Літо в Карпатах п'янить тонким ароматом лісових ягід.
Які плоди і ягоди ростуть в лісах наших Карпат? Які їх харчова цінність, хімічний склад і лікувальні властивості? Що можна з них приготувати? Відповідь на ці та інші питання ви отримаєте на сторінках нашого сайту.
Лісові ягоди відрізняються від садових тим, що ростуть в диких умовах, тому вони особливо корисні й не забруднені промисловими відходами. Крім того, в процесі росту диких ягідних кущів не використовуються хімічні добрива та отрути, необхідні для боротьби зі шкідниками. Всі ці питання вирішує сама природа!
Лісові ягоди допомагають не тільки впоратися із застудою або інфекцією, але і покращують настрій, наповнюють енергією і прекрасно тонізують організм. Тонізуючі й лікувальні властивості лісових ягід настільки сильні, що ними вже багато століть користується народна медицина Карпат. Щоб харчуватися повноцінно та отримувати більшість вітамінів з природних продуктів, дієтологи радять, крім включення в раціон овочів і фруктів, вживати різноманітні ягоди, особливо лісові.
Багатий карпатський ліс дикорослими плодами і ягодами, близько 60 видів їх заготовлюється в нашій країні централізовано і не менша кількість збирається населенням для особистого споживання. На узліссях, галявинах, вирубках, по берегах карпатських річок і струмків, в ярах завжди можна знайти зарості малини, ожини, багряні ягоди калини, помаранчеві або червоні плоди горобини й шипшини. Хвойні карпатські ліси рясніють чорницею, лохиною, брусницею. Карпатські болота покриті килимом журавлини та морошки.
Все літо до самого снігу, а іноді й в морозному лісі на звільнених  від снігу горах можна збирати лісові ягоди та плоди. Суницею починається, а журавлиною закінчується ягідний лісовий сезон в Карпатах.
Ходити по ягоди в гори Карпат краще в суху погоду, рано вранці, коли зійде роса, або до кінця дня, до її появи, оскільки покриті росою ягоди швидко псуються, а зібрані жарким днем в'януть. Збирати ягоди найкраще в невеликі плетені кошики, короби або сумки з твердими стінками. Ягоди слід якомога швидше вживати в їжу у свіжому вигляді або переробляти. При зборі не можна завдавати шкоди карпатським ягідникам і плодовим деревам, заборонено користуватися саморобними пристосуваннями для збору ягід (гребенями, совками), ламати й рубати гілки, чагарники, дерева; не слід також рвати недостиглі ягоди.
Дикорослі карпатські плоди і ягоди складають корисну і приємну добавку до нашої їжі. Вони містять велику кількість вітамінів, мікро - і макроелементів, органічних кислот, ароматичних та інших цінних речовин, що мають велике значення для збереження здоров'я, підвищення працездатності й навіть лікування людини. Більшість карпатських плодів і ягід з давніх часів використовуються в лікувальному і дієтичному харчуванні. Вони є важливим і цінним резервом в поліпшенні якісної структури правильного харчування населення, незмінно використовуються народною медициною Карпат.


Читайте також:

Карпатська журавлина. Унікальні корисні й лікувальні властивості

Карпатська ожина сиза. Цілющі властивості

Карпатська аронія (горобина чорноплідна). Хімічний склад, лікувальні властивості

Карпатський астрагал, легендарна трава довголіття та безсмертя

Карпатські горіхи й насіння корисні та лікувальні властивості

Карпатська калина. Цілюща ягода Карпат