Лікування мінеральними водами курортів Східниця, Трускавець
Лікувальні мінеральні води курортів Східниця, Трускавець – це природні води, які містять у підвищених концентраціях мінеральні (рідше органічні) компоненти, різні гази або володіють специфічними фізичними властивостями: радіоактивністю, температурою, реакцією середовища, завдяки чому вони впливають на організм людини дію, що відрізняється від дії прісної води.

 

Внутрішнє застосування мінеральних вод на курортах Східниця, Трускавець включає

в себе питне лікування, промивання шлунку, дуоденальний дренаж, зрошення порожнини рота, інгаляції, клізми, підводне промивання кишківника, кишковий душ. Найпоширенішим і найбільш древнім з цих методів, звичайно, є питне лікування.
Очищаючу та лікувальну дію мінеральних вод при питному лікуванні визначають в основному наступними факторами: загальною мінералізацією, іонним складом, наявністю активних іонів, органічних речовин і газів, температурою, активною реакцією середовища і радіоактивністю карпатських мінеральних вод.
Мінеральна вода Карпат, подразнюючи рецептори слизової оболонки ротової порожнини, має рефлекторну дію на слиновиділення, шлунково кишковий тракт, нирки, серцево-судинну систему. Подразнення мінеральною водою рецепторів порожнини рота та його переднього відділу чинить рефлекторну дію головним чином на секреторну та моторну функції шлунка, а роздратування рецепторів слизової оболонки задніх відділів порожнини та кореня язика переважно впливає на функції кишківника.


Читайте також:

Застосування розчину солі Барабара в домашніх умовах

Сіль "Барбара", аналог мінералу "Карловарська сіль"

Джерело срібної води. Цілюща сила Карпат

Природні термальні та радонові джерела Карпат

Медичні показання до застосування мінеральних вод курортів Східниці, Трускавця

Мінводи курортів Східниця, Трускавець. Як приймати

Курорт Трускавець. Мінводи. Методики лікування, рекреації

Курорт Трускавець. Клімат, розташування, властивості мінвод

Мінеральні лікувальні джерела курорту Трускавець

Курорт Східниця. Властивості лікувальних мінеральних вод

Лікувальні властивості мінеральної води Карпат

Чим довше стикає карпатська мінеральна вода рецепторами порожнини рота, тим сильніше проявляється її "ротова" фаза дії.

Подразнюючи численні рецептори слизової оболонки шлунка та кишківника, карпатська вода чинить рефлекторну дію на функції печінки, підшлункової залози, нирок та інших органів. При вивченні рефлекторного впливу слабких розчинів гідрокарбонату натрію і мінеральних вод Карпат на шлункову секрецію вчені помітили, що якщо мінеральна вода випита за 20-30 хвилин до їжі, то вона, подразнюючи рецептори слизової оболонки шлунка, стимулює утворення шлункового соку з підвищеним вмістом соляної кислоти, тобто дає «пілоричний» ефект. Та ж вода, але випита за 1-1,5 години до їди, подразнюючи рецептори слизової оболонки дванадцятипалої кишки, рефлекторно гальмує шлункову секрецію, тобто дає «дуоденальний» ефект. При виключенні рецепторів слизової оболонки дванадцятипалої кишки з рефлекторної дуги шляхом новокаинизации «дуоденальний» ефект відсутній.
Ці дослідження були покладені в основу так званої традиційної методики питного лікування на курортах Східниця, Трускавець, згідно з якою при зниженій шлунковій секреції карпатську мінеральну воду слід пити за 30 хвилин до їди, при нормальній – за 45-60 хвилин, при підвищеній – за 1,5 години до їжі.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Захворювання нирок і сечовивідних шляхів та основи лікування на курортах Східниця, Трускавець.

Мінеральні води широко застосовуються при захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів. Діуретична дія мінеральних вод обумовлена:
• малою мінералізацією карпатської води (в результаті зниження осмотичного тиску в тканинах відбувається збудження осморецепторів, що веде до гальмування вироблення антидіуретичного гормону гіпофіза);  
• наявністю вільного вуглекислого газу, який прискорює всмоктування та проходження води через нирковий фільтр;
• присутністю у воді гідрокарбонату кальцію, що надає дегідратаційну дію;
• наявністю у воді органічних речовин.
Найбільш вираженою діуретичною властивістю володіє карпатська мінеральна вода "Нафтуся". Якщо прийняти рівень діурезу після вживання водопровідної води за 100 %, то діуретичний ефект карпатської води «Нафтусі» - 118 %.


Карпатські мінеральні води курортів Східниця, Трускавець сприяють розчиненню та виведенню

з сечовивідних шляхів продуктів запалення, відходженню дрібних каменів, надають болезаспокійливу дію та змінюють рН сечі. При захворюваннях сечовивідних шляхів рекомендуються карпатські слабомінералізовані води переважно гідрокарбонатні, гідрокарбонатно сульфатні, а також води що містять органічні речовини. Особливо цінною у цьому сенсі є мінеральна вода «Нафтуся». Хворим на сечокам'яну хворобу призначають «Нафтусю» в Карпатах по 300-400 мл 3 рази на день за 1 годину до їжі при температурі 38... 44 °C. Оптимальної добовою дозою «Нафтусі» є кількість - рівна 1 % маси тіла.