Наші чарівні лікарі-ферменти. Каталізатори активного довголіття.
Рекомендації курортної медицини Карпат. Ферменти є біокаталізаторами, тобто речовинами біологічного походження, що прискорюють хімічні реакції. Саме поява ферментів - стала однією з поворотних точок у вибуховому розвитку життя на Землі.
Мова йде про наших маленьких помічників - ферментах (ензимах). Саме завдяки ферментам ми можемо їсти, розщеплювати білки, жири й вуглеводи та отримувати від їжі необхідну енергію і будівельний матеріал для клітин.
По суті ферменти - це білки, які є біологічними каталізаторами. Вони відіграють найважливішу роль у всіх процесах життєдіяльності, направляючи та регулюючи обмін речовин в організмі.
Тільки з допомогою ферментів можливе омолодження, оновлення старих і зношених клітин, регенерація (від лат. regeneratio - відродження) - процес відновлення організмом втрачених або пошкоджених структур перетворення поживних речовин в енергію життя і будівельні матеріали для створення нових клітин, знешкодження токсинів, відходів (продуктів обміну речовин), захист організму від хвороботворних мікроорганізмів.
Але жоден фермент не працює сам по собі - всі його властивості проявляються тільки в тісній співпраці з іншими. З іншого боку, кожен фермент - вузький фахівець у своїй справі, тобто він може виконувати тільки певну роботу щодо строго певних речовин. Але разом вони повністю регулюють всі внутрішні процеси.


Ферменти відповідають за імунітет. Рекомендації курортної медицини Карпат.

Якби не було ферментів, людина виявилася б беззахисною перед постійно атакуючими його хвороботворними «агентами» – отруйними речовинами, які безперервно утворюються як у зовнішньому середовищі, так і всередині організму. Без "роботи" ферментів він був би "захаращений" відходами власного обміну речовин. Але, на щастя, цього не відбувається.
Ми вже дізналися, що ферменти сприяють нашому травленню, засвоєнню й очищенню організму, але вони також необхідні й для правильного функціонування захисної системи організму (імунітету). Як це відбувається? З одного боку, ферменти при взаємодії з лімфоцитами (захисними клітинами кровоносної системи) створюють специфічні антитіла. Це - справжні шпигуни. Вони обчислюють чужорідний об'єкт (вірус, бактерію, пухлинну клітину) і приліплюються до неї, подаючи сигнал захисним механізмам організму.
Тут же (знову-таки за допомогою ферментів, але вже інших) активізуються макрофаги – великі хижі клітини імунної системи, здатні розпізнати й поглинути будь-яку чужорідну частинку. Макрофаги виявляють порушника, обволікають його і розчиняють, перетворюючи в набір не небезпечних для організму речовин.
Звичайно, хід імунних реакцій насправді набагато складніше, але навіть з цього побіжного опису стає абсолютно зрозуміло, що захисні механізми здатні зберегти організм людини здоровим (або ж знову повернути йому здоров'я) тільки в тому випадку, якщо в організмі є достатня кількість працездатних ферментів.


Життя в сучасному світі вимагає від нас більшої кількості ферментів. Рекомендації курортної медицини Карпат.

В сучасних умовах захисні механізми організму перевантажені отруйними речовинами забрудненого середовища проживання, неправильним харчуванням, зловживанням алкоголем, тютюном і ліками. У цих умовах для ефективного функціонування імунної системи потрібно набагато більше ферментів, ніж їх в змозі зробити наш організм.
При такому недоліку рани погано гояться, а пошкодження в організмі відновлюються дуже повільно, що може привести до хронічних захворювань. Ферменти не встигають "укомплектовувати" імунну систему, в результаті чого лімфоцити не випускають в достатній кількості антитіла, а макрофаги – не знешкоджують противника.
Але цей пролом можна закрити, якщо допомогти організму – організувати йому додаткове постачання сировини для активного відтворення ферментів. Такою сировиною є практично всі свіжі, сирі овочі й фрукти. Саме в них міститься достатня кількість вуглеводів, амінокислот і жирних кислот, а також вітамінів і мінералів, щоб забезпечити базу для активного виробництва ферментів.
І якщо вживати ці продукти в потрібній кількості, то можна допомогти організму самому відновити й підтримати своє здоров'я. Цілком очевидно, що цей шлях набагато краще лікування хімічними ліками.
Увага! це треба знати: ферменти не діють при температурі вище 49°C, а при 54°C гинуть, хоча швидке заморожування продуктів в холодильнику зберігає їх.


