Похід у Карпати. Наші поради. Вибір маршруту, категорії, склад групи.
Люди подорожують з давніх часів. Ще в епоху палеоліту мисливці йшли далеко від житла, переслідуючи здобич. Потім були військові походи, подорожі купців в чужі краї за екзотичними товарами. У всіх цих мандрах люди дізнавалися щось нове, незвичайне. Інтерес до всього навколишнього супроводжував людину в усі часи. Саме під час подорожей були накопичені основні фактичні знання з ботаніки, зоології, етнографії, географії, геології, сформувалося загальне уявлення про Землю, були відкриті нові території. Сучасні туристи теж відкривають і вивчають нові території. Адже краще один раз побачити, ніж сто разів почути.
У кожного є своє уявлення про те, що таке велика річка, висока гора, дрімучий ліс, безкрайній степ тощо, чим більше людина бачила річок, гір, лісів і степів, тим точніше ці уявлення.


Подорож в Карпати передбачає тісну взаємодію людини з природою.

На багатті туристи готують їжу, але багаття може перетворитися на пожежу. По карпатській річці можна плисти на човні або плоті, але треба бути обережним - гірські річки дуже небезпечні. Дощ в Карпатах створює великі незручності для туристів, але він живить річки, напуває рослини.


Подібні спостереження і враження від відпочинку в Карпатах формують розуміння

залежності людей від природи, природи від людей, взаємозв'язку явищ природи, дають можливість усвідомити себе частиною природи.


Залежно від способу пересування в Карпатах і характеру основних перешкод на маршруті

розрізняють кілька видів туризму: піший, лижний, авто, мото, велотуризм, подорож на моторних і вітрильних механізмах, водний (сплав), спелеотуризм.


Туристичний похід в Карпати особливо тривалий

(дні. тижні) комплексний захід який вимагає фізичних та інтелектуальних зусиль. Важко все передбачити заздалегідь. Але можна впевнено стверджувати, що успіх будь-якого походу в гори Карпат значною мірою залежить від підготовки до нього.


Похід в гори Карпат (навіть звичайна поїздка на природу) - річ серйозна,

і від того, як ви до нього підготуєтеся, залежить ваше здоров'я.
У наступних статтях ми розповімо, як краще підійти до такої непростої справи, як пішохідний похід в Карпати, як організувати його - підготувати весь інвентар і передбачити все, щоб не потрапити в неприємну ситуацію.


Отже, будь-який похід в Карпати, навіть найлегший - це завжди невеликий екстрим.

Ви опиняєтеся далеко від цивілізації. До речі, це та сама причина, по якій більшість і відправляються в похід - відчути себе в новій обстановці, більш вільним і менш обмеженим, ніж в місті, випробувати й перевірити себе в таких умовах.


Але і розраховувати в Карпатах часто доводиться тільки на себе і свої власні сили та сили групи.

Тому до всього, в тому числі й до підбору групи, варто поставитися дуже серйозно. Група може бути з двох-трьох осіб, може до десяти, а може й більше. Багато що в цьому виборі залежить від цілей подорожі.


Якщо ви хочете просто весело провести час в Карпатах,

а заодно і половити рибку, або сходити на гриби, ягоди, то великі групи - це якраз для вас: шумно, весело і завжди цікаво. Якщо ж ви йдете в похід в першу чергу заради відпочинку та тиші або ставите перед собою завдання набратися практичного досвіду, то група вам потрібна не дуже велика, але дружна, й підбирати її слід більш ретельно. Бажано, щоб завжди в ній була хоча б одна досвідчена в таких походах людина.

 

Читайте також, корисна інформація для шанувальників походів Карпатами:

Йдемо у похід Карпатами, як правильно зібрати рюкзак

Пам'ятка туриста. Основи безпечного відпочинку в горах, лісах Карпат
Правила безпечного відпочинку на річці, озері у Карпатах
Рибалка у Карпатах для новачків, інструкція

Йдемо в похід Карпатами. Наші рекомендації новачкам

Дика рибалка у Карпатах. Наші поради новачкам і не тільки

Як не заблукати в лісах Карпат. Правила орієнтування

Що робити, якщо ти заблукав у лісах Карпат

Похід в Карпати. Перша медична допомога

Похід в Карпати. Харчування в поході


Обов'язково й дуже серйозно поставтеся до підготовки та планування походу в Карпати ще дома.

Перш за все треба вибрати маршрут подорожі. Якщо немає конкретної мети, то при виборі маршруту слід виходити з наступних міркувань. Вибирайте маршрут таким чином, щоб його можна було без напруження пройти за намічений час, подбайте про те, щоб було зручно дістатися до початкової точки походу і по завершенні його без проблем виїхати назад. Бажано, щоб і в самому поході у вас була можливість в разі необхідності досить швидко дістатися до найближчих транспортних артерій (будь-що може трапитися в поході).


Обов'язково, якщо похід в Карпати багатоденний, виберіть маршрут таким чином,

щоб хоча б один раз пройти через якийсь населений пункт для поповнення запасів води та продуктів. Але будьте готові до того, що в маленьких селах Карпат магазини часто розташовані в приватних садибах і працюють всього кілька годин на день. Не варто відразу впадати у відчай, слід розпитати місцевих жителів. Реакція їх може бути абсолютно різною (до цього ви теж повинні бути готові), але зазвичай в таких випадках в горах Карпат ви завжди можете розраховувати на допомогу.


Бажано перед походом по новому карпатському маршруту поговорити з тими, хто вже бував там.

Завжди у такої людини знайдуться корисні поради, які можуть вам стати в пригоді під час подорожі.


Під час самого походу в Карпати не уникайте спілкування з місцевими жителями.

Обов'язково візьміть з собою карти з ділянками вашого маршруту. Заздалегідь дізнайтеся розклад поїздів, електричок, автобусів та іншого транспорту. Добре завжди мати запасний варіант маршруту.
Після того як ви зупинилися у тому чи іншому районі, необхідно приступити до збору інформації та вибору маршруту. На сторінках нашого сайту ми розповідаємо про безліч маршрутів. Але навіть якщо ви скористаєтеся одним з наших маршрутів, інформація, почерпнута з додаткових джерел, ніколи не буде зайвою.
До числа цих джерел слід віднести літературу, звіти про туристичні подорожі в Карпати (на інтернет-сайтах, присвячених туристичній літературі, можна знайти безліч звітів), листування з туристами, особисті контакти з туристами, що побували раніше в обраному вами районі.


При виборі маршруту не забувайте, що не скрізь в Карпатах можна вільно переміщатися.

В Карпатах є чимало заповідників, відвідування яких простими туристичними групами заборонено. На їх території, як правило, крім робочого персоналу мають право на відвідування тільки наукові й дослідницькі групи.