Карпатський язь (сімейство коропових). Секрети дикої риболовлі в горах Карпат.
Язь, в'язь (сімейство коропових, leuciscus idus idus).
Тіло карпатського язя витягнуте, досить високе та сплюснуте в боках. Бічна лінія вигнута в бік черева. Спинний плавець має рівно зрізаний задній край. Задній край анального плавця злегка увігнутий. Ротовий отвір розташовано на кінці рила, трохи скошено вгору. Своєрідне забарвлення нетипове для карпатських водойм.
У середньому карпатський язь досягає 40-50 см в довжину, бувають екземпляри до 100 см завдовжки і масою до 8 кг. Кормом служать всі дрібні водні карпатські тварини, ікра інших риб, комахи, карпатський язь лапає їх на льоту над поверхнею води або падає на неї.
Це річкова карпатська риба, іноді вона зустрічається в озерах. Переважно перебуває в чистих, холодних шарах води, далеко від берегів. На зимівлю переміщається зграями в більш глибокі шари води в річки зі спокійною течією або в карпатські озера.
Карпатській язь любить піщане дно або мул, береги, зарослі чагарником або деревами. Майже весь час знаходиться в укриттях на дні. У верхні шари води виходить під вечір під час масового вильоту комах, у Карпатах їх називають - поденками. Величезна кількість цих комах клубочиться над поверхнею води, і язи охоче використовують для своєї вечері.


Читайте також:

Карпатський короп. Корисні властивості. Рецепт карпатської кухні

Дика рибалка в Карпатах. Форель озерна і струмкова. Секрети дикої риболовлі

Карпатський короп. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський карась. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський вусач (вусань). Секрети дикої риболовлі в горах Карпат
Яка риба водиться у карпатських природних водоймах

Найкращі природні фактори для дикої риболовлі у Карпатах

Рибалка у Карпатах. Рибні місця та рибна погода

Бойли для коропових, рецепти. Риболовля в Карпатах, на відпочинку, в походах

 

Карпатській язь(в'язь) - рідкісна здобич для кожного рибалки в Карпатах.

По-перше, його дуже важко приманити. По-друге, він дуже обережний і полохливий. Нарешті, ця риба сильно бореться після підсікання, має пружне мускулисте тіло. Не всі навіть дуже досвідчені рибалки можуть похвалитися успіхами при лові карпатського язя.
Період лову в Карпатах карпатського язя, самотньої риби, що збирається в зграї лише під час ікрометання та взимку, починається в Карпатах навесні (у квітні) та триває приблизно до половини жовтня.

 

Навесні і восени карпатський язь(в'язь) годується протягом усього дня, а влітку - перед сходом сонця або в сутінки.  

Ловлять карпатського в'язя на легку вудку з поплавцем (з грузилом або без нього) або на донну вудку, використовуючи при цьому білих та червоних хробаків, шитіків, картоплю, горох. Вудку без навантаження використовують в Карпатах з такими приманками - як травневі жуки, польові коники, нічні метелики.  Карпатський рекорд - довжина 82 см, маса 5,1 кг.
У деяких  приватних  водоймах, ставках, в парках відпочинку, розводять спеціальний різновид язя золотисто-червоного кольору. Це так звана золота арфа, яка вважається декоративною рибою, він дуже схожий на звичайного Карпатського в'яза відрізняється тільки кольором тіла та плавників, які у декоративного яза набагато яскравіше.