Релакс в Карпатах. Вправи для релаксації й зняття напруження.
Для багатьох з нас релаксація – це відпочинок наприкінці напруженого робочого дня. І проходить він для більшості однаково - біля екрана телевізора або монітора комп'ютера. Але це далеко не найкращий спосіб зняття емоційної напруги, скоріше навіть, своєрідна ілюзія відпочинку. Органи чуття залишаються в робочому стані - ви відчуваєте емоції, переживаєте. З фізіологічної точки зору такий спосіб не підходить для боротьби зі стресом, адже для повноцінного відновлення психічних сил, потрібно активізувати природну реакцію релаксації організму. Для цього існують спеціальні методики, але навіть без їх знання можна, приділяючи кожен день трохи вільного часу медитації та релаксації, навчитися справлятися з тривогою і депресією, контролювати гнів, так можна уникнути багатьох захворювань серцево-судинної й нервової систем.


Читайте також:

Місця Сили Карпат. Карпатська енергетика

Медитація та рекреація (відновлення) у Карпатах. Прості вправи

Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря гір

Мольфари Карпат про світ запахів. Довідник ароматів

Кліматотерапія. Лікування природою, енергетикою Карпат

Ароматерапія в Карпатах. Цілющі властивості запахів рослин

Біоенергетична гімнастика в Карпатах. Поради курортної медицини

Мольфари Карпат про таємниці співаючих тібетських чаш


Вправи для релаксації й зняття емоційного і м'язового напруження в Карпатах. Поради курортної медицини Карпат.


Нервово-м'язова релаксація позитивно впливає як на фізіологічний, так і на психічний стан людини. Розслаблення скелетних м'язів сприяє розслабленню всієї мускулатури, а також травної та серцево-судинної систем. Потрібно відзначити, що практично будь-яка форма релаксації спрямована на зниження тривожності. Для занять необхідно знайти відносно спокійне місце, в якому вас ніхто б не турбував. Прийміть зручне положення. У міру набуття досвіду в нервово-м'язовій релаксації ви зможете розслаблятися сидячи або навіть стоячи. Однак починати вчитися краще в положенні лежачи або напівлежачи.
Можна включити спокійну, розслаблюючу музику. Треба заплющити очі. Подихайте, затримуючи дихання на видиху. Прислухайтеся до звуків навколо себе, до свого дихання, якщо ви в Карпатах до співу птахів, шуму вітру, річки, відчуйте поверхню, на якій лежить ваше тіло: голова, руки, ноги, сідниці, спина. Внутрішнім зором почніть не поспішаючи розглядати руки, починаючи з пальців обох рук, долонь і рухаючись потихеньку вгору до плечей, постарайтеся розслабити м'язи. Сигналом того, що ви достатньо розслабилися, служить пульсація рук - це розслабилися судини й кров стала текти більш вільно.


Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Далі переходите до ніг, починаючи з пальців стоп і рухаючись далі до стегон. На цій ділянці тіла пульсації ви можете і не відчути - річ у тому, що в корі головного мозку представництво ніг дуже маленьке, а рук — велике. Тому досить буде того, щоб ви відчули тяжкість в ногах і розслаблені м'язи. Далі переходите на живіт, стегна, груди, голову. Тіло повинно стати гарячим і важким.
Полежить на спині, скільки вам захочеться. Якщо ви в Карпатах знайдіть приємну для погляду точку.
У цьому стані можна розглядати картинки, які самі з'являться у вашій уяві, або придумайте свою і побудьте в цьому приємному для вас місці (це буде вашим місцем розслаблення, медитації).
Такий стан, коли, не втрачаючи контролю над собою, людина повністю розслаблена, називають станом парадоксального сну.
Повернутися у звичайний стан можна, глибоко вдихнувши кілька разів, потягнувшись і відкривши очі. Спочатку сеанси релаксу триватимуть по 20-30 хвилин, надалі часу буде вимагатися все менше. У перший тиждень сеанси повинні відбуватися не менше двох разів на день.