Все, що ми залишимо після себе, дістанеться нашим нащадкам.
Природа - це не те, що ми отримали у спадок від предків, а те, що ми взяли в борг у нащадків.
Ця стаття призначена для тих, кому небайдужий світ, в якому він живе і який залишить після себе нащадкам. Часто доводиться чути, що звичайній людині не цікаві питання екології, сталого розвитку, охорони природи.
Найчастіше виникає потреба розв'язати власну проблему, а природа нас не особливо хвилює. Це ілюзія! Ми живемо в єдиному просторі, де все пов'язано: з усією безліччю вивчених і ще більшою кількістю поки що ледь помітних причинно-наслідкових зв'язків людини і природи. Як би нам не хотілося ізолюватися і зробити райський сад у своєму куточку - не вийде!


Не створиш карпатський Едем поруч з металургійним комбінатом або хімічним заводом.

Якщо сьогодні хтось кидає сміття на карпатській галявині після пікніка, то завтра він ризикує опинитися не в лісі, а на звалищі.
Якщо ми починаємо економити папір, не роздруковуючи зайвий раз документ, без якого можна й обійтися, то зберігаємо карпатські ліси, рослини та тварин, які там мешкають. Якщо сортуємо відходи, то знижуємо кількість отруйних речовин на звалищах. Якщо харчуємося рослинними продуктами, то рятуємо велику кількість тварин від насильницької смерті та землю від опустелювання, організм від холестерину.
Коли ми змінюємо свою свідомість, розкриваємо серце природі, починає змінюватися і наше життя. Неможливо бути здоровими й щасливими у замученому урбанізацією навколишньому середовищі яке гине.


Ми є - частиною природи, а вона - частинкою нас. Люди пов'язані з природою, вони є невіддільною її частиною. Наші предки це розуміли.

Світ є набором вкладених одну в одну систем: молекула - речовина - клітина - тканина - орган - організм - біосфера – Земля - Світ. Системи нерозривно пов'язані між собою і взаємно впливають один на одного. Тому неможливо бути здоровим при нездоровій природі. Світова спільнота прогресивних людей усвідомила цей факт ще в 60-і роки минулого століття.
Щоб зберегти можливості повноцінного життя для майбутніх поколінь, провідні світові екологи розробили актуальну досі "концепцію сталого розвитку": потрібно використовувати ресурси Землі так, щоб не позбавити можливості повноцінного існування своїх дітей і забезпечити їм здорове майбутнє.
На поставлене світовою спільнотою головне для людини питання: питання харчування-природа сама дає відповідь. Продукти, найбільш корисні для здоров'я людини, є найбільш економічними з точки зору ресурсів які використовуються на їх виробництво і ступеня забруднення навколишнього середовища.
Зараз кожна людина має чітко усвідомлювати, що вартість продуктів тваринництва значно занижена. Бо якщо включити у вартість реальні витрати на відшкодування шкоди навколишньому середовищу, то ціни на продукти тваринного походження стануть «космічними».


Читайте також:

Формула екологічного харчування. Користь карпатських екопродуктів

Канцерогени в смаженому. Точка утворення небезпечних сполук

Правильний відпочинок для органів чуття

Корисні жири це життєво необхідні жирні кислоти

Альтернативним шляхом забезпечення продуктами харчування є зміна асортименту і співвідношення вироблених харчових продуктів: зниження нинішнього великого обсягу продуктів тваринного походження і використання землі для вирощування харчових рослин. Ми, люди, можемо впливати на зміну асортименту своїм попитом. Якщо збільшиться попит на якісні, екологічно чисті рослинні продукти харчування, то природним чином збільшиться і пропозиція від виробників.
Ми майже не можемо повернути колишні екологічні умови відразу (хоча прагнути до цього необхідно), але ми можемо допомогти собі й своїм дітям пережити цей несприятливий період і повернути процес в інше русло, використовуючи доступний і простий спосіб - екологічне харчування. Тим самим ми сприяємо щодня, щогодини, в кожен похід в магазин або прийом їжі, збереженню ресурсів і відновленню природи.
Як би не здавалося, що все погано: завжди є вихід. І перший крок вже зроблено - ви отримали інформацію. Залишилося зовсім небагато - почніть з себе. Організуйте правильне, здорове харчування - і відразу з'являться сили діяти. Вистачить нити, хворіти й скаржитися! Ми можемо зробити світ кращим і передати його нашим дітям. Тільки для цього треба працювати.
Здоров'я - це комплексне поняття, яке не обмежується тільки здоров'ям фізичного тіла. Сюди ж відноситься і психологічне, і соціальне, і матеріальне, і духовне здоров'я. Тому, обмеживши себе тільки лікуванням хвороб, до повноцінного здоров'я ми не наблизимося.
За сучасними науковими даними, вплив різних факторів на здоров'я такий:
50 % (половина!) - спосіб життя, включаючи харчування, вода;
20 % - екологія;
20 % - спадковість;
10 % - медицина.
Від лікаря нехай навіть дуже кваліфікованого наше здоров'я залежить всього лише на 10 %, тому здоров'я за гроші не купиш, по соціальній страховці не отримаєш. Основа здоров'я - це спосіб життя, в тому числі харчування і вода, все це дарують Вам Карпати! Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я і казкового відпочинку у Карпатах! Пам'ятайте! – здоров'я не можна купити, ним можна тільки розплатитися!