Гуцульський куліш(кулеш), з салом. Рецепти карпатської кухні
Борщ, борщ і ще раз борщ! Найзнаменитіше блюдо української кухні, саме наваристе, ароматне, ситне, красиве... Але стривайте! А як же карпатський капусняк або куліш? А розсольники і юшки? А супи прозорі з вушками й без, а підливи, заправки, а супи-пюре? А холодні супи й молочні? У Карпатах ви зможете скуштувати безліч конкурентів борщу, нехай не таких відомих, але теж дуже смачних.


Карпатський куліш.

Класичний гуцульський куліш з салом це густа юшка з пшона, картоплі й сала, які, власне, і є основними й достатніми інгредієнтами цієї страви; залишається додати тільки цибулю. Запорізькі козаки (вважається, що саме вони придумали куліш) варили його на відкритому вогні у великих котлах, чому він був ще смачнішим, з ароматом диму. Тому якщо у вас буде можливість, спробуйте приготувати його на багатті, десь на природі або у дворі у себе на дачі.


Читайте також:

12 кулінарних шедеврів Карпат. Які Вам обов'язково треба спробувати.

Карпатські кулінарні шедеври. Страви на обід, рецепти
Карпатський левеш. Автентичні карпатські рецепти

Карпатські суфле і форель з твердим сиром

Карпатська домашня ковбаса, стародавній автентичний рецепт

Карпатське сало. Стародавні та сучасні, традиційні способи соління

Підбивані лопатки. Автентичний карпатський рецепт

Дзяма. автентичний карпатський рецепт

Карпатська медовуха або хмільні напої з меду. Рецепти

Карпатська медовуха, стародавні автентичні рецепти


Гуцульський куліш, класичний карпатський рецепт.

Інгредієнти:
150 г свинячого сала з м'ясними прожилками
100 г пшона
6 середніх картоплин
2 середні цибулини
солі
невеликий пучок петрушки для подачі, за бажанням
2 л доброї питної води
Набір інгредієнтів розрахований 6-8 порцій

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Приготування: 
Підготовка: 20 хв. Приготування: 25 хв.
1. Пшоно переберіть і ретельно промийте у великій кількості спочатку холодної води, а потім гарячої - промивна вода яка стікає повинна бути абсолютно прозорою. Відкиньте пшоно на сито.
2. У каструлі доведіть до кипіння питну воду, всипте пшоно, ще раз доведіть до кипіння, варіть на середньому вогні 10 хв.
3. Поки вариться пшоно, очистить картоплю, наріжте середніми кубиками. Додайте картоплю в каструлю з пшоном, варіть майже до готовності, приблизно 15 хв.
4. Дрібно наріжте сало і цибулю. Покладіть сало на сковороду, злегка витопіть на середньому вогні, додайте цибулю та обсмажте до золотистого кольору, 10 хв.
5. Додайте цибулю і сало в каструлю з картоплею і пшоном, варіть 5-7 хв. При подачі за бажанням посипте дрібно нарізаним листям петрушки.
Поради карпатських кулінарів:
куліш може бути різної густоти, консистенції. Якщо ви хочете отримати не суп, юшку, а густу кашу, або збільште в півтора-два рази кількість пшона, або зменште кількість води.