Аутогенне тренування в Карпатах методи психічної саморегуляції.
У походженні майже всіх хвороб на Землі істотну роль відіграє психологічний, емоційний стрес, який все глибше проникає у свідомість культурної частини населення сучасного світу. У наступних наших статтях: методи ефективні в боротьбі з психологічним стресом, прогресивна м'язова релаксація, медитація, аутотренінг, контроль дихання тощо.
У середовищі західних лікарів і психологів давно сформувалося розуміння того, що ефективність лікування значною мірою залежить від позиції пацієнта, його активної участі в лікувальному процесі, яка виражається, перш за все, в мобілізації психологічних (особистісних) ресурсів, волі до одужання.


Читайте також:

Лікувальне дихання на відпочинку в Карпатах

Медитація та рекреація (відновлення) у Карпатах. Прості вправи

Релакс в Карпатах. Вправи для релаксації й зняття напруження

Біоенергетична гімнастика в Карпатах. Поради курортної медицини


Всі методи психічної саморегуляції близькі за механізмами дії на організм і психічний стан людини, принаймні, аутогенне тренування і медитація з сучасних позицій розглядаються як різновиди самогіпнозу, а стан зміненої свідомості, досягнутий в результаті застосування цих методів, являє собою гіпнотичний транс.
Туман таємничості, містицизму, якими обростав гіпноз і самогіпноз протягом століть, в наші дні поступово розсіюється, і фігура «мага», «чародія» - людини, що володіє надзвичайною силою, у розвинених країнах Заходу, поступово набула обрисів звичайного лікаря-психотерапевта.
Навіювання, при пильному розгляді, виявляється зворотною стороною самонавіювання (бо не можна вселити щось, що суперечить бажанням і внутрішнім установкам людини), а джерело «магічної», чудодійної сили слід шукати перш за все в самій людині.
На рубежі дев'ятнадцятого і двадцятого століть вельми популярне було твердження Редьярда Кіплінга: «Захід є Захід, Схід є Схід, і разом їм не зійтися». Але на порозі двадцять першого століття ми бачимо, що цей прогноз нобелівського лауреата, на щастя, не виправдався. Захід зробив крок назустріч Сходу, Схід на зустріч заходу, взаємно збагатившись. Схід досконало опанував західні технології, а західна медицина та наука впритул підійшла до усвідомлення фундаментальних істин, що стосуються психології та внутрішнього світу людини, осмислених мудрецями Тибету ще в глибоку давнину.
Енергетичний потенціал, закладений в кожні людині, без винятку, воістину безмежний. Всім нам доводилося чути або читати про те, як слабка жінка змогла підняти руками автомобіль, щоб врятувати життя своєї дитини; як, рятуючись від дикого звіра, звичайна людина запросто перестрибувала через триметрову стіну. Але це стає можливим лише в екстремальній ситуації, при звичайних обставинах повторити такий подвиг їм виявляється не під силу.
Тибетські відлюдники - респи, одягнені в одяг з тонкої бавовняної тканини, здатні пережити високогірну зиму, жодного разу не розпаливши багаття. Тут ми маємо справу з особливим способом медитації, метою якої є активування особливого внутрішнього тепла - туммо.
До речі сказати, подібний подвиг зміг зробити й відомий український екстрасенс і цілитель Порфирій Іванов. Значить, є всередині нас сила, здатна, в прямому сенсі слова, творити чудеса. Звичайно, не кожному з нас дано пройти по воді як Ісусу Христу; вийти без пропуску з кабінету Лаврентія Берії, як Вольф Мессінг; здійснити подорож на місяць, як той же Порфирій Іванов (є відомості, що він навіть допоміг американським астронавтам усунути технічну несправність при їх висадці на місяць).
Але все-таки будь-якій людині під силу за допомогою простих медитативних вправ і вправ що гартують підвищити свою біоенергетику настільки, щоб захистити себе від банальної застуди, або, навчившись не складним вправам психологічної саморегуляції позбавити себе наслідків тривалої тривоги, стресу, напруги.
Методам саморегуляції та шляхам активізації життєвої енергії, простим вправам медитації в Карпатах будуть присвячені наступні наші статті,
підписуйтесь на новини нашого сайту.