімнастика в Карпатах. Поради курортної медицини

Мольфари Карпат про таємниці співаючих тібетських чаш


Відпочиваючи у Карпатах нікому не потрібно виділяти спеціальний час для відпочинку та розслаблення.

Не потрібна особлива подушка або хитромудрі аксесуари, прилади. Не потрібен тривалий час на процедури. У Карпатах ви завжди знайдете привід щоб розслабитися. 
Якщо ви можете на мить закрити очі, то так і зробіть. Це допоможе зосередити увагу на диханні.
Ваше тіло робить в цей момент так багато речей! Серце б'ється, легені вдихають і видихають цілюще карпатське повітря. Кров тече по венах - насичена ефірними олійками карпатських лісів. І це усе у Карпатах не докладаючи зусиль, тіло одночасно і працює, і лікується.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Саме так діють в природі й тварини. Якщо тварина в лісі поранена, вона відпочиває. Звірі знаходять спокійне, тихе місце і лежать там, не рухаючись, протягом багатьох днів. Вони знають, що це найкращий спосіб залікувати рани. Іноді в цей час вони навіть не їдять і не п'ють. Ця мудрість - зупинитися та зцілитися - все ще є у тварин, але ми, люди, на жаль, втратили здатність так відпочивати. Люди втратили впевненість, що наше тіло знає про себе все і завжди чинить правильно. Якщо ми опиняємося наодинці з собою, ми впадаємо в паніку і намагаємося зробити все що завгодно щоб опинитися в колі собі подібних.

Chalet Еdelweiss Приєднуйтесь до нашої спільноти в viber. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Найпростіший прийом медитації (для відпочинку, розслаблення у Карпатах) який підходить всім це так званий прийом “усвідомлення дихання”

Усвідомлене дихання допоможе заново навчитися мистецтву відпочинку, відновлення та оздоровлення. Воно подібно люблячому батькові, який заколисує дитину і каже: «Не хвилюйся, я твоя опора, я твоя стіна та захист, я подбаю про тебе, просто дихай та відпочивай».
Ваше дихання - стабільна міцна основа - фундамент, те, в чому ви завжди можете знайти притулок. Неважливо, які думки, емоції та враження переповнюють вас, дихання завжди з вами, подібно відданому другу. Всякий раз, коли Ви летите думками далеко, або, коли вас переповнюють емоції, коли ви розсіяні й не знаходите собі місця, повертайтеся до дихання. Поверніть розум в тіло і закріпіть його там. Відчуйте потік повітря, який входить у ваше тіло і виходить з нього. Якщо ми усвідомлюємо своє дихання, воно природним чином стає легким, спокійним та умиротвореним. У будь-який час дня чи ночі - гуляєте ви Карпатами чи ведете автомобіль, працюєте в саду або сидите за комп'ютером, ви можете повернутися в тихий куточок вашого здоров'я.


Вірш для медитації та відпочинку. У будь-який час ви можете прочитати цей міні-вірш, розслабитись та відпочити у Карпатах, цей віршик як крихітна відпустка.

“Роблячи вдих, я знаю, що роблю вдих. Роблячи видих, я знаю, що роблю видих”
“Роблячи вдих, я слідую за ним від початку і до кінця. Роблячи видих, я слідую за ним від початку і до кінця”
Коли ви зрозумієте, що психіка ваша звикла до віршика і відповідним чином реагує, можете скоротити віршик він також буде працювати: “Вдих. Видих, Вдих. Видих ”
Сядьте або ляжте, прислухайтеся до звуків карпатської природи, можна закрити очі, а можна направити погляд на вершини гір. Слідкуйте за диханням. Щоб посилити усвідомленість і концентрацію, спокійно та легко стежте за вдихом та видихом, не затримуйте дихання, дихайте природно, читайте вірш.  
Вже саме те, що ви чуєте цілющі звуки карпатської природи, дихайте цілющим повітрям Карпат, сидите і спостерігаєте за диханням, стане джерелом радості, оновлення, оздоровлення та зцілення організму.


Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я і казкового відпочинку в Карпатах! Карпати із задоволенням дарують вам свою цілющу силу 24 години на добу! Пам'ятайте! – здоров'я не можна купити, ним можна тільки розплатитися!