Манливі, загадкові світи. Наймальовничіші куточки, чудові витвори природи.
Наша пізнавальна рубрика "В Україні, Європі, світі " розповідає про наймальовничіші куточки, про чудові витвори природи й шедеври, створені людьми, - про все те, що викликає у мандрівника справжнє захоплення. Мільйони років лик нашої планети формувався під впливом ураганів, землетрусів, потоків і льодовикових періодів.


Амстердам. Голландія. Казкова країна тюльпанів

 


Так з'явилися острови, гори, річки й джунглі. Але є й інші чудеса що гармонійно вписані в природний пейзаж архітектурні пам'ятники: храмові комплекси, королівські палаци, святі обителі й цілі міста.
Мальовничі ландшафти обростали яскравими легендами. Тому історія багатьох чудес світу, таких, наприклад, як Кноській палац з його лабіринтами на острові Крит, переплітається з древніми міфами. Інші ж, як місто Копан племені майя в Центральній Америці, дражнять нас своїми ще не розгаданими таємницями.


Містичний замок Бран – родовий маєток графа Влада Цепеша (Дракула)З покоління в покоління передаються перекази про древні ритуали майя, багато з яких дотримуються людьми й понині. У нашій рубриці "В Україні, Європі, світі" ви знайдете багато ілюстровані описи дивних і загадкових місць, які століттями вабили численних мандрівників і дослідників. Там паломники, воїни й поети, заворожені красою або самітністю або і тим і іншим разом, сподівалися осягнути істину і знайти спокій.


Ластонбері, містичний острів Авалон, Англія. Місця Сили Землі

 


Там є сторінки, які присвячені світам, існуючим виключно в людській уяві. Це країни, заселені міфічними героями: замок короля Артура Камелот з його лицарями Круглого столу, цікава легенда Ельдорадо і затонула Атлантида. Вони володіють не меншою привабливою силою, ніж реальні географічні об'єкти, які можна запросто знайти на карті.


Озеро Блед – альпійський гірськолижний та бальнеологічний курортВсі разом ці чарівні куточки планети розповідають історію її безперервних змін. За 4500 мільйонів років існування Земля пройшла випробування вогнем, водою і кригою. Вона постійно змінювалася. Її кора застигала, тверділа, тріскалася, знову плавилася і знову застигала. Поява найдавніших гір відноситься саме до тієї неспокійної епохи. Вік гір, які прикрашають пейзажі Міннесоти в США, Свазіленду в Африці і окремих районів Західної Австралії - 3500 мільйонів років, а вулканічної гальки в Гренландії - 4000 мільйонів.
Потім на Землю обрушилися потоки безперервних дощів. Вони вкрили планету безкрайніми морями, в яких врешті-решт і зародилися перші форми життя.  


Котор (Чорногорія). Аномальні місця Європи

 

 

Сьогодні в кінці XX століття, ми можемо дуже швидко долетіти або доїхати до найвіддаленішої точки нашої Землі. Але можна нікуди не летіти і нікуди не їхати - завдяки зусиллям дослідників, письменників і фотографів ви зможете здійснити цікаву подорож, гортаючи сторінки нашої рубрики “В Україні, Європі, світі” З нею ви перетнете Гімалаї й високі Анди, поринете в кришталево чисті води Карибського моря і промчитеся по стрімких потоках Амазонки.


Метеора. Греція - монастирі Метеори. Місця Сили Європи

 


У кожній главі цієї рубрики вас чекає чарівність незвичайних пейзажів: мертвої пустелі, глухого лісу або древнього храму, куди й по сей день стікаються натовпи паломників. Вам відкриється екзотична краса африканських рівнин і скель Галапагосів. Ви познайомитеся з життям народів земної кулі, віддалених не тільки географічно, але і в часі - вони все ще живуть не в нашій епосі.

 

Лапландія - село Санта-Клауса. Родовий маєток Святого Миколая

 


Хто здійснював обряди в Стонхендже, хто зводив Велику Китайську стіну, хто створив наскельний живопис австралійських Північних територій; видовище водоспаду, скелі що нависають, гірська вершина що наповнює нас тим же благоговійним трепетом, що і людей, що говорять на інших мовах, які сповідують іншу релігію, що живуть за іншими законами й правилами. Але найголовніше диво-це те, що всі чудеса світу і наше захоплення перед прекрасним підтверджують спільність всього людського на Землі.