Цілюща фізіологічна дія компонентів карпатських мінеральних вод на організм людини.
Дія карпатських мінеральних вод визначається складом хімічних елементів і сполук (солей і іонів) що містяться в них. Карпатські мінводи багатоелементного складу надають багатогранну дію на організм. Посилення або зменшення їх дії залежить від методики прийому.
Хлор впливає на видільну функцію нирок.
Сульфати в поєднанні з кальцієм, натрієм або магнієм здатні знижувати шлункову секрецію і її активність.
Гідрокарбонати стимулюють секреторну діяльність шлунку.
Солі калію і натрію підтримують необхідний тиск в тканинних і міжтканинних рідинах організму.
Калій впливає на зміни в серці і центральній нервовій системі, натрій затримує воду в організмі.
Кальцій здатен посилювати скоротливу силу серцевого м'яза, підвищує імунітет, має протизапальну дію, впливає на ріст кісток. Гарячі кальцієві води допомагають при виразковій хворобі шлунка і гастриті.
Магній добре засвоюється організмом, сприяє зменшенню спазмів жовчного міхура, знижує рівень холестерину в крові, цілюще впливає на нервову систему.
Йод активізує функцію щитоподібної залози, бере участь в процесах розсмоктування і відновлення. Бром підсилює гальмівні процеси, нормалізуючи функцію кори головного мозку.
Фтор. Брак фтору в організмі призводить до руйнування кісток, зокрема зубів.
Марганець сприятливо впливає на статевий розвиток, підсилює обмін білків.
Мідь допомагає залізу переходити в гемоглобін.
Залізо входить в структуру гемоглобіну, його недолік в організмі призводить до анемії.
Карпатські вуглекислі мінеральні води
діють на обмін речовин в організмі, покращуючи його. Вуглекислота що всмокталася зі шлунково-кишкового тракту підсилює дихальну діяльність, підвищує тонус м'язів.
Карпатські сірководневі мінеральні води
використовують в основному у вигляді ванн. Сірководень позитивно діє на судини, центральну нервову систему. Він також впливає на залози, що виділяють гормони: наднирники, гіпофіз, щитоподібну залозу.
Карпатські гідрокарбонатні (лужні) води
підвищують лужні резерви організму. Під їх впливом в організмі зменшується вміст водневих іонів. Лужні води нормалізують роботу шлунка, їх застосовують в основному для лікування гастритів з підвищеною секрецією і кислотністю шлункового соку. Застосовують ці води й при захворюваннях печінки, зокрема, для лікування дискінезій жовчовивідних шляхів. Використовують лужні води й для лікування подагри, цукрового діабету.
Карпатські гідрокарбонатно-кальцієво-магнієві води
впливають на білковий, жировий, вуглеводний обміни. Їх застосовують при хронічних запальних захворюваннях шлунка, кишечника і печінки, виразкові хворобі, ожирінні і цукровому діабеті.
Карпатські гідрокарбонатно-хлоридно-натрієві (соляно-лужні) води
можна рекомендувати хворим із підвищеною та зниженою секрецією шлункового соку. Застосовують їх при хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, дискінезії жовчовивідних шляхів, хронічних захворюваннях печінки і жовчного міхура, порушення обміну речовин. Сприятливу дію вони надають при ожирінні, подагрі, цукровому діабеті. Не рекомендується пити такі води при захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів.
Карпатські хлоридні води натрієвого складу води
стимулюють відділення шлункового соку. Вони застосовуються при захворюваннях шлунка зі зниженою секрецією шлункового соку. При набряках різного походження ці води протипоказані, не рекомендуються вони і при підвищеній кислотності шлункового соку, хворобах нирок, вагітності, алергії.
Карпатські хлоридно-кальцієві води
знижують проникність стінок судин, надають кровоспинну дію, підсилюють виділення сечі, покращують функцію печінки, сприятливо впливають на нервову систему.
Карпатські сульфатні води
є жовчогінними й проносними. Їх застосовують при захворюваннях печінки й жовчовивідних шляхів, при ожирінні й діабеті.
Карпатські хлоридно-сульфатні води
мають жовчогінну й проносну дію. Їх використовують при захворюваннях шлунка з недостатньою секрецією шлункового соку, при одночасному ураженні печінки й жовчовивідних шляхів.
Карпатські гідрокарбонатно-сульфатні води
мають дію, що гальмує шлункову секрецію, є жовчогінними й проносними. Прийом цих вод покращує жовчоутворення й роботу підшлункової залози. Застосовують їх при гастритах з підвищеною кислотністю, при виразковій хворобі й при захворюваннях печінки.
Читайте також:
Курорт Моршин. Бальнеолікування
Застосування розчину солі Барабара в домашніх умовах
Сіль "Барбара", аналог мінералу "Карловарська сіль"
Джерело срібної води. Цілюща сила Карпат
Природні термальні та радонові джерела Карпат
Медичні показання до застосування мінеральних вод курортів Східниці, Трускавця
Мінводи курортів Східниця, Трускавець. Як приймати
Курорт Трускавець. Мінводи. Методики лікування, рекреації
Курорт Трускавець. Клімат, розташування, властивості мінвод
Мінеральні лікувальні джерела курорту Трускавець
Курорт Східниця. Властивості лікувальних мінеральних вод