Бальнеолікування, питне лікування. Курорти Східниця, Трускавець.
Найчастіше східницьку мінеральну воду вживають в чистому вигляді, за винятком сильно концентрованої, яку розбавляють простою водою, щоб не подразнювати стінки шлунка. При лікуванні в карпатських санаторіях, що мають свої мінеральні джерела, воду зазвичай п'ють прямо з джерел або бюветів. Встановлено, що при тривалому зберіганні такої води у відкритому посуді в її складі відбувається денатурація, вона втрачає свою температуру і гази, солі в ній осідають, вода каламутніє і втрачає свій смак, а також більшість лікувальних властивостей.


Температура східницької води-важливий фактор, який також варто враховувати при лікуванні.

Якщо вона перевищує 55 °C – воду слід охолодити, якщо нижче 10 °C – підігріти. На курортах Східниця, Трускавець з деяких джерел, де відбувається відпуск води, встановлені системи підігріву води шляхом парового або механічного нагрівання. Зазвичай для лікування використовують воду з температурою від 10 до 50 °C.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Дозування східницької мінеральної води призначає лікар.

Воно залежить від характеру і гостроти захворювання, від типу мінеральної води і її властивостей, від стану хворого. Для досягнення найбільш цілющого ефекту необхідно точно визначити добову дозу і кількість прийомів за день, а також тривалість курсу. Дозування може коливатися від 1 ст. ложки до 1-2 склянок. Дуже обережно слід ставитися до призначення мінеральних вод з вираженим ступенем дії на організм. Наприклад, в деяких джерелах мінеральних вод Карпат може міститися миш'як, є води з високою мінералізацією або підвищеним вмістом таких елементів, як хлор і кальцій.


Читайте також:

Курорт Моршин. Бальнеолікування

Застосування розчину солі Барабара в домашніх умовах

Сіль "Барбара", аналог мінералу "Карловарська сіль"

Джерело срібної води. Цілюща сила Карпат

Природні термальні та радонові джерела Карпат

Медичні показання до застосування мінеральних вод курортів Східниці, Трускавця

Фізіологічна дія компонентів карпатських мінеральних вод на організм людини

Мінводи курортів Східниця, Трускавець. Як приймати

Курорт Трускавець. Мінводи. Методики лікування, рекреації

Курорт Трускавець. Клімат, розташування, властивості мінвод

Мінеральні лікувальні джерела курорту Трускавець

Курорт Східниця. Властивості лікувальних мінеральних вод

Лікувальні властивості мінеральної води Карпат

Карпатська мінеральна вода для дітей


На курортах Східниця, Трускавець, з метою профілактики зазвичай призначають мало-і середньо мінералізовану воду по 200-250 мл,

у два прийоми з інтервалом в 10-15 хвилин. Взагалі, доза, частота і час прийому безпосередньо залежить від індивідуальних особливостей людини і її захворювання.
Наприклад, для максимального впливу на функції нирок і обмін речовин карпатську воду краще приймати вранці натщесерце. Так вона швидше потрапляє в кишечник і в менш зміненому вигляді, ніж на повний шлунок. При захворюваннях шлунково-кишкового тракту вживання східницької води пов'язане з прийомами їжі. Її зазвичай призначають приймати три рази на день перед їжею. При зниженій секреції шлунка воду варто приймати за 15-30 хвилин до їжі, при нормальній – за 45-50 хвилин, а при підвищеній секреції – за 1,5 години до прийому їжі. Причому людям зі зниженою секрецією рекомендується пити воду повільно, маленькими ковтками, щоб збільшити час її дії на слизову оболонку шлунка і посилити його секрецію. А при підвищеній секреції і кислотності шлунка, навпаки, необхідно випивати мінеральну воду залпом, щоб вона швидше потрапила в кишечник і звідти гальмувала вироблення шлункового соку. При запорах до слабомінералізованої води додають невелику кількість послаблюючої води або сірчанокислого натрію або калію (1-2 ч. ложки на склянку води).


Східницькі проносні води слід пити швидко, щоб вони швидше потрапили в кишечник.

При повільному вживанні вода може охолонути, і якщо температура виявиться недостатньо високою, то ефект від неї може бути знижений. Для лікування захворювань верхніх дихальних шляхів прописуються лужні або соляно-лужні води в суміші з теплим молоком. При використанні такої води слід подбати про її правильне зберігання, щоб не втратити лікувальний ефект. Зберігатися східницька вода повинна в прохолодному місці, щільно закритою і бажано в горизонтальному положенні.
При підвищеній кислотності шлунка і метеоризмі, мінеральну воду слід спочатку звільнити від газів. Для цього її можна підігріти або продути через трубочку.