Ферменти здатні перемагати ракові клітини. Рекомендації курортної медицини Карпат.

Сьогодні відомо, що ракові клітини захищені білковою оболонкою, яка заважає імунній системі їх розпізнати. Видалити цю оболонку можуть тільки ферменти, викриваючи, таким чином, злоякісні клітини. Ось чому онкологічним хворим в їх дієті обмежують м'ясо або виключають його зовсім: цим самим зберігають ферменти, що йдуть на розщеплення м'яса, дають їм можливість брати участь у викритті ракових клітин. Тому, якщо ви їсте щось варене, а м'ясо завжди смажите, то обов'язково їжте разом з вареним продуктом в 3 рази більше сирих овочів та фруктів.


Як поповнити запас ферментів? Рекомендації курортної медицини Карпат.

Є один надійний спосіб поповнити запас ферментів: споживання сирої їжі. Тільки жива, природна, натуральна їжа, приготована з рослин, вирощених на органічних грунтах без всяких хімічних добрив, багата ферментами. У нашому раціоні повинні обов'язково бути присутніми сирі овочі, фрукти тому що вони поставляють нам цей еліксир життя – ферменти, що допомагають організму засвоїти, асимілювати все йому необхідне і виділити та видалити все шкідливе. Ферменти сирих овочів та фруктів - це ключ до здоров'я.


Читайте також:

Проростки – біогенна, жива їжа, цілющий подарунок природи

Карпатська національна кухня, страви, смаки, традиції

Кухня та кулінарні вподобання довгожителя карпатських гір
Основний закон харчування довгожителів Карпат
Мольфари Карпат про живу та мертву їжу

Карпатська еротична кухня. Поради карпатських мольфарів

Їжа для камасутри, поради карпатських мольфарів

Правильне харчування - потужне джерело чоловічої сили


Але які продукти найбільш багаті харчовими ферментами? Рекомендації курортної медицини Карпат.

Це зернові, овочі та фрукти, горіхи, вирощені в природних органічних умовах (а не на штучних грунтах, та ще з великою кількістю різних хімічних добавок), – ось головні постачальники ферментів. Необхідно щодня вживати сирі салати з овочів домашнього приготування, свіжий сік з овочів і фруктів. Можна, звичайно, їсти овочі, приготовані на пару, але сирих овочів в щоденному меню повинно бути більше, ніж варених.
Крім того, особливо багаті ферментами паростки насіння і зерен, їх пагони, а також хрін, часник, авокадо, ківі, папайя, ананаси, банани, манго, соєвий соус. До речі, останній навчилися готувати більше тисячі років тому. Це натуральний продукт ферментації соєвих бобів з морською сіллю, який використовується в якості добавки в супи, каші, овочі. Багата ферментами така крупа, як перловка, пророщена пшениця. Відмінний постачальник ферментів - свіжі овочі, особливо зелені: броколі, капуста білокачанна, брюссельська, кольорова – вони містять природну, натуральну форму ферменту, необхідного для нормальної роботи організму.
Але якщо у вас немає ніякої можливості вживати сиру їжу хоча б в обмеженій кількості (таке буває при порушенні роботи кишківника і важкому перетравленні клітковини), то пийте соки овочів, тільки відразу кілька видів (в одній склянці), можна також приймати ферменти 1-3 рази на день під час їжі у вигляді дієтичних добавок.