Курорт Трускавець. Основні показання для лікування в Трускавці
Трускавець - самобутній бальнеологічний курорт у мальовничій долині передгір'я Східних Карпат на висоті 350 метрів над рівнем моря, в 100 км на північний захід від Львова. Населення Трускавця - 26,6 тис. осіб. Львівський аеропорт і залізниця пов'язують його з містами України та країнами Європи. Трускавець є воістину унікальним місцем для тих, хто вирішив подбати про своє здоров'я. На його території розташовуються 14 джерел мінеральних вод, основна з яких називається "Нафтуся".
Ця вода містить велику кількість адаптогенів, які істотно підвищують імунітет організму. Крім того, вона робить цілющий вплив на печінку, нирки та інші системи травлення.
У здравницях Трускавця вам запропонують прийняти лікувальні сольові ванни, що сприяють поліпшенню роботи серцево-судинної системи, суглобів і м'язової тканини. В 4 км від Трускавця знаходиться Бориславське родовище "гірського воску" - озокериту, що містить 85% світового запасу природних парафінів.


Унікальні лікувальні тепло-терапевтичні процедури в Трускавці,

такі як аплікації парафіну, озокеритотерапію, засновані на використанні саме цих природних багатств. Клімат Трускавця м'який і легко переноситься як відпочивальниками, так і тими, хто приїхав сюди на лікування. Тепле, помірно вологе повітря, прекрасне сонячне літо, зима, хоча й сніжна, але не холодна - середня температура в січні складає всього -6°C.
Використовуючи всі ці природні фактори, в санаторіях міста-курорту лікують велику кількість урологічних патологій, захворювань органів травлення, ендокринної системи та багатьох інших. Офіційною датою заснування бальнеологічного курорту вважається 1827 рік, коли тут було споруджено приміщення для перших ванн.
Спочатку вода використовувалася виключно для мінеральних купелей, але вже з 1833 року, після досліджень львівського фармацевта Теодора Торосевича, почалося використання трускавецьких вод для внутрішнього застосування.


Вже на початку 20 століття Трускавець здобуває славу одного з провідних курортів Європи,

не поступаючись за своїми лікувальними можливостями Віші, Баден-Бадену, Карловим Варам. Не дарма щороку понад 270 тис. відпочиваючих з усього світу приїжджає в це невелике містечко з кількістю власного населення всього - 26,6 тис. осіб.  До їх послуг пропонуються кілька десятків комфортабельних санаторіїв, пансіонатів, дитячих таборів з розвиненою інфраструктурою і кваліфікованим персоналом.
У самому місті безліч барів, ресторанів, дрібних кафе, де можна оцінити переваги не тільки місцевої, але і інших національних кухонь. Для відпочинку туристів існують кінотеатри і безліч дискотек, центрів розваг, в тому числі і нічних.
Прямо з місць відпочинку відпочиваючі можуть з'їздити на екскурсії до Львова, в Карпати. Трускавецькі джерела цілющих мінеральних вод знаходяться в балці, розташованій між долинами гірських річок Вишниця і Воротище, що перетинають Трускавець. Річки мілководні запас води в них поповнюється, в основному, за рахунок атмосферних опадів і танення снігу в горах. У безпосередній близькості від міста немає промислових підприємств, що забруднюють повітря і природні води. Останнім часом намітилася тенденція до збільшення кількості відпочиваючих з дітьми, організованих груп дітей і підлітків. Все більше число людей вибирають Трускавець та Східницю для сімейного відпочинку і лікування.


Читайте також:

Курорт Моршин. Бальнеолікування

Застосування розчину солі Барабара в домашніх умовах

Сіль "Барбара", аналог мінералу "Карловарська сіль"

Джерело срібної води. Цілюща сила Карпат

Природні термальні та радонові джерела Карпат

Медичні показання до застосування мінеральних вод курортів Східниці, Трускавця

Мінводи курортів Східниця, Трускавець. Як приймати

Курорт Трускавець. Мінводи. Методики лікування, рекреації

Курорт Трускавець. Клімат, розташування, властивості мінвод

Мінеральні лікувальні джерела курорту Трускавець

Курорт Східниця. Властивості лікувальних мінеральних вод

Лікувальні властивості мінеральної води Карпат

Цілющі Карпати. Святі та мінеральні джерела Карпат

Карпатська мінеральна вода для дітей


Клімат Трускавця помірно-теплий, вологий. Середньорічна температура коливається в межах +8.5, +12.8°С.

 

Мінімальна добова температура повітря припадає на ранкові години, максимальна - на 14-16 годин дня. Найбільш теплі місяці-липень і серпень, найбільш холодні-січень і лютий. В районі Трускавця відзначається знижений і досить нестійкий атмосферний тиск (700-735 мм рт. ст.), що взагалі властиво передгір'ям Карпат.
Цю обставину слід мати на увазі людям, які мають проблеми з артеріальним тиском. Найбільш сприятливі метеорологічні умови складаються влітку і ранньою весною. Зима у Трускавці, як правило, коротка і порівняно тепла, температура повітря рідко знижується до -15 °С, товщина снігового покриву не перевищує 0.2-0.4 м. Весна затяжна, часті вітри до 20-30 м/c .
В цей час відбувається інтенсивне танення снігу в горах, нерідкі паводки на струмках і річках. Влітку в Трускавці температура іноді піднімається до 30-38°С, часто йдуть дощі. Ліси, що оточують курорт, багаті грибами, горіхами, ягодами: суницею, брусницею, ожиною, малиною. Осінь досить суха і тепла; переважно безхмарна, ясна.


Основні, але не всі, показання для лікування у Трускавці та в Східниці.

• Хвороби нирок і сечовивідних шляхів.
• Хронічний пієлонефрит і цистит в період клініко-лабораторної ремісії без ознак ниркової недостатності і вираженій артеріальній гіпертензії.
• Залишкові явища гострого пієлонефриту не раніше 3 місяців після купірування процесу.
• Сечокам'яна хвороба з утворенням і відходженням каменів без порушення функції нирок і відтоку сечі.
• Стан після оперативного або інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів через 1.5-2 місяці після операції.
• Вроджені аномалії нирок при відсутності ознак ниркової недостатності.
• Хронічний простатит (нетуберкульозний) в стадії ремісії.
• Сечокам'яні діатези. Примітка: у комплексному лікуванні сечокам'яної хвороби (за медичними показаннями) на курорті Трускавець застосовується апаратне дроблення каменів.
• Хвороби органів травлення
• Хронічні гепатити, залишкові явища після токсикохімічних уражень печінки в неактивній фазі; стани після перенесеного інфекційного гепатиту.
• Холецистит, ангіохоліт без схильності до частих загострень.
• Жовчнокам'яна хвороба, за винятком форм, що вимагають хірургічного втручання.
• Дискінезії жовчних шляхів і жовчного міхура.
• Латентна форма хронічного панкреатиту без схильності до частих загострень.
• Хронічні коліти і ентероколіти, крім стенозуючих, туберкульозних, виразкових, бактеріальних і паразитарних форм поза фазою загострення.
• Дискінезія кишечника поза фазою загострення.
• Хвороби обміну речовин.
• Ожиріння аліментарно-конституційне, без декомпенсації кровообігу.
• Цукровий діабет у стані стабільної компенсації.
• Крім основної патології, у Трускавці ефективно лікується супутня патологія.
• На курорті лікуються також ліквідатори аварії на ЧАЕС і проживають на територіях жорсткого радіаційного контролю.
• Захворювання органів дихання (хронічні бронхіти, ларингіти й фарингіти, трахеїт, бронхіальна астма, тонзиліт).
• Захворювання органів кровообігу (атеросклероз, гіпертонія, ендартеріїт, ішемічна хвороба серця).
• Захворювання шкіри (алергічні дерматити, екзема, псоріаз, лишай, себорея).
• Захворювання хребта (остеохондроз, кіфосколіоз).
• Захворювання суглобів і периферичної нервової системи (колагеноз, ревматизм, парези, неврити, плексити).
• Стани вторинних імунодефіцитів, тощо…