Шотландія. Озеро Лох-Несс. Таємниці чудовиська і замка Уркухарт .
Місця в Європі які слід відвідати українському туристу. Велике, глибоке прісноводне озеро в Шотландії, що розтягнулося на 36 км на північний захід від міста Інвернесс. Максимальна глибина цього озера становить 230 м.  
Замок Уркухарт (Urquhart Castle) на озері Лох-Несс – один з найстаріших замків Шотландії, Великобританії та всього світу - щодня відвідується сотнями туристів. Їх приваблює не тільки його багатовікова історія, але і можливість доторкнутися до однієї з найбільших загадок нашої планети.
Замок розташований між Fort William і Inverness, недалеко від села Drumnadrochit. Від замку залишилося не так вже й багато, основа будівлі, залишки стін, перший поверх масивного входу з двома вежами й напівзруйнований донжон висотою в кілька метрів. У XVII замок був підірваний, щоб не дістатися якобитам, проте це не заважає йому досі приймати бажаючих провести своє весілля або корпоративну вечірку на тлі стародавніх руїн.  
Перша письмова згадка про якесь чудовисько, в околицях стародавнього замку й у водах шотландського озера Лох-Несс, датується VI століттям нашої ери. Абат Айонського монастиря Адомнан в життєписі святого Колумби, розповідає про те, як праведник, за допомогою молитви втихомирив чудовисько, яке пожирало людей.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Озеро Лох-Несс (Loch Ness) знаходиться в Шотландії. Воно знамените на весь світ завдяки фактам і легендам про «лох-несське чудовисько» - Нессі, таємниця якого досі остаточно не розкрита. Багато вчених і просто допитливі дослідники рік за роком обшукували озеро в надії зловити загадкову істоту. Та тільки ні в кого нічого не вийшло. Чи то Нессі вміє відмінно ховатися від мисливців, чи то ніякого чудовиська зовсім не існує. Але як же бути з численними свідченнями тих, хто своїми очима бачив Нессі?

 

Читайте також:

Озеро Топліц. Альпи. Австрія. Таємниця озера. Скарби III Рейху

Озеро Резия. Тіроль. Затонула дзвіниця. Італійські Альпи

Озеро Блед – альпійський гірськолижний та бальнеологічний курорт

У тридцятих роках минулого століття у Шотландії стали надбанням гласності секретні документи, з яких випливає, що у 1930-му році уряд обговорював питання про існування Лохнеського чудовиська. Зі службових записок, що зберігаються в Національному архіві Шотландії які виставлені зараз в Единбурзі, випливає, що міністри також обговорювали можливість полювання на цю міфічну істоту. Справжній галас піднявся в XX столітті після того, як у 1933 році подружжя Маккей побачили в озері дивну істоту.


З того часу почалося полювання на Нессі: хтось хотів вбити тварину, а хтось тільки побачити. Ось цим останнім зрідка щастило. За їх описами «Лох-Несское Чудовисько" дуже схоже на плезіозавра. Ці тварини жили в мезозойську еру, більш як 65 мільйонів років тому; вони були довжиною 15 метрів, мали довгу шию і ласти. До речі, в озері, європейськими дослідниками були знайдені кістки плезіозаврів. Місцеві жителі кажуть що Нессі зовсім не проста і кому попало не показується.
Озеро Лох-Несс дуже давнє. Вчені вважають, що тутешні гірські хребти утворилися понад 300 мільйонів років тому. Тоді ж виникло й озеро. Його довжина - 36 кілометрів, ширина - 2 кілометри. У глибину Лох-Несс досягає 300 метрів.
Здається фантастичним, що будь-які динозаври змогли дожити до наших днів. Однак, що б не говорили вчені, це лише версії, гіпотези, здогади. Хоча потрібно визнати, що версія італійського дослідника Л. Піккарді досить логічна. Вчений вважає, що з озера Лох-Несс піднімаються гази, і особливим чином діють на людей. В цих газах містяться речовини, які викликають у людей галюцинації. Піккарді заявляє, що гази піднімаються з дна під впливом слабких підземних поштовхів. Згадаймо теорію літосферних плит.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ

Згідно з цією теорією, верхній шар земної кори не суцільний, а складається з декількох великих шматків - літосферних плит. У місцях, де плити стикаються краями, нерідкі виверження вулканів і землетруси. Але і на самих цих плитах існують розломи, так звані тектонічні тріщини. У місцях цих розломів теж бувають землетруси, хоча не обов'язково сильні. А озеро Лох-Несс якраз і знаходиться в районі такого розлому. Час від часу тут відбуваються невеликі землетруси.
Пиккарди обрав цікавий підхід що до вивчення геологічних явищ: він вивчає легенди про міфічних істот, історичні описи різних незвичайних геологічних явищ і відшукує зв'язок між ними і реально існуючими природними аномаліями.
Провівши дослідження, вчений прийшов до висновку, що слабкі землетруси в районі озера Лох-Несс приводять до виділення невеликої кількості газів, які впливають на людей особливим чином: людям починає здаватися, що вони бачать дивних істот. Піккарді вважає, що щось подібне могло відбуватися і в давнину. Наприклад, в знаменитому храмі Аполлона в Дельфах протягом багатьох століть жили оракули-жерці, що віщали людям волю «богів». Щоб дати відповідь на будь-яке питання, що належить до майбутніх подій, провісники впадали в особливий стан - транс.
Пиккарди впевнений: це відбувалося тому, що Дельфи теж знаходяться на місці тектонічного розлому, де галюциногенні гази виділялися досить регулярно.
Вчений прийшов до висновку, що місця проживання чудовиськ, про яких згадується в давньогрецьких міфах, а також райони, де відбувалися різні незвичайні явища, збігаються з тектонічними розломами й місцями сейсмічної активності. Іншими словами, там часто відбуваються землетруси. І на поверхню можуть вийти гази, що викликають у людей марення.
Ось що пише сам Піккарді:
«Отруєння газами в цих місцях могло мати такі наслідки, що люди бачили неіснуючі дивовижні явища. Це могло бути бурхливе полум'я, супроводжуване грізним гуркотінням з землі, шумом реального підземного поштовху. Пережитий жах перетворився в людські фантазії, у вогнедишних драконів».
Цікаво, що дельфійські провісники щоразу під дією газів бачили різні картини, а біля озера Лох-Несс чомусь вже багато століть різні люди спостерігають одне і те ж. Чому немає повідомлень про якісь інші бачення? На це питання італійський вчений не дає відповіді, а шкода. Правда, є припущення, що бачення «лох-неського змія» виникає не тільки під впливом галюциногенних газів, але і завдяки самонавіюванню. Але ... це лише припущення. А що відбувається в озері Лох-Несс насправді, науці наразі достеменно невідомо.