Містичні ключі та витоки трипільської культури в Україні

У історії цієї казкової частині Європи, яку сьогодні називають Україною було чимало подій, які так чи інакше визначили її сьогоднішній день. Сім тисячоліть тому тут зародилася древня землеробська цивілізація, спадкоємцями якої ми є. Ми і сьогодні використовуємо цей спадок, часто не замислюючись про його походження. Ми пишаємося безкрайніми полями пшениці під синім небом, але хто і коли першим став вирощувати хліб на цій землі? Хто побудував тут перші будинки і міста? Ми бачимо магічні знаки та символи на вишитих рушниках та писанках, але чи замислюємося про те, хто, коли і для чого створив їх?
Все це, та багато іншого було придумано і виникло в ті далекі часи, коли на нашій землі з'явилася цивілізація давніх землеробів - у другій половині шостого тисячоліття до різдва Христового. Це вони першими почали пекти хліб і плавити метал на землях України. Вони створили свій світ, відкритий археологами трохи більше ста років тому.
Вчені і колекціонери за останні сто з гаком років зібрали чимало свідчень про трипільців та їхню культуру, у багатьох музеях Європи зберігаються шедеври давніх майстрів. Ці знахідки вражають уяву своєю витонченістю й досконалістю. Вони приховують безліч таємниць давно минулої цивілізації. Трипільська культура при всій її неповторності була лише частиною величезного світу цивілізації Старої Європи. У ті далекі часи межі Старої Європи простягалися від островів Середземномор'я та Балкан до берегів Дніпра. А це означає, що і той світ, в якому жили трипільці, є всі підстави вважати частиною цивілізації Старої Європи. Цивілізація Старої Європи, що зародилася в сьомому тисячолітті до н. е по своїй давнині не поступається цивілізацій Єгипту та Месопотамії. Трипільська культура була східним форпостом цивілізації Старої Європи, її останнім форпостом.


Читайте також:

Мольфари Карпат. Містична спадщина наших предків

Снігова людина у Карпатах — містика чи реальність?

Стародавні туристи в Карпатах, якими вони були

Відзначимо, до речі, той факт, що території всіх найбільших і найважливіших нині країн ЄС - до прикладу Франції, Британії, так і Німеччини теж - лежать далеко за межами тієї, давньої Старої Європи. Так що є всі підстави нагадати панам з нової Старої Європи, що нинішні претензії України на інтеграцію в цю саму Європу більш ніж обгрунтовані її історичним минулим.
Трипільці увібрали в себе мудрість, всю багату спадщину балканських неолітичних цивілізацій. Але свою цивілізацію сім тисячоліть тому вони побудували в одній казково багатій та дивовижній країні, яку сьогодні називають Україною.
Мабуть не випадково трипільська культура привертає увагу учених, журналістів, письменників - список професій міг би бути дуже довгим. Написано безліч книг, в кожній з яких - своя версія давньої історії. Ці версії часом не менш фантастичні, ніж загадкові трипільські орнаменти.
Так, є різні погляди на трипільську культуру. Щоб відкрити для себе істину, напевно, треба самому побувати в цьому трипільському світі - пройти через місця розкопок, зали музеїв, доторкнутися до шедеврів стародавніх майстрів. З часів перших розкопок минуло більше століття.
Простори України - величезний музей під відкритим небом. Треба тільки вміти розшукати його зали і побачити унікальні експонати що знаходяться у них. У наших наступних статтях ми побуваємо на Дніпрі біля села Трипілля, де більше ста років тому були відкриті стародавні поселення, побачимо долини невеликих річок Черкащини, де стояли колись трипільські міста. Побуваємо біля залишків трипільської фортеці і на місці кварталу трипільських гончарів на Дністрі. Спустимося в печерні лабіринти біля села Більче Золоте. Відкриємо для себе на річці Горині крем'яні копальні - Силіконову долину Старої Європи. А ще заглянемо в музеї, де за склом вітрин виставлені свідки тієї минулої епохи - посуд з фантастичними розписними орнаментами, глиняні статуетки людей і тварин, залишки стародавніх інструментів та зброї. Наша мандрівка не лише в просторі, але і в часі, вглиб тисячоліть давньої історії землі, яку сьогодні називають Україною. Підписуйтесь на новини нашого сайту в соціальних мережах