Карпатське домашнє вино. Автентичні домашні рецепти.
Плодове і ягідне домашнє вино зберігає всі цілющі якості карпатських плодів і ягід, з яких воно виготовлене. Напої містять вітаміни, мікроелементи, органічні кислоти. Розумне вживання підвищить життєві сили організму, прискорить обмінні процеси.


Карпатське домашнє вино

Вино - один з найдавніших напоїв. Його історія тягнеться з часів епохи раннього землеробства. Навіть у Книзі Буття згадується, що Ной після Всесвітнього потопу в першу чергу посадив виноградник. Вино традиційно вироблялося і виробляється з ферментованого соку винограду.
Пізніше люди навчилися робити алкогольні напої з інших продуктів, плодів, ягід, овочів і трав, зернових культур, - однак вони вже називаються настоянками, наливками, лікерами, бренді, віскі...


Карпатські домашні настоянки

Настоянки робляться на спирту, горілці та бренді й бувають гіркими та солодкими. Гіркі готуються на травах і спеціях, а солодкі - з фруктово-ягідних соків і цукрового сиропу. Тривалість приготування карпатської настоянки залежить від виду сировини й температури середовища. Як правило, процес займає близько трьох-п'яти тижнів, після чого настоянки проціджують, розбавляють водою або цукровим сиропом. Настоюють як правило в посуді зі світлонепроникного скла, оскільки на світлі колір напою виходить блідим, а аромат слабким.


Карпатські домашні наливки

Наливка - це натуральний алкогольний напій з ягід. Готують карпатські наливки як із застосуванням горілки та спирту, так і без них, використовуючи для бродіння тільки цукор.
Карпатські наливки прекрасно зберігають аромат плодів, з яких вони приготовлені. Від плодово-ягідних вин наливки відрізняються тим, що готуються без будь-якого додавання дріжджів. Карпатська наливка - один з найпоширеніших напоїв, тому технологія її приготування мало змінилася з минулих століть до наших днів.


Карпатські домашні лікери

Лікер, як і коньяк, подаються в кінці обіду, перед сервіруванням столу до десерту. Лікер не можна пити просто залпом, їм слід насолоджуватися. Перші лікери створювалися в основному у Франції й в Італії. Тепер рецепти лікерів не становлять таємниці. Вони доступні будь-кому, хто хоче спробувати смак блаженства.
Для зберігання домашнього вина в прохолодному місці краще брати підготовлені скляні пляшки, з темного скла, ємністю 500 або 700 мл. Для цього за допомогою йоржика для миття посуду ретельно промийте пляшку під проточною водою, переверніть тару і дайте воді стекти. Налив туди приготований напій, щільно закоркуйте пляшку. Слід зауважити, що для вживання подібних напоїв існують правила, які бажано не порушувати: потрібно пити в міру, не пити на голодний шлунок, не можна змішувати міцні напої зі слабкими.


Карпатське домашнє вино грушеве. Домашній автентичний рецепт.

Інгредієнти:
20 кг дрібних запашних груш, 2 кг родзинок, 1 кг меду, кориця до смаку.
Приготування:
Груші можуть бути відмінною основою для чудового вина, роблячи яке потрібно вибирати плоди з ароматним, пряним, виннокислим смаком. Груші помийте, подрібніть. Вичавіть сік, підігрійте
до 65 °С, додавши родзинки, мед і корицю. Охолодить сік до 35-40 °С, перелийте його у велику бутель і встановіть водяний затвор для відводу газів що з'являться в процесі бродіння. Бродить вино тижнів два або більше в залежності від погоди та температури. Після зброджування(вино вважають готовим, коли в ньому повністю припинилося бродіння й утворення осаду) перелийте вино в чисті пляшки, герметично закоркуйте їх, і поставте в холодне місце на дозрівання щонайменше на два-три місяці. Готове вино розлийте по пляшках і, щільно закоркуйте, перенесіть в прохолодне місце.


Читайте також:

Карпатське вино - жива істота, його не виготовляють, а народжують і виховують

Будз, вурда, бринза. Як у горах Карпат варять крафтовий сир

Вино - напій Богів. Як виготовляють вино в Карпатах

Таємниці цілющої сили карпатського червоного сухого вина

Червоне вино-цілющі властивості та стародавня карпатська легенда

Ягідне вино Карпат. Карпатські рецепти ягідних вин

Виноград - сонячна ягода Карпат. Комора здоров'я і довголіття

Біле карпатське вино. Домашні косметичні рецепти для краси і здоров'я

Червоне вино Карпат. Чудодійні цілющі властивості

Карпатське виноградне вино - нектар небес, напій довголіття


Карпатське домашнє вино суничне солодке. Домашній автентичний рецепт.

Інгредієнти:
8л суничного соку, 2,4кг цукру, 500мл води, по 3мг на 1л сусла 2%-ної закваски дріжджів і хлористого амонію, 1л горілки.
Приготування:
ретельно видаліть гнилі ягоди, оскільки саме це вино, швидко набуває неприємного запаху та абсорбує запах гнилі. Для приготування сусла змішайте суничний сік, 1,6 кг цукру і воду. Після ретельного перемішування і повного розчинення цукру поставте на бродіння, додавши закваску.
Бродіння триває протягом сімдесяти днів. Дуже важливо, щоб в цей період температура витримувалася в межах 18-20 °С, оскільки при більш високих температурах у вині будуть активно розвиватися оцтові бактерії.
На п'ятий день поставте водяний затвор. Після закінчення бродіння додайте горілку і, ретельно перемішавши, витримайте ще п'ять днів. Вино профільтруйте, додайте решту цукру і, розлийте по пляшках, поставте на зберігання в прохолодному і темному приміщенні.