Деруни. Рецепти карпатської народної кухні
Овочі використовуються в карпатській кухні часто, багато і різноманітно, без них її собі й уявити неможливо. Овочі в Карпатах їдять сирими, тушкованими, вареними й запеченими. Жодне перше блюдо карпатської кухні не обходиться без моркви, петрушки, цибулі; кабачки, баклажани й помідори вживаються як гарнір до м'яса або риби. Та й самостійних страв з овочів існує у карпатській кухні безліч - вибирайте на свій смак.
Карпатські деруни.
Карпатські деруни зі смаженою цибулею схожі картопляні млинці існують у багатьох кухнях: в Польщі та Словаччині це пляцки, у Швейцарії, в Ізраїлі латкес. Ну і, звичайно, не можна не згадати про білоруські деруни. Не залишилися осторонь і українці. У Житомирській області під час проведення фестивалю дерунів відкрився пам'ятник з таким написом:
“Деруни, дерунята, дерунчики
Золоті, духмяні, смачні,
Ви окраса українського столу
Страва на день і цілі віки!”
Читайте також:
12 кулінарних шедеврів Карпат. Які Вам обов'язково треба спробувати.
Карпатські кулінарні шедеври. Страви на обід, рецепти
Карпатський левеш. Автентичні карпатські рецептиКарпатські суфле і форель з твердим сиром
Карпатська домашня ковбаса, стародавній автентичний рецепт
Карпатське сало. Стародавні та сучасні, традиційні способи соління
Підбивані лопатки. Автентичний карпатський рецепт
Дзяма. автентичний карпатський рецепт
Карпатські деруни, рецепт.
Інгредієнти:
10 середніх картоплин
2 маленькі цибулини
3 ст. л. борошна
1 яйце
рослинна олія або перетоплене масло для смаження
сметана для подачі
Набір інгредієнтів розрахований на 4-6 порцій.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту |
Підготовка: 30 хв. Приготування: 10-15 хв.
1. Картоплю очистить, натріть на тертці. До отриманої маси додайте сіль, борошно і злегка збите яйце. Ретельно розмішайте.
2. Викладайте масу столовою ложкою на сковороду з добре розігрітим маслом або олією. Обсмажте деруни з обох сторін до золотисто-коричневого кольору. Готові деруни викладайте на паперові рушники, щоб витекла зайва олія.
3. Цибулю очистиіть, дрібно наріжте. Розігрійте трохи масла в сковороді, покладіть цибулю й обсмажте на середньому вогні, помішуючи, до золотистого кольору, 10 хв.
4. Викладіть деруни в глиняну (або будь-яку жаростійку) форму разом з обсмаженою цибулею і протушкуйте в розігрітій до 170 °С духовці 10-15 хв.
5. Подавайте деруни дуже гарячими, зі сметаною.
Поради карпатських кулінарів:
на відміну від білоруських дерунів, картоплю для карпатських дерунів можна натирати й на дрібній, і на крупній тертці. У сиру картопляну кашку за бажанням можна додавати потрохи часнику, зелені.