Корисні й лікувальні властивості карпатських грибів.
Карпатські сушені білі гриби містять таку кількість заліза, якого немає ні в якому іншому продукті. Тому вони корисні для тих, хто страждає анемією. За змістом фосфору білі карпатські гриби поступаються тільки м'ясу і рибі. Вмістом жирів відрізняються карпатські підосичники, вуглеводів - опеньки, вітамінів - лисички й печериці. Молоді карпатські гриби краще старих (по харчовій цінності). Сушені карпатські гриби в 7-10 разів калорійніше свіжих.
Як відомо, пеніцилін був виділений з пліснявих грибків. Антибактеріальними та іншими лікувальними властивостями володіють і великі гриби. Витяжка з карпатських печериць гальмує зростання золотистого стафілокока. З печериці отримано антибіотик агаридоксин. Він діє на хвороботворні мікроорганізми. Антибактеріальною дією відносно стафілококів мають і карпатські рядовки, опеньки, вогнівки, козляк, мокруха, їжовик жовтий та ін.
Сушені карпатські гриби можуть допомогти при хворобах серця, легенів, підняти імунітет. Тільки для цього їх треба правильно приготувати. При варінні, смаженні, солінні губляться багато корисних речовин.
Читайте також:
Трюфелі в Карпатах. Сезони збору, зовнішній вигляд, де шукати
Грибний календар Карпат. Гриби Карпат, де шукати, коли шукати
Отруєння грибами в Карпатах, ознаки, безпека, перша допомога
Карпатський білий гриб. Де шукати, зовнішній вигляд, корисні властивості
Підосиковик (козар). Їстівні гриби Карпат
Карпатські гриби – цілюще рослинне м'ясо
Карпатські гриби, численні корисні властивості, цікаві фактиСезон грибів у Карпатах. Опис основних видів грибів
Сезон грибів у Карпатах. Хімічний склад грибів, корисні властивості
У лікувальних цілях, мольфари Карпат використовують витяжки з грибів, які дозволяють зберегти їх цілющі властивості.
Карпатські гриби цілюще впливають на організм. Найсильнішим за ступенем впливу на імунну систему є карпатській білий гриб (боровик). Він має тонізуючий ефект, покращує стан та роботу серця, знімає головні болі, істотно уповільнює, а часом і зупиняє процес метастазування при наявності пухлин.
Карпатські сироїжки, опеньки, маслюки, печериці сприяють позбавленню від головного болю. При лікуванні тифу показані печериці. Опеньки є легким проносним. Карпатські підберезники рекомендують при захворюваннях нирок.
Із захворюваннями шлунку допомагають впоратися грузді. Вони гнітюче діють на туберкульозну паличку, а в підсмаженому вигляді широко застосовуються народною медициною Карпат при лікуванні сечокам'яної хвороби.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту |
З карпатської веселки мольфари Карпат звичайної готують настоянку, яку використовують при лікуванні сечокам'яної хвороби, а також подагри.
Ця настоянка має кровоспинну й дезінфікуючу властивості. Згортанню крові перешкоджає весняна рядовка. Тому вона використовується при лікуванні захворювань, які супроводжуються підвищеним вмістом тромбоцитів в крові. При радикуліті особливо карпатські корисні лисички. Рижики надають на організм бактерицидну дію.
В карпатських грибах міститься багато корисних мікроелементів. Наприклад, в 100 г опеньків міститься добова потреба організму людини в цинку і міді. Вони відіграють важливу роль в процесах кровотворення. Карпатські печериці-незамінне джерело пантеонової кислоти, яка регулює обмінний процес в клітинах. Однак треба пам'ятати, що гриби є важкою їжею. Дітям до 3 років їх давати не слід взагалі. Літнім людям від грибів буде більше клопоту, ніж користі.