Кліматотерапія. Лікування природою, енергетикою Карпат.
Здавна було відомо, що гірський клімат сприяє позбавленню від багатьох недуг людини, і не випадково тому ще в далекому минулому люди вирушали у високогір'я як до джерела бадьорості і здоров'я. Цілющість гірському клімату надає чисте озоноване повітря. Воно допомагає регуляції тепла в організмі, тренує серцево-судинну систему, а краса гірських карпатських краєвидів у поєднанні з чистим повітрям і відсутністю забруднення природи, хвороботворних мікроорганізмів цілюще діє на нервову систему людини. І сьогодні кліматолікування в гірських умовах Карпат - один з найпоширеніших видів оздоровлення та відновлення сил людини. До того ж на окремих бальнеологічних курортах Карпат для підвищення ефективності кліматолікування його поєднують з іншими видами лікування мінеральними водами, лікувальними грязями та ін.
Кліматолікування сонцем та озонованим гірським повітрям Карпат проводиться не тільки в спеціально обладнаних аеросоляріях, але і за рекомендацією лікарів просто прогулянками лісовими стежками Карпат або по спеціально обладнаним теренкурам.
Теренкур-метод санаторно-курортного лікування, що передбачає дозовані фізичні навантаження у вигляді пішохідних прогулянок, сходжень у гористій місцевості Карпат за певними маркованими маршрутами.


Читайте також:

Карпатська вода - напій вічної молодості

Програма довголіття. Феномен довгожителя карпатських гір

Карпати лікують. Лікувальні властивості карпатських лісів

Відпочинок в Карпатах, вірний шлях до здоров'я та довголіття

Колекціонуйте яскраві враження - в Карпатах це можливо!

Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря карпатських гір

Корисні властивості клімату карпатських гір

Хвойне повітря Карпат. Лікувальні та корисні властивості

Мольфари Карпат про таємниці співаючих тібетських чаш


Крім чистого повітря і води необхідна та дуже корисна для людського організму промениста енергія сонця Карпат.

Під дією ультрафіолетових променів (у горах вони набагато активніше) поліпшується обмін речовин, склад крові, значно активізуються захисні сили організму які в змозі активніше боротися з багатьма хворобами людини самостійно без хімічних, лікувальних препаратів. В результаті дії сонячного світла в організмі утворюються життєво необхідні речовини (наприклад, вітамін D).

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Гірський клімат Карпат сприяє почастішанню та поглибленню дихання, різко посилюється робота серця та системи кровообігу, активізується процес кровотворення. У складі крові зростає кількість еритроцитів - переносників кисню, підвищується вміст гемоглобіну. Наукові дослідження проведені французами в Альпах; показали, що висота до 2200 м здатна викликати у здорових людей поліпшення кровообігу, збільшення об'єму серця, об'єму м'язів серця.
В горах Карпат набагато швидше і ефективніше лікуються легеневі захворювання (деякі форми та стадії туберкульозу), ряд серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, тонзиліти. У карпатських гірських умовах лікують бронхіальну астму, малокрів'я, гіпертонію на початковій стадії та багато інших захворювань.


При розумному використанні гірського повітря Карпат, сонця і води помітно підвищується працездатність багатьох органів,

організм загартовується, робиться більш витривалим, швидко пристосовується до різних несприятливих та екстремальних умов. Не випадково в останні роки гірський клімат Карпат рекомендується спортивною медициною. Зараз вже стало звичним чути і читати про те, що спортивні колективи проводять тренування перед відповідальними змаганнями на значних висотах над рівнем моря. Це пояснюється тим, що після акліматизації до гірського клімату у спортсмена підвищується стійкість до впливу таких небажаних факторів, як надмірно високі навантаження на організм, швидка зміна температур, кисневе голодування та ін. До того ж людина в горах Карпат більш стійка до дії сонячних опіків, в горах швидше загоюються відкриті рани, загоюються присутністю в повітрі ефірних масел цілющих карпатських трав і рослин.


Й, звичайно, зовсім не випадково, що саме в гірських районах проживає найбільша кількість довгожителів.

Водночас, вирушаючи в гори Карпат, слід враховувати, що при підйомі в гори людина споживає менше кисню, оскільки його менше в повітрі, а тому спостерігається прискорене дихання. При цьому людина видихає більше вуглекислоти, а вона є окислювачем. Від нестачі вуглекислоти зменшується артеріальний тиск крові, звужуються судини головного мозку, внаслідок чого можуть з'явитися деякі ознаки гірської хвороби.

Приєднуйтесь до нашої спільноти в viber. Підписуйтесь на новини нашого сайту
У таких випадках необхідна акліматизація шляхом поступового набору висоти, або тривалості щоденних прогулянок з частими зупинками на відпочинок для відновлення нормального самопочуття. Завдяки поступові акліматизації в горах Карпат організм стає стійким, здоровим, більш економним у витраті сил. В даний час усі оздоровчі фактори гірського клімату Карпат використовуються при бальнеологічному лікуванні та відпочинку людей. У Карпатах давно розгорнута велика мережа здравниць-санаторіїв, будинків відпочинку, пансіонатів, дитячих таборів, профілакторіїв, зон відпочинку, організовуються екскурсійно-пізнавальні поїздки та подорожі в гірські райони Карпат. Широке поширення набули у Карпатах також й активні форми відпочинку. Цим та іншим формам відпочинку присвячені наші статті, підписуйтесь на новини нашого сайту.