Карпатські рослинні продукти, цілющі властивості.
Карпатські рослинні продукти складаються з декількох груп які істотно відрізняються по компонентному складу та лікувально-профілактичному застосуванню: овочі, фрукти і ягоди (плоди), зернові та бобові, горіхи й насіння, гриби, різний і підхід до їх використання в харчуванні різних груп людей, при тих чи інших обставинах та захворюваннях.
Карпатські рослини в умовах екологічно чистого високогір'я синтезують і концентрують в листі, насінні, плодах, коренеплодах найрізноманітніші цілющі харчові й біологічно активні сполуки. Причому більшість з них здатні накопичувати певні сполуки, будучи їх концентраторами: горіхи та соя - накопичують з'єднання білку і жиру; зернові - крохмалю і вітамінів групи В; картопля - калію і крохмалю; абрикоси, гарбуз і морква - каротину; листові овочі - фолієвої кислоти; чорна смородина, шипшина і перець болгарський - вітаміну С; журавлина - бензойної кислоти; малина - саліцилової кислоти; вишня, черешня, червона і чорна смородина - кумаринових речовин, що розріджують кров, топінамбур - вуглеводу інулін тощо.



Читайте також:

Проростки – біогенна, жива їжа, цілющий подарунок природи

Карпатська національна кухня, страви, смаки, традиції

Кухня та кулінарні вподобання довгожителя карпатських гір
Основний закон харчування довгожителів Карпат
Мольфари Карпат про живу та мертву їжу

Мольфари Карпат про роль харчування в житті і здоров'я людини

Мольфари Карпат про цілюще та здорове харчування сучасної людини

Карпатська еротична кухня. Поради карпатських мольфарів

Їжа для камасутри, поради карпатських мольфарів

Правильне харчування - потужне джерело чоловічої сили

Народна медицина і мольфари Карпат, рекомендують таблицю сумісності продуктів харчування.


Карпатські овочі, фрукти, ягоди та плоди є джерелом структурованої води, близької за своєю будовою до води людського тіла. Таким чином, рослинні продукти надзвичайно корисні та різноманітні за хімічним складом і містять практично всі необхідні для життя людини компоненти за винятком вітамінів D і В12, а також дуже низьку кількість засвоюваного кальцію та заліза.
Велика кількість води, харчових волокон сприяє формуванню калових мас, запобіганню запорів, багаторазове переважання калію над натрієм в овочах і фруктових плодах робить їх незамінними для лікування набряків і підвищеного артеріального тиску.
Пектинові речовини рослинних продуктів зв'язують і виводять з організму різні токсичні сполуки, які потрапляють у шлунково-кишковий тракт через носоглотку, так і отримані в кишечнику в процесі перетравлення їжі.
За наявними даними сучасних наукових досліджень у США, у 87 % рослин (не тільки у цибулі і часнику) виявлені антибіотичні речовини. При цьому багато фітонцидних препаратів, на відміну від більшості антибіотиків мікробного походження, надають стимулюючу дію на імунобіологічні реакції організму.