Карпатська мінеральна вода. Як правильно пити, цілющі властивості.
Сплеск моди на вживання природної мінеральної води в усьому світі можна пояснити зростаючою тягою людей до здорового способу життя і якісних продуктів. Бальнеологи стверджують, що навіть звичайна вода здатна стати для людини справжніми ліками. Однак не можна погодитися з тим, що вона корисна всім і завжди. Наприклад, воду з високим ступенем мінералізації пити без потреби не можна, оскільки вона призначена тільки для лікування і може заподіяти шкоду здоровому організму. Щоб правильно застосовувати мінеральні води, треба перш за все навчитися їх розрізняти: на кожній пляшці крім назви джерела вказується її вид. Сучасні бальнеологи (фахівці, що вивчають властивості мінеральної води) поділяють мінералку на столову, лікувально-столову і лікувальну. Так як же відрізнити лікувальну від тієї, якою можна просто вгамувати спрагу?  

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Столова вода курортів Східниця, Трускавець.

Мінералізація природної столової води не перевищує 1 г/л. Ця карпатська мінеральна вода не містить мікрокомпонентів, що роблять істотний терапевтичний вплив, тому її можна використовувати без обмежень для втамування спраги і стимулювання травлення. Видобувається з природних підземних джерел, властивості яких добре вивчені.
Своя мінеральна вода є в багатьох регіонах Карпат. Найкорисніша мінералка з найближчих джерел. Столову воду, що пройшла природну фільтрацію в екологічно чистому місці, можна використовувати і для приготування їжі: страви будуть значно смачніше і корисніше. Така карпатська мінеральна вода виводить шлаки, допомагає знизити вагу і чудово тонізує.


Читайте також:

Застосування розчину солі Барабара в домашніх умовах

Сіль "Барбара", аналог мінералу "Карловарська сіль"

Джерело срібної води. Цілюща сила Карпат

Природні термальні та радонові джерела Карпат

Медичні показання до застосування мінеральних вод курортів Східниці, Трускавця

Мінводи курортів Східниця, Трускавець. Як приймати

Курорт Трускавець. Мінводи. Методики лікування, рекреації

Курорт Трускавець. Клімат, розташування, властивості мінвод

Мінеральні лікувальні джерела курорту Трускавець

Курорт Східниця. Властивості лікувальних мінеральних вод

Лікувальні властивості мінеральної води Карпат

Карпатська мінеральна вода для дітей


Лікувально-столова вода. Курортів Східниця. Трускавець.

Лікувально-столова вода з загальною мінералізацією від 1 до 10 г/л містить біологічно активні компоненти: залізо - 10 мг/л; миш'як - 0,7-1,5; бор - 35 (в перерахунку на ортоборную кислоту); кремній - 50 (у перерахунку на метакремнієву кислоту); бром - 25; йод - 5; органічні речовини - 8,0-30,0 мг/л (в перерахунку на вуглець).
Лікувально-столові води, як правило, не придатні для приготування їжі і їх краще пити в обмежених кількостях (доза залежить від стану організму). Вони мають лікувальну і фізіологічну дію, але не варто орієнтуватися на рекомендації, наведені на етикетці, оскільки кваліфіковану консультацію кожній конкретній людині може дати тільки лікар-бальнеолог.
Самолікування ж може привести до серйозного порушення сольового балансу в організмі й загострення хронічних захворювань. Вплив навіть однієї й тієї ж води може бути абсолютно протилежним. Взяти хоча б усім відому карпатську мінеральну воду «Нафтуся»: якщо пити її прохолодною (16-18 °С), маленькими ковтками, то шлунок з ослабленою секреторною функцією стане працювати краще. І навпаки, якщо дані функції надлишкові, «Нафтусю» слід вживати теплою (30-36 °С), швидко й великими ковтками.
Тільки треба пам'ятати, що лікувально-столові води, як і лікувальні, не слід пити при загостренні захворювань шлунка і кишечника.
Гідрокарбонатні лікувально-столові води Карпат гарні для застіль, оскільки покращують травлення, стабілізують обмін речовин, підтримують оптимальну кислотно-лужну рівновагу, підвищують імунітет.

Приєднуйтесь до нашої спільноти в viber. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Лікувальна вода. Курортів Східниця. Трускавець.

Відмітна особливість лікувальної води курортів Східниця, Трускавець - підвищений вміст солей і біологічно активних елементів, які надають їй цілющі властивості. Якщо на етикетці написано, що загальна кількість солей перевищує 10 г/л, це як раз карпатська мінеральна вода з розряду лікувальних. Причому якщо є вказівка: «Можливий природний осад мінеральних солей», це означає, що вода перенасичена ними.
При систематичному її вживанні солі можуть накопичуватися в тканинах і суглобах, викликаючи різні ускладнення. Пити карпатську лікувальну воду можна строго за рекомендацією лікаря. Не випадково в багатьох країнах лікувальна мінеральна вода відпускається тільки в аптеках і за рецептами. Більш обережного ставлення вимагає мінеральна вода з підвищеною концентрацією миш'яку, бору, заліза, яку застосовують строго за рекомендацією фахівця.
Основне призначення карпатської високомінералізованої води (10-14 г/л) - лікування шлунково-кишкових розладів, а також нирок і печінки. У такій воді стабільно присутні необхідні організму мікро - і макроелементи, збалансовані самою природою. Так, кальцій, що знаходиться в гідрокарбонатних водах, має протизапальну, а магній - спазмолітичну дію.
Кальцій активізує діяльність ряду найважливіших ферментів, бере участь у підтримці іонної рівноваги в організмі, впливає на процеси, що відбуваються в нервово-м'язові і серцево-судинних системах, впливає на згортання крові, є основним мінералом кісток. Магній бере участь у формуванні кісток, регуляції роботи нервової тканини, обміні вуглеводів і енергетичному обміні, покращує кровопостачання серцевого м'яза. Карпатські лікувальні води містять також природний йод 0,2 мкг/л, що допомагає запобігти виникненню хвороб, пов'язаних зі щитоподібною залозою.

 
Карпатська лікувальна мінеральна вода викликає комплекс реакцій не тільки в шлунково-кишковому тракті,

але і в інших органах системи травлення і тканинах організму. У формуванні таких реакцій провідну роль відіграє нервова система. Основним місцем формування реакцій вважають рецептори, розташовані на слизових оболонках шлунка і кишечника. Особливу роль відіграють рецептори порожнини рота і стравоходу.
Карпатська мінеральна вода впливає і на травлення. Це пов'язано зі зміною pH вмісту шлунково-кишкового тракту і осмотичного тиску, а також з хімічною взаємодією вмісту травного тракту і компонентів які надійшли в організм з мінеральною водою. Зміна pH насамперед впливає на активність ферментних процесів, що має велике значення для процесів травлення. Оптимум активності більшості травних ферментів знаходиться в межах pH 5-7. Мінеральні води, pH яких знаходиться в цих межах, роблять цілющий вплив на зміну pH-середовища вмісту шлунково-кишкового тракту, що дає стійкий терапевтичний ефект.
• Карпатська гідрокарбонатна вода містить понад 600 мг гідрокарбонатів на літр і рекомендується людям, які активно займаються спортом, немовлятам (особливо при загостреному блювотному рефлексі), хворим циститом. Протипоказана вона тим, хто страждає гастритом, оскільки в ній міститься вуглекислота;  
• карпатська сульфатна вода містить більш як 200 мг сульфатів на літр, надає м'який проносний ефект і рекомендується тим, у кого є проблеми з печінкою. Оскільки сульфати можуть перешкоджати засвоєнню кальцію (а значить, і формування кісток), цю воду не варто пити дітям і підліткам;
• карпатська хлоридна вода містить понад 200 мг хлоридів на літр. У поєднанні з натрієм вони регулюють роботу кишечника, жовчних шляхів і печінки. Ця вода протипоказана людям, що страждають підвищеним тиском;
• карпатська магнієва вода містить більш як 50 мг іонів магнію на літр і допомагає при запорах, а також у стресових ситуаціях, оскільки магній бере участь у механізмі, що регулює реакцію організму на стрес. Однак людям, схильним до розладів шлунка, пити її не слід.
Лікувальні карпатські води з високим вмістом солей та інших біологічно активних складових не можна вживати постійно, їх необхідно пити курсами, в обмеженому дозуванні й за певною рекомендованою лікарями методикою. Лише тоді вдасться вилікувати хвороби, від яких, згідно з рекомендаціями лікарів, обіцяє позбавити та чи інша карпатська мінеральна вода.