Рибна ловля у Карпатах-це захоплююче  заняття. Щороку в ряди любителів риболовлі та відпочинку на природі у Карпатах вливаються нові й нові члени. Це не просто приємне проведення часу або відпочинок, а цілий ритуал і навіть пристрасть, яка доставляє ні з чим незрівнянне задоволення. Риболовля - це одне з найдавніших занять, яким коли-небудь займалася людина. Зрозуміло, в минулі часи метою цього заходу було наловити достатню кількість риби для прожитку. Сучасний рибалка зовсім не прагне побити світовий рекорд за кількістю улову, а насолоджується самим процесом і отримує величезне задоволення навіть тоді, коли просто стоїть на березі річки у Карпатах з вудкою в руках і стежить за найменшим рухом поплавця на воді. Цілий пласт карпатського фольклору виник навколо риболовлі. Це і приказки, і прислів'я, і величезна кількість рибальських байок та анекдотів.


Ну ось, наприклад, карпатський анекдот:

Приїхала сім'я на риболовлю в Карпати.
- Леся, подай мені хліба для підгодівлі.
- Йой наша Мариська його з'їла по дорозі.
- Тоді давай кашу.
-  Кашу з'їв синочок поки їхали.
- Кінець риболовлі, доїдай кохана хробаків, тай поїхали додому.


Рибна ловля у Карпатах - одне з найдавніших занять людини, яке, разом зі збиранням грибів та ягід і полюванням, забезпечувало людей їжею з незапам'ятних часів. Археологічні знахідки, наскельні зображення і легенди свідчать про те, що ловом риби людина займається протягом декількох тисячоліть.
Сьогодні рибалка перестала бути життєво необхідним промислом. Чому ж це захоплююче заняття не відійшло в минуле? Тільки в Карпатах цьому популярному виду відпочинку присвячують своє дозвілля сотні тисяч туристів щороку. Що ж це за феномен-рибальська пристрасть, що змушує рибалку в будь-яку негоду, мороз або спеку вирушати туди, де, скажімо, добре клює форель?
Багатьма помічено, що людина, одного разу, взявшись за вудилище, більше ніколи не може забути азарт риболовлі, це щемливе почуття хвилювання, радості та азарту.


Читайте також:

Карпатський короп. Корисні властивості. Рецепт карпатської кухні

Дика рибалка в Карпатах. Форель озерна і струмкова. Секрети дикої риболовлі

Карпатський короп. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський карась. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський вусач (вусань). Секрети дикої риболовлі в горах Карпат
Яка риба водиться у карпатських природних водоймах

Найкращі природні фактори для дикої риболовлі у Карпатах

Рибалка у Карпатах. Рибні місця та рибна погода

Бойли для коропових, рецепти. Риболовля в Карпатах, на відпочинку, в походах

Можливо, це обумовлено древніми інстинктами людини, коли від його улову, від уміння не пропустити клювання і вчасно підсікти залежала можливість вижити. А можливо, в риболовлі людина знаходить спосіб зняти стреси міського середовища, які стали такими поширеними у наш бурхливий і динамічний час?
Нарешті, людина може відправитися рибалити просто для того, щоб побути наодинці з природою Карпат, насолодитися тишею та спокоєм мирного, неквапливого життя.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Безсумнівно, ловля риби - приємний та корисний вид відпочиноку в Карпатах, а користь риболовля приносить подвійну: крім задоволення від самого процесу, рибалка отримує, ще й екологічно чисту, смачну карпатську рибу.
Підписуйтесь на новини нашого сайту й ви опануєте прийомами та навичками, необхідними для того, щоб досягти гарного улову в Карпатах. Та, зрештою, наші поради вбережуть вас від безлічі небезпек, які нерідко підстерігають рибалку у Карпатах.
Вдалої риболовлі в Карпатах та гарного відпочинку!