Як зберегти здоров'я, працюючи за комп'ютером? Рекомендації курортної медицини Карпат.


Секрети розташування монітора

Розташуйте комп'ютер так, щоб за монітором ви могли бачити найвіддаленішу точку кімнати. Час від часу переводите погляд на віддалений об'єкт кімнати або за вікном, щоб очі відпочили від комп'ютера. Відпочинок запобігає накопиченню зорового напруження.
Не секрет, що у багатьох з нас квартири або офіси не дуже великі, якщо не сказати просто - маленькі. Тому одна маленька хитрість допоможе "розширити простір": якщо комп'ютер стоїть в кутку або у вас занадто мало робочого простору, поставте невелике дзеркало на монітор або на стіл і дивіться з його допомогою вдалину, фокусуючись на об'єктах, розташованих позаду вас.
Наші очі постійно піддаються великому навантаженню, особливо це стосується тих, кому доводиться багато часу проводити за комп'ютером. Фахівці офтальмологи таке зорове стомлення назвали "комп'ютерний зоровий синдром". Монітор краще розташувати трохи нижче рівня очей, для того, щоб зняти навантаження з найбільш напружених м'язів в шиї.


Робоче світло

Ні в якому разі не розташовуйте освітлювальні прилади на лінії між вами й екраном комп'ютера, оскільки вони відволікають на себе периферичний зір і дратують, створюючи додаткову перешкоду. Якщо у вас є можливість вплинути на загальне освітлення в приміщенні, краще за все використовувати непряме верхнє світло, яке до того ж можна регулювати. Кращим джерелом непрямого світла є торшер, який світить в стелю. Бажано, щоб освітлювальний прилад мав хоча б три режими роботи, і ви могли б вибрати режим, найбільш відповідний для даної ситуації краще використовувати лампи, що дають теплий спектр.


Контроль постави.

Правильною поставою при сидінні вважається така, при якій тулуб знаходиться у вертикальному положенні, голова злегка нахилена вперед, плечовий пояс горизонтальний і паралельний краю столу, руки вільно лежать на столі, ноги зігнуті в тазостегновому і колінному суглобах під прямим кутом і спираються всією ступнею на підлогу або підставку, спина спирається в поперековій своїй частині на спинку стільця. Під час друку менш утомлива поза з невеликим нахилом корпусу вперед. При такій посадці м'язи спини не так напружені, як при великому нахилі корпусу. Крім того, забезпечуються нормальні функції дихання та кровообігу


Читайте також:

Спіруліна - цілющі водоростісті, хімічний склад, протипоказання

Насіння чіа-численні цілющі властивості й застосування

Проростки – біогенна, жива їжа, цілющий подарунок природи

Ягоди годжі – тібетське чудо. Надприродні цілющі властивості

Хімія любові. Курортна медицина Карпат про формулу кохання


Стережіться відблисків

Відблиски непомітно (на підсвідомому рівні) змушують нас відвертатися від них. Очам стає важче працювати та зосереджуватися на екрані, що призводить до перенапруження очей, шиї, потилиці, плечей і рук. Це додає неприємного відчуття втоми - не тільки фізичного, але і зорового.
Як дізнатися, що у нас є на екрані відблиски?
Треба включити світло до того, як включити комп'ютер. Якщо на вимкненому екрані з'являються відображення або відблиски, значить, проблема існує. Раз проблема існує, її треба спробувати вирішити.
Можна спробувати:
повернути монітор;
пересунути об'єкти, що відбиваються на екрані;
завісити вікна, щоб сонячні промені не падали на екран;
вимкнути або зменшити зайве світло;
прикрити лампочки плафонами;
розмістити комп'ютер так, щоб екран розташовувався під кутом 60° до вікна.
Якщо ви використовуєте старий монітор, то в такому випадку можна спробувати захисні та антиблікові фільтри на монітор для захисту очей.
Уникайте неякісних моніторів, оскільки у них можуть бути низька роздільна здатність і робоча частота - ці характеристики дають візуально непомітне мерехтіння екрана, однак цей ефект дуже напружує зір. Це може викликати швидку втому очей. Антиблікові спреї - також непогана річ, але захисні фільтри на монітор все ж ефективніше. Намагайтеся не збільшувати яскравість дисплея більше необхідного в кожен конкретний момент.