Лікувальне дихання на відпочинку в Карпатах. Методи психорегуляції на відпочинку в Карпатах. Поради курортної медицини Карпат.
Слід відразу ж пояснити, що всі прийоми, призначені для підтримки здоров'я, гарного настрою і зняття надмірної нервової напруженості, підходять і для емоційної розрядки, для максимально повноцінної релаксації в Карпатах. Однак в ряді випадків цього буває недостатньо, якщо стався певний емоційний зсув. Образно кажучи, емоційний тонус дійшов до критичного порога. Необхідно знизити його величину якомога швидше, інакше нервового вибуху не уникнути. Як же запобігти негативним емоціям від несподіваних сліз, невиправданих звинувачень, грубих слів?..
Треба використовувати вправи для дихання. При цьому треба зробити глибокий вдих, затримати дихання на 10-15 секунд, а потім різко видихнути. Дихальні вправи краще поєднувати з м'язовою напругою і розслабленням. Наприклад, зробити вдих, затримати дихання, стиснути руки в кулаки, напружити м'язи рук, спини, живота, промежини. Різко видихнути, розслабити всі м'язи тіла, зробити кілька струшуючих рухів, як би звільняючись від усього поганого і непотрібного.
Повторити цю вправу кілька разів. У кожному конкретному випадку потрібно робити акцент на фазі розрядки. Не можна забувати про вираз обличчя. Відразу ж погляньте у своє внутрішнє «я», позбавте обличчя від непотрібних м'язових затискачів. При затримці дихання злегка надувайте щоки, робіть ковтальні рухи.
Після видиху проведіть по обличчю рукою, як би прибираючи вираз тривоги, злості, роздратування. Підніміть куточки губ вгору, та не забудьте про посмішку. Постарайтеся відчути її на обличчі.
Проведіть рукою по м'язах шиї. Якщо вони напружені, нахиліть голову вперед, назад, зробіть кілька обертальних рухів. Можна злегка помасажувати шию. Легкими рухами погладьте м'язи від плеча до вуха. Злегка потріть подушечками пальців завушні горби. Це покращує приплив крові до голови і полегшує нервову розрядку.


Читайте також:

Медитація та рекреація (відновлення) у Карпатах. Прості вправи

Місця Сили Карпат. Карпатська енергетика

Хвойне повітря Карпат. Лікувальні та корисні властивості

Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря гір

Мольфари Карпат про світ запахів. Довідник ароматів

Кліматотерапія. Лікування природою, енергетикою Карпат

Ароматерапія в Карпатах. Цілющі властивості запахів рослин

Біоенергетична гімнастика в Карпатах. Поради курортної медицини

Мольфари Карпат про таємниці співаючих тібетських чаш

Якщо нервове напруження виникло перед обідом або в кінці дня, велику користь може принести ходьба в горах Карпат. Ходьба з метою емоційної розрядки повинна будуватися наступним чином. Спочатку треба 3-5 хвилин пройти у швидкому темпі. Це повинно допомогти відволіктися, максимально включити в роботу м'язовий і серцево-судинний апарати. Йти треба вільно, розмашистою ходою, зберігаючи правильну поставу тіла. Дихати рівно, спокійно, можливо лише трохи більш інтенсивно виконуючи вдих. Потім 1-1,5 хвилини пройти в більш повільному темпі й знову прискорити крок. Добре при цьому ввести елемент змагання. Наприклад, наздогнати чи обійти людину що йде попереду, пройти до наміченого пункту у заданий час.
За 3-5 хвилин потрібно знову зменшити темп. Корисно в такт кроків злегка напружувати м'язи рук, спини й живота, потім їх розслабляти й час від часу робити струшуючи рухи. Наприклад, на 4 кроки - напруга, на 6-10 кроків - розслаблення. Ноги при цьому не повинні напружуватися. Йти весь час слід легкою, вільною ходою.
В процесі ходьби з метою емоційної розрядки можна використовувати деякі формули аутотренінгу (самопереконання і наказів). Наприклад: "Я заспокоївся, мені добре і спокійно. З кожним кроком все погане йде. Повертається впевненість, спокій, гарний настрій і здоров'я".