Як зрозуміти, чого хоче наш організм, про що він нам сигналізує?
Як зберігати форму при цьому даючи організму все необхідне для активного життя? Як замінити в раціоні висококалорійні продукти продуктами рослинними при цьому даючи організму все що йому необхідно для активного довголіття. Рекомендації курортної медицини Карпат.
Бувають моменти, коли здається, що якщо зараз не з'їси шоколадку, то просто помреш. Або так хочеться чогось солоного або кислого, або просто чогось дуже хочеться, причому абсолютно незрозуміло, чого саме, і починаєш їсти все підряд. Як наслідок - ожиріння, погіршення здоров'я, психоемоційна нестабільність та інше. Про що ж сигналізує наш організм ось такими ось непереборними нападами бажання?
Річ у тому, що раціон харчування сучасної людини далекий від здорового і правильного, ми роками напихали себе різною гидотою, замінюючи повноцінний прийом їжі шоколадкою або булочкою з кавою. Внаслідок такого нерозбірливого раціону харчування наш організм збивається з пантелику, і нам вже незрозуміло, що і в якій кількості нам необхідно. Харчова дезорієнтація - це ще один бич в сучасному суспільстві, з яким, на жаль, багато хто з нас вже зіткнувся. Потрібно уважніше й усвідомленіше ставитися до таких «хотєлок» організму і правильно їх розшифровувати.


Читайте також:

Спіруліна - цілющі водоростісті, хімічний склад, протипоказання

Насіння чіа-численні цілющі властивості й застосування

Проростки – біогенна, жива їжа, цілющий подарунок природи

Ягоди годжі – тібетське чудо. Надприродні цілющі властивості

Хімія любові. Курортна медицина Карпат про формулу кохання


Наступний список допоможе зробити вам правильний вибір. Рекомендації курортної медицини Карпат.

Хочеться шоколадних цукерок або чогось кислого: найчастіше, організму не вистачає магнію.
Що потрібно з'їсти: фрукти, горіхи, гарбузове насіння, зернові, бобові.
Дуже хочеться солоденького: організм вимагає вуглеводів або хрому, можливо, недолік фосфору і сірки. Що потрібно з'їсти: овочі-томати, зелений перець, бобові, картопля (печена), соя, шпинат, капуста, часник, цибуля, листові овочі, ріпа; банани, сухофрукти, пшеничні проростки, зернові, журавлина, сочевиця.
Якщо дуже хочеться хліба: організм просить азоту. Потрібно з'їсти: продукти з високим білковим вмістом - горіхи й бобові.
Захотілося газованої води або жирної смаженої їжі, сиру, молока: необхідний кальцій. Поповнити запаси можна за допомогою шпинату, зеленої цибулі, салату, родзинок, моркви, кольрабі, горіхів, ріпи, броколі, кунжутного насіння.
Захотілося м'яса: не вистачає заліза. Потрібно їсти: гарбузове насіння, гречку, сир тофу, бобові, гриби, яблука, чорниця, зелені овочі, насіння соняшнику.
Любите шкрябати горілі скоринки зі сковорідки: вам не вистачає вуглеводів. Потрібно їсти свіжі фрукти!
Захотілося солоненького: потрібні хлориди.
Де взяти? У цих продуктах: морська сіль і морська капуста, буряк, пшоно, морква, помідори, латук, селера, оливки.
Гостро захотілося чаю: організм вимагає фосфору, сірки, заліза, натрію або магнію, або всього разом.
Допоможуть заповнити нестачу цих мікроелементів наступні продукти: зелений чай, горіхи, бобові, овочі (капуста, червоний перець, цибуля і часник), крупи, сіль морська, яблучний оцет (їм можна заправляти салати), гарбузове насіння, сир тофу, бобові, чорниця, гриби, зелені овочі, артишок, зелена гречка (пророщена), родзинки, фрукти.
Жінкам перед критичними днями часто хочеться просто змести зі столу все підряд: саме так часто не вистачає цинку. Допоможуть наступні продукти: овочі-коренеплоди, овочі листові, кунжутне насіння, гарбузове насіння.
Повністю відсутній апетит (якщо це не захворювання): значить не вистачає вітаміну В1, В3, марганцю або хлоридів. Потрібно включити в раціон насіння, горіхи, бобові, висівки, крупи, зернові, сушені гриби, лохину, ананаси, морську сіль, водорості, буряк.
При нестачі білків потрібно включати в меню якомога більше:
бобових, ламінарії; горіхів; пророщених зерен; зелену гречку (її рекомендують навіть спортсменам); іншого пророщеного зерна.
Але тут знову ж таки важливо, щоб ви не налягали на горіхи й бобові, тому що це все ж важкі продукти, і можливий надлишок білка (тілу не потрібно стільки білка, скільки ми думаємо) і проблеми з травленням.
При нестачі кальцію:
їжте базилік, листя молодої кропиви, листя кульбаби, макове насіння, маш, мигдаль, нут, петрушка, насіння кунжуту, насіння соняшнику, кріп, фундук, часник.
Кілька рекомендацій, як вживати. Наприклад, рекордсмени кальцію: це мак і кунжут - краще  вживати в розмеленому вигляді, з водою, тобто у вигляді молочка. Можна їх взагалі змішувати-робити маково-кунжутне молочко. Те ж саме з мигдалем, мигдальне молоко можна робити самим дома, тому що магазинні містять всякі штучні добавки. Ну і насіння у вигляді соусів або просто замоченого, пророщеного насіння в салаті. 
При дефіциті заліза вживайте:
бобові; зелень, спаржа, шпинат,
злаки: гречка, овес, жито, пшениця;
овочі: цвітна капуста, буряк, броколі, кукурудза;
горіх;
насіння;
сухофрукти;
фрукти: гранат, слива, хурма, яблука.
При нестачі вітаміну В12 рекомендується їсти морські водорості, (особливо багаті на В12 водорість спіруліна), а так само гриби особливо печериці.

Втім пам'ятайте!
Мода на струнке тіло може бути небезпечною: часом разом з жировим прошарком люди втрачають здоров'я, а іноді й життя. За словами американського дієтолога і фахівця зі здорового харчування Енді Беллатті, дієти, які самостійно і безконтрольно використовуються для схуднення, практично завжди мають короткостроковий ефект - на відміну від важких наслідків для здоров'я, які в більшості випадків носять затяжний, а часто і невиправний характер. Тому завжди пам'ятайте про необхідність консультацій з профільним лікарем!


Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я і казкового відпочинку у Карпатах!

Пам'ятайте! – здоров'я не можна купити, ним можна тільки розплатитися